Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
TURIME POPIEŽIŲ! (2011) 104 min.
Habemus papam
Komiška drama N-7
Italija
Kalba:  italų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2011 12 30
Kino platintojas: Pasaka

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kai naujai išrinktas popiežius iš Šv. Petro balkono turi pasveikinti tikinčiuosius, jį ištinka panikos priepuolis. Nepajėgiantys įtikinti popiežiaus eiti jam patikėtas pareigas, Vatikano patarėjai griebiasi pripažinto psichoanalitiko ir ateisto pagalbos. Tačiau popiežius jį užgulusią atsakomybės baimę ryžtasi įveikti pats.

Naujas italų režisieriaus Nanni Moretti filmas „Turime popiežių!", kuriame vaizduojamas popiežius, lankantis psichoanalizės seansus, tapo šių metų Kanų kino festivalio favoritu, tačiau supriešino Italijos katalikus.

Filme yra juoką keliančių scenų, tačiau jose išlaikomas pagarbus tonas ir jomis neužsižaidžiama. Centrine figūra čia pasirinktas popiežius, kurį vaidina 84 metų garsus prancūzų aktorius Michel Piccoli. Ne kartą geriausio aktoriaus titulą pelnęs M. Piccoli kuria įsimintiną ir jautrų "ganytojo" vaidmenį, persmelkiantį suvokimu, jog popiežius - irgi žmogus.

Filme sumaišyti komedija ir drama, realistinis tonas ir groteskas. Popiežius pabėga iš Vatikano ir klaidžioja po miestą, patekdamas į situacijas, kurių ilgą laiką nepatyrė ir atsidurdamas tarp žmonių, kuriuos jis turėtų „vesti". Jo klajonės po Romą incognito verčia kelti tam tikrus klausimus. Tuo tarpu Vatikane „įkalintas" psichoanalitikas (ateistas), pradžioje sutrikęs, galiausiai pasijunta beveik laisvai.

 

mode  2012-01-29 16:33:07 įvertino 

Itin subtilus filmas, manau, patiks ne kiekvienam. jautrūs, bendražmogiški dalykai pasakojami su jumoru. Finalas išvis nukirto.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 5382
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt