Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
TYLI NAKTIS (2013) 90 min.

Šeimos drama S
Lietuva
Premjera Lietuvoje: 2013 01 18
Kino platintojas: Meed Films

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Niekada nežinai, ką išvysi, pažvelgęs pro rakto skylutę...

Šių dienų Vilnius. Kūčių vakaras. Ana (akt. Valda Bičkutė) ir Tomas (akt. Leonardas Pobedonoscevas) su savo dviem vaikais ruošiasi vykti pas Tomo tėvus švęsti Išganytojo gimimo. Viskas kaip toje giesmėjė - „Tyli naktis, šventa naktis..."

Tačiau pravėrus Tomo tėvų Ričardo (akt. Kostas Smoriginas) ir Nijolės (akt. Dalia Storyk) buto duris patenkame į pasaulį, kuriame visi iš paskutiniųjų stengiasi suvaidinti gražią šeimos šventę, apsimetinėdami, išsisukinėdami, sukąsdami dantis, nusukdami į šalį akis. Tylos čia nedaug, šventumo taip pat...

Netrukus prie švenčiančiųjų prisijungia žmonės iš pašalies - Ričardo ir Nijolės draugė Elvyra (akt. Viktorija Kuodytė) bei geras Tomo pažįstamas Karolis (akt. Gytis Ivanauskas), Anos ir Tomo vaikus išsiveža šeimos draugas Ernestas (akt. Vytautas Rumšas Jaunesnysis) („jiems su maniškiais bus linksmiau"), ir šeimos šventė virsta farsu. Prie šventinio stalo susėda iš esmės susvetimėję žmonės, bandantys megzti pokalbius, juokauti... Staiga kažkas pasiūlo užsiimti būrimu, o Ričardas raginamas visa tai filmuoti. Jis taip ir padaro. Vėliau visi susėda pasižiūrėti rezultato. Tik pasirodo, kad Ričardas buvo pamiršęs atsukti kasetę į pradžią, ir dabar prieš šeimynėlę atsiskleidžia vaizdai, pagaliau nuplėšiantys susirinkusiųjų kaukes ir iššauksiantys desperatiškų įvykių laviną.

Trečiajame savo filme tarptautinį pripažinimą pelnęs režisierius Maris Martinsonas į amžinuosius bendražmogiškus klausimus - asmenybės laisvės ir laimės siekis, santykis su savimi ir savo aplinka, šeimos vaidmuo žmogaus gyvenime - žvelgia per kontraversišką, daugelį visuomenės tabu laužančią prizmę. Meilės trikampiai šeimoje, homoseksualumas, slapti troškimai, nuolatinis apsimetinėjimas ir šokiruojančios tiesos. Šis filmas - tai istorija apie tas žmonių santykių kerteles, kurios paprastai glūdi visiškoje tamsoje. Ir apie tai, kas įvyksta, kuomet į jas nukreipiamas galingo prožektoriaus spindulys.

Perskaitę filmo scenarijų, jame iš karto sutiko vaidinti puikiai Lietuvos žiūrovams pažįstami aktoriai: Kostas Smoriginas, Leonardas Pobedonoscevas, Valda Bičkutė, Dalia Storyk, Viktorija Kuodytė. Pasak režisieriaus, šis filmas tapo rimtu išbandymu visiems jame dalyvaujantiems aktoriams, ir jis džiaugiasi, kad pavyko surinkti tikrų profesionalų komandą.

Filmo garso takelį kuria vienas garsiausių Lietuvos muzikos prodiuserių ir kompozitorių Mario Basanov, o filme skambančias dainas atlieka Egidijus Dragūnas - Selas ir Jazzu. „Filmui reikia energijos, „draivo", seksualumo, kuriuo alsuoja šių muzikantų atliekama muzika. Neabejoju, tai sukurs išskirtinę filmo nuotaiką ir atmosferą," - sakė režisierius Maris Martinsonas.

Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo M. Martinsono romaną „Tyli naktis", pristatytą 2012 m. Vilniaus knygų mugėje. Tikrais įvykiai paremta knyga šokiruoja savo atvirumu, o apie žmonių santykius čia kalbama be cenzūros, nieko nenutylint. „Tačiau į tokius dalykus žvelgti be geros porcijos humoro (kartais net juodo) ir ironijos būtų tolygu savižudybei, o aš suicidinių tendencijų neturiu", - teigė M. Martinsonas. Knygą skaičiusieji sako:

Perskaičius Mario Martinsono knygą, iškart norisi pasakyt, kad prigimtis žmoguje užgožia ne tik moralines normas, bet ir keičia požiūrį į standartus, kad skirtis tarp "blogai" ir "gerai" XXI amžiuje išnyksta, viskas lieka tik mūsų požiūrio distinkcijoje.
Fotografas, Nacionalinės premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius

Gili autoriaus nuoskauda dėl žmonių likimų,- jauti jų paslaptį atėjusią iš praeities, supranti kasdienybės epizodiškumus, įvykių atspindžius, matai jų spalvas. Pagrindinė romano herojė tarsi atėjusi iš aukštybių tamsumos ir baigusi kelionę mūsų Žemėje. Visi romano herojai PASMERKTI, bet IŠGELBĖTI šios knygos autoriaus...
Režisierius Rimas Tuminas

djlinas  2013-02-08 19:21:14 įvertino 

2013 metai lietuviškų filmų pravalo metai. "Tyli Naktis" - ne išimtis. gėda ir liūdna


nomeda  2013-02-07 19:45:53 įvertino 

Labai patiko, rekomenduoju paziureti, kas dar nemate:)


krupas  2013-02-02 16:18:17 įvertino 

Šlamštas. Be jokių komentarų.


Mindaugas  2013-02-01 08:59:22 įvertino 

Nerekomenduoju, perspaustas nešvankybių rinkinys, suteršiantis Šv. Kalėdas. Nemanau, kad realiam gyvenime taip baisiai būna.


Olga  2013-01-30 21:26:57 įvertino 

Vajei, kaip nepatiko, Tikrai, kad tik laikas susigaiso, dar vakaras buvo pagadintas, labai nuvyle, o tiek buvo reklamos, kad galvojome bus geras filmas, tik dar karta pasitvirtinta, kad kuo daugiau reklamos - tuo filmas paprastai yra nekoks. Kas dar nejote, geriau neikite, palauksite kitu metu, pasirodys per TV. :) Sekmes sukurti pozityva, o ne pykti ir smurta !


albinas  2013-01-20 18:05:26 įvertino 

filmas visiskai nevertas demesio: - vien tik negatyvas, slogi nuotaika - juokai tik keiksmazodziai - atvira pornografija - iskrypeliskas poziuris Paziurejus jokiu geru emociju, tik nuzudomos smegenu lasteles. Fu. Reiktu drausti toki slamsta.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 13965
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt