Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
IŠLIKIMO EKSPERIMENTAS (2013)
The Philosophers
Fantastinis-mistinis trileris N-13
JAV
Premjera Lietuvoje: 2013 10 11
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Įsivaizduokite, kad artėja branduolinė katastrofa. Išsigelbėti nuo žūties tikisi 21 žmogus, bet požeminiame bunkeryje yra tik 10 vietų. Dešimt laimingųjų gali išlikti ir pratęsti žmonijos giminę, vienuolika - pasmerkti mirčiai.

Tarptautinės mokyklos filosofijos mokytojas Cimitas savo mokiniams vietoj egzamino pasiūlo eksperimentą. Remdamiesi vien tik šalta logiką, jaunuoliai turi nuspręsti, kurie jų verti išgyventi. Kam jie pasiryš? Ką nuspręs? Kaip išrinks tuos, kuriems durys atsivers? Kas liks anapus? Ir esminis klausimas: kaip lengvabūdiškai žmogus gali nulemti kitų likimus?

Mokytojas Cimitas žingsnis po žingsnio vis griežtina eksperimento taisykles ir sugalvoja vis didesnių iššūkių. Kuo stipriau jaunuoliai gilinasi į moralės, gėrio ir blogio klausimus, tuo labiau auga jų pasitikėjimas savimi ir įsitikinimas, kad esi pranašesnis.

Vienintelis, kuris komandoje elgiasi neracionaliai - pats mokytojas Cimitas. Jo žvėriškas išgyvenimo instinktas provokuoja absolventus ir kelia vis didesnę įtampą. Teoriniai moksleivių samprotavimai filme paverčiami vaizdais - žiūrovui prieš akis iškyla šiurpi tikrovė, kurioje įmanoma viskas: ir jaunuolio mirtis, ir net kanibalizmas.

Apokaliptinis psichologinis trileris įtaigiai vaizduoja, kaip skirtingai žmonės elgiasi, artinantis nepakeliamai grėsmei. Kino juostoje gvildenamos temos aktualios kiekvienam, o originalus idėjos perteikimas leis pajusti, kad vaizduotės ir minčių galia daugelis iš mūsų gali išlaisvinti savyje glūdinti filosofą. Baugią filmo atmosferą praskaidrina nuostabūs Indonezijos vaizdai, filmas žavi puikiu operatoriaus darbu ir scenarijaus išskirtinumu.

Juostoje išvysime britų aktorių Jamesą D'Arcy, mums pažįstamą iš „Debesų žemėlapio", taip pat aktorę ir modelį Bonnie Wright, išgarsėjusią kaip Džinė Vizlė Hario Poterio filmuose.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 6171
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt