Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VAMPYRAI (1998) 104 min.
Vampires
Fantastinis siaubo trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 1999 03 05
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Vatikano kuruojamos katalikų bažnyčios atstovai pasamdo vampyrų medžiotoją Jacką Crow (James Woods), kad šis sunaikintų kraujo ištroškusius Vlado Drakulos giminaičius. Narsusis kovotojas Jackas nekvaršina sau galvos tradiciniais elementais - kryžium, šventu vandeniu ar česnako tirpalu, o naudojasi labiau patikimu ginklu - automatu. Jacko suburta komanda naikina vieną vampyrų lizdelį po kito įvairiose Amerikos vietose. Labiausiai medžiotojai trokšta sugauti vampyrų valdovą Valeką (Thomas Ian Griffith), kuris vadovauja galvažudžiams daugiau nei 600 metų.

Kaip bebūtų keista, būtent katalikų bažnyčia inicijavo Valeko atsiradimą. Prieš 600 metų pasaulį užvaldė įvairių neramumų banga, todėl kunigai sugalvojo į žuvusio jaunuolio kūną "patalpinti" vampyro sielą. Palaipsniui, gerosios Valeko savybės išnyko ir jis tapo beginklių žmonių žudiku. Tačiau iškilus bent menkiausiai grėsmei vampyrų valdovas sugeba pasislėpti ir išsigelbėti nuo medžiotojų kulkų. Valekas puikiai žino pagrindinio savo priešo Jacko vardą, nors nei karto nebuvo susitikęs su juo.

Po eilinės kruvinos misijos Texase vampyrų medžiotojai nusprendžia triukšmingai atšvęsti sėkmingą susidorojimą su vampyrais. Vatikano pasiuntiniai laisvalaikį suplanuoja nepaisydami jokių bažnyčios taisyklių - pasikviečia būrį gatvės prostitučių, nusiperka alkoholio ir pradeda linksmybes. Tačiau šventę nutraukia negailestingasis Valekas, kuris netikėtai užpuola medžiotojus viešbučio kambaryje. Vampyrų valdovas žiauriai nužudo beveik visus komandos narius, palikdamas gyvųjų tarpe tik Jacką, ištikimiausią jo padejėją Tony Montoya (Daniel Leroy Baldwin) ir vieną prostitutę Karen (Sheryl Lee).

Tačiau šis baisus įvykis nesustabdo Jacko, kuris yra įsitikinęs, kad dėl jo tėvų mirties yra kalti tik vampyrai. Norėdamas gauti daugiau informacijos apie vampyrų valdovą, jis susisiekia su kardinolu Alba (Maximilianas Schellas). Šis pasiūlo kreiptis pagalbos į jauną kunigą Adamą (Tim Guinee), kuris jau senokai studijavo vampyrų poelgius. Tėvas Adamas nujaučia, kad Valekas labiausiai trokšta surasti legendinį juodąjį kryžių, kurio pagalba vampyrai galėtų egzistuoti net dienos šviesoje.

Jeigu taip įvyktų, tai Valekas įgautų dar didesnį pranašumą ir lengvai galėtų užvaldyti visą pasaulį. Jackas ir tėvas Adamas suburia naują bebaimių medžiotojų rinktinę. Netrukus paaiškėja, kad užpuolimo viešbutyje metu Valekas vis dėlto buvo įkandęs Karen, tačiau nesuprantamomis aplinkybėmis paliko merginą gyvą. Bėgant laikui, buvusi prostitutė pradeda jausti telepatinį ryšį su Valeku. Ji gali "matyti" vampyrų valdovo buvimo vietą ir nuspėti jo veiksmus. Pasinaudodami tuo, Jackas ir Tony išsiaiškina, kad didysis priešas darbuojasi Meksikos dykumose ir skuba užkirsti jam kelią.

ANDRIUS  2001-11-08 21:00:13 

Netgi uz drakula 2000 geresnis simta kart!!! Taip vampyru gyvenimo budas romantiskas amzina tamsa ir sokiai pokiai zvakiu sviesoje:))))) Niu tusinas neblogai!!! siuirpus didingi ju gyvenimo vaizdeliai, o kokia maloni pavydo banga pagauna zvelgiant ju stiliaus pavumui - jie tokie intelegentiski ir kerintys... As ju maziau bijau nei tu kurie vaiksto ar su tackem rieda naktimi - tamsos vaiku!!! O jie gyvena, o gal zinote kas nors ju adresa, as mielai susipazinciau tad iki susityikimo nakti vampyru tuse!!!!:)))))))


JULIE  2001-03-05 13:50:47 

Tai geriausias filmas, kuri aš kada nors mačiau. Jis neitikėtinai nuostabus!!!


JUKA  1970-01-01 02:00:00 

tūūūūūūūūūūūpas filmas. sėdėjau kino teatre ir laukiau kuliminacijos ar kažko panašaus, bet, kai užsidegė šviesa salėje, supratau, jog tokio dalyko čia nebuvo, o juk galėjau puikiai išsimiegoti per pusantros valandos, nors ir kino teatre...


AN?ELIKA  1970-01-01 02:00:00 

Labai stilingas filmas, nera baisus, bet, sakyciau, rezisurinis sedevras. Verta paziureti.


CRAZY  1970-01-01 02:00:00 

John Carpenter kaip visada aukštumoje! Filme nebandoma "gąsdinti" kraupiais vaizdais, bet visą laiką jaučiama įtampa... Verta pažiūrėti, bet tik ne tiems, kurie laukia "kraujo upių" ir eilinio "siaubiako".Filmo aprašymas aplankytas kartų: 5270
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt