Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
DEBESŲ ŽEMĖLAPIS (2012) 164 min.
Cloud Atlas N-13
JAV, Singapūras, Vokietija
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2012 11 23
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Neįtikėtina ir užburianti rašytojo Davido Mitchello knygos „Debesų žemėlapis" istorija jau šį rudenį pasieks kino teatrus. Vienas sudėtingiausių pasakojimų kinematografo istorijoje užburs savo įvairove, aktorių persikūnijimu ir neįtikėtinu grožiu.

Nors skeptikai kalbėjo, kad iš šešių skirtingų laiko ir erdvės atžvilgiu istorijų sudarytą „Debesų žemėlapį" apskritai neįmanoma perkelti į ekraną, šio iššūkio nepabūgo trijų režisierių komanda. Pajėgas suvienijo mokslinės fantastikos žinovai Andy ir Lana Wachowski, kūrę garsiąją „Matricą", bei „Bėk, Lola, bėk" režisierius Tomas Tykweris. Ambicingas, per ištisus šimtmečius besidriekiantis pasakojimas suksis apie šešis herojus ir jų gyvenimiškas situacijas nuo XIX amžiaus iki postapokaliptinių laikų.

Filmo aktorių gretose netrūksta ryškiausių žvaigždžių - sužiba garsusis Tomas Hanksas, kartais pasirodantis su keistu šviesių plaukų peruku, Halle Berry, Hugh Grantas Jimas Sturgessas, Susan Sarandon ir kiti.

Pagrindinė „Debesų žemėlapio" mintis ta, kad viskas šiame pasaulyje susiję ir net nesąmoningai kiekvienas mūsų daro įtaką ateities kartoms. Pirmoji istorija vyksta 1850 metais Ramiajame vandenyne. Iš tolimų salų namo keliaujančio Adamo dienoraštį kitos istorijos herojus atranda knygų lentynoje. Vėlesnį pasakojimą apie jauną ir neturtingą anglų muzikantą dirbantį Belgijoje laikas išsaugojo laiškuose. Dar vienas pasakojimas vyksta 1975-aisiais Kalifornijoje, kur žurnalistė Luiza Rei mėgina ištirti korupcijos ir nužudymo branduolinėje jėgainėje atvejį. Ši istorija yra išsiųsta kaip romano rankraštis.

Ketvirtoji istorija vyksta Didžiojoje Britanijoje, XXI amžiaus pradžioje, kur leidėjas Timotis turi rimtų nemalonumų su gangsteriu klientu. Jis uždaromas prieš savo valią į slaugos namus. Tolesnis veikėjas šį pasakojimą mato kaip filmą. Penktoji veikėja - genetiškai sukurtas klonas Sonmi 451, dirbanti „Papa Song" užkandinėje. Prieš sunaikinima klonė apklausiama, ji sukyla prieš totalitarinę santvarką, kuri sukūrė ją ir jos rūšį išnaudojo. Paskutinysis veikėjas mato Sonmi istoriją kaip holografinę projekciją tolimoje ateityje. Čia, jau po apokalipsės gyvena gentis, vėl kone pamiršusi technologinį progresą.

Galbūt „Debesų žemėlapio" istorijos gali pasirodyti komplikuotos, tačiau išskirtinis kino kūrėjų meistriškumas atraizgo nesuprantamas akimirkas, nors ir išsaugo intrigą. Kritikai pranašauja didelę sėkmę režisieriams, nepabūgusiems išties sudėtingo užmojo, o malonumą stebėdami šią juostą atras įvairiausių žanrų mėgėjai.

Užburiančio kino reginio „Debesų žemėlapis" premjera Lietuvoje lapkričio 23 dieną.

Kęstas  2012-12-12 01:40:51 įvertino 

Siužetiškai tai, deja, pseudointelektualinis niekalas. Matricos siužetas bent jau buvo teoriškai įmanomas, o ši pasaka, deja, tokia nėra. Manantiems, jog filme gliaudomos gilios filosofijos ar kvantinės fizikos (!!!) idėjos galiu pasiūlyti viena: pasidomėkite kvantine fizika ;). Čia nieko naujo nėra ir būti negali. Tokie filmai tėra vakarų pasaulio, nusivylusio krikščionybės mitu, tačiau nenorinčio pripažinti akivaizdaus visų religijų beviltiškumo, apgailėtini bandymai kabintis į kitą, dar nepabodusią pasaką.


demoded  2012-11-28 03:18:40 įvertino 

Didžiulio biudžeto pigus šlamštas. Ženkliai atsiliekantis nuo ankstesnių Tom Tykwer darbų ("Run, Lola, Run", Perfume", pirmosios Matrix, Paris, je t'aime). Gigantiškas "deja".


Kinky  2012-11-26 23:00:15 įvertino 

Nerekomduoju vien tik buityje paskendusiems, egzistenciniu ar filosofiniu sau klausimu neuzduodantiems zmonems. Tie kas bent kiek domisi kodel pasaulis sudeliotas tai ir ne kitaip, nepriima visos aplinkos kaip vieninteles tiesos, domisi budizmu, kvantine fizika, paskaito filosofijos, filmas patiks. Salia manes sedejo jaunas vyras, ne buduliskos isvaizdos ir filmo metu ir dusavo ir juokesi isteriskai ir pan :))) Esme apie supancios aplinkos ir gyvenimo keliones suvokima. Man labai patiko.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 18352
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt