Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
HOBITAS: NELAUKTA KELIONĖ ir 3D (2012) 165 min.
The Hobbit: An Unexpected Journey
Fantastinis nuotykių N-7

Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2012 12 14
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Naujasis išskirtinių vaizdų ir herojų kupinas režisieriaus Peterio Jacksono fantastinis epas „Hobitas: nelaukta kelionė" (angl. „The Hobbit: An Unexpected Journey"). Jame žiūrovai išvys garsiosios „Žiedų valdovo" trilogijos užuomazgas ir netikėtus priešistorės vingius.

Filmas „Hobitas: nelaukta kelionė" bus pirmasis iš naujosios P.Jacksono trilogijos, kurią režisierius su komanda kuria pagal garsiojo britų rašytojo Johno Ronaldo Reuelio Tolkieno romaną „Hobitas", išleistą 1937 metais. Pagrindinį hobito Bilbo Beginso vaidmenį filmuose atliks Martinas Freemanas.

Juostoje „Hobitas: nelaukta kelionė" žiūrovai išvys mylimus aktorius, matytus ir ankstesniuose P.Jacksono darbuose - filme pasirodys tokios kino žvaigždės kaip Cate Blanchett, Elijah Woodas, Andy Serkisas, Orlando Bloomas ir kiti.

Užburiantys filmo „Hobitas: nelaukta kelionė" nuotykiai prasideda tuomet, kai ramiai gyvenantį Bilbą Beginsą aplanko išminčius Gendalfas. Hobitas įtraukiamas į pavojingą ir atsakingą misiją, kurios tikslas - atgauti prarastą nykštukų Ereboro karalystę. Šią užgrobė slibinas Smogas. Prisijungęs prie trylikos nykštukų būrio Bilbas keliauja ten, kur tyko iššūkiai ir pavojai. Mažų, bet kovingų žygeivių laukia susidūrimai su kraupiais goblinais, piktais orkais, mirtį nešančiais vilkažmogiais, milžiniškais vorais, pavidalą keičiančiais gyviais ir burtininkais.

Nors spalvingos kompanijos kelias driekiasi į Vienišąjį kalną, pakeliui jie turi įveikti goblinų tunelius. Būtent ten Bilbas sutinka padarą, pakeitusį jo gyvenimą visiems laikams, - Golumą. Po kurio laiko paaiškėja, kad nuo hobito žingsnių priklauso visos Viduržemės likimas.

Pagal pradinį sumanymą „Hobito" ekranizacija turėjo būti iš dviejų dalių, o paskutiniosios, trečiosios, kūrimas buvo patvirtintas tik šią vasarą. P.Jacksonas „Warner Bros." išplatintame pranešime spaudai tikino, kad peržiūrėjęs beveik baigtą pirmąjį filmą ir dalį antrojo, suvokė, kad romano istorija pernelyg turtinga, kad sutilptų tik į dvi juostas. „Turėjome rinktis - ar papasakoti daugiau? Mūsų kaip kino kūrėjų ir šio kūrinio gerbėjų atsakymas buvo vieningas - „taip". Žinome, kokius stiprius herojus mūsų komanda pažadino gyvenimui, žinome, kokia įtraukianti, užburianti ir visa apimanti gali būti ši istorija. Trečias ir pats svarbiausias dalykas yra tas, kad jei nekurtume trečiojo filmo, daugelio herojų istorijos taip ir liktų nenušviestos", - kalbėjo filmo „Hobitas: nelaukta kelionė" režisierius.

Visų „Hobito" filmų veiksmas vyksta Viduržemėje, 60 metų iki „Žiedų valdovo" trilogijoje nupasakojamų įvykių.

Prie filmo „Hobitas: nelaukta kelionė" scenarijaus kūrimo prisidėjo ir garsusis meksikietis Guillermo del Toro. 2008-ųjų balandį dabartinis filmo kūrėjas P.Jacksonas buvo pasikvietęs kolegą dirbti šios fantastinės juostos režisieriumi, tačiau Guillermo del Torro teko atsisakyti pagrindinio projekto vairininko darbo 2010-aisiais, dėl ilgalaikio filmavimo darbų atidėliojimo. Būdamas aistringas „Hobito" palaikytojas jis liko vienu iš juostos scenaristų.

Alma  2013-01-20 14:02:34 įvertino 

visiška duobė palyginus su žiedų valdovu. Filmas taip beprotiškai ištęstas, kad net būdama šio žanro gerbėja sugebėjau suvaikšiot ir pas karalius, ir traškučių pirkti. gražūs tik vaizdai, bet prasmės atžvilgiu filmas beviltiškai tuščias.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 20105
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt