Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SNIEGYNŲ ĮKAITAI (2012) 117 min.
The Grey
Išgyvenimo drama T
JAV, Kanada
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2012 02 03
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Prodiuseris: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

„Atrodo, šaltis skverbiasi tiesiai iš kino ekranų ir veria iki kaulų". „Pirštų galiukais gali pajusti ledinį sniegą", - tokie buvo pirmieji žiūrovų už Atlanto atsiliepimai po išankstinės filmo „Sniegynų įkaitai" (The Grey) peržiūros.

Prodiuseris Ridley Scottas („Gladiatorius", „Juodojo vanago" žūtis", „Robinas Hudas") ir veiksmo filmų meistras Joe Carnahanas („A komanda", „Rūkstantys tūzai") sukūrė įsimintiną reginį -  išgyvenimo dramą su sprogstamu veiksmo užtaisu.

Kas gali įvykti, kai žmogus susiduria akis į akį su nevaldoma gamtos stichija ir prasideda žūtbūtinės grumtynės? Ar įmanoma išeiti iš šios dvikovos nugalėtoju ir kiek fizinių bei dvasinių pastangų tai pareikalaus?

Vienas svarbiausių filmo veikėjų, be abejo, yra ledinė pūga ir filmo kūrėjai nusprendė, kad bauginančios ir iki kaulų veriančios pūgos vaizdo kompiuteriu neįmanoma sukurti. Jie nutarė „sugauti" tikrą pūgą ir ją užfiksuoti kino juostoje. Kūrybinė komanda leidosi į Kanados sniegynus, specialiai laukdavo pūgos, kad kuo tikroviškiau perteiktų pasakojamą istoriją.

O kad atmosfera būtų dar labiau įkaitinta, filmo kūrėjai sugalvojo įvairių triukų. Vienas iš jų - vilkai. Plėšrūnai persekioja žmones tarsi šešėlis. Jie atrodo daugiau mistinės būtybės, nei tikri žvėrys. Ir tai dar labiau tirština baugią filmo atmosferą.

Naktinio veiksmo scenos nufilmuotos taip įspūdingai, kad nereiktų stebėtis, jei kino salėje sujaudinti žiūrovai ims šurmuliuoti.

Į naftos gręžinį skridusi 10 žmonių komanda, kuriai vadovauja Otvėjus (Liamas Neesonas), po lėktuvo katastrofos atsiduria atšiaurioje Aliaskoje. Išlikę gyvi žmonės turi įveikti šimtus kilometrų, kol pasieks gyvenamą vietovę. Jie neturi nei ryšio su išoriniu pasauliu, nei maisto, o siaučiant pūgai galimybė išgyventi išvis atrodo nereali. Be to, žmones ima persekioti plėšrių vilkų gauja. Vilkai niekada nėra matę žmonių, todėl nejaučia baimės.

Jausmai mylimai moteriai suteikia Otvėjui jėgų grumtis už gyvenimą. Tačiau žmogaus galimybės irgi turi ribas, todėl Otvėjus priverstas išrauti meilę iš širdies, kad turėtų jėgų kovoti. Ar pavyks įveikti gamtos stichiją? Ar pavyks Otvėjui išgyventi?

 

Aldas  2012-02-19 12:02:28 įvertino 

Filmas stipriai nuvylė , lyginant su Gladiatoriumi, Ridley Scott žemai puolė:( Filme daugybė nelogiškų dalykų, toks vaizdas, kad režisierius net nepasidomėjo nei apie išlikimą gamtoje, nei apie vilkų elgesį. Filme net ne vilkai, o kažkokios kompiuterinės pabaisos, padarytos pigioms emocijoms sukelti. Kur logika, kai vienas vilkas agresyviai prisiartina prie pat penkių vyrų, stovinčių prie laužo? Grupės lyderis kažkodėl nusprendžia, kad reikia eiti iš lėktuvo nuolaužų, kur jie turėjo užuovėją, į mišką, nes ten bus saugiau??? Saugiau nuo vilkų??? Turbūt taip padaryta vien dėl to, kad režisierius galėtų parodyti dar kelių žmonių mirtį. Režisierius nepalieka jokios vilties- visi 7 išlikę po katastrofos žūva. Filmas atrodo toks pat beprasmis, kaip ir tų žmonių žūtis. Duodu 2 balus tik už gražius atšiaurios gamtos vaizdus, gaila sugaišto laiko.


Remigijus  2012-02-18 17:18:49 

Geras filmas, baigtis ne Holivudine! Nera vietos romantikai ar saldumui. Vertinciau 8 balais. Beje jei norite pilnai suprasti filma, palaukite titru pabaigos!


Zvejas  2012-02-03 23:12:43 įvertino 

Man patiko, rekomenduoju paziureti, kol dar lauke siaucia pugos ir salta :) nezinau kaip ant mazo ekrano, bet kino teatre galima pasijusti kaip miske. Filmas ne be trukumu, zinoma, bet treileris gana tiksliai parodo kas ir kaipFilmo aprašymas aplankytas kartų: 16914
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt