Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ELŽBIETA (1998) 121 min.
Elizabeth
Istorinis trileris
Indija
Kino platintojas: Lietuvos kinas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Karalienė Elžbieta (Cate Blanchett), valdžiusi Angliją nuo 1558-ųjų metų, buvo moteris, kurios gyvenimas ir charakteris idealiai tinka šiuolaikinio istorinio trilerio žanrui. Henriko VIII ir Anos Bolein dukra iš tėvų paveldėjo nepriklausomą dvasią ir geležinę valią. Istorija pateikė jai sunkius išbandymus kaip moteriai ir kaip valdovei. Kai Elžbietai sukako treji metai, ji buvo paskelbta neteisėta įpėdine. 21-erių metų mergina apkaltinama valstybės išdavyste. Kai ant jos galvos buvo uždėta Tendorų dinastijos karūna, Elžbietai buvo dvidešimt penkeri. Kartu su karūna ji gavo nesantaikos ir ginčų niokojamą šalį, intrigų ir išdavysčių kupinus rūmus bei absoliučia vienatvę. Anglijai grėsė pavojus iš Prancūzijos ir Ispanijos, karalienės patarėjai įsakmiai rekomendavo jai tekėti už kurios nors šalies karališkosios giminės atstovo. Karalienė privalėjo savo gyvenimą skirti valstybės interesams, bet moteris negalėjo toleruoti keistų ir pikantiškų pretendentų į savo ranką įpročių. Vienintelė jos meilė buvo vaikystės draugas Robertas Dadlis (Joseph Fiennes), bet aplinkybės susiklostė ir prieš šią meilę. Elžbieta nutarė likti viena. Taip Europos istorijoje atsirado karalienė Elžbieta. Išdidi. Protinga. Galinga. Vieniša.

Režisierius Shekharas Kapuras sukūrė be galo spalvingą, ryškų ir įsimintiną reginį. Faktai ir istorijos - autentiški, pasakojimo stilius ir maniera šiek tiek modifikuoti, kad senovė priartėtų prie šiuolaikinio žiūrovo. Puošnūs kostiumai, prabangūs interjerai, nuostabūs peizažai. Aistros, meilė ir valdžia, ištikimybė ir išdavystė, valia ir pareiga - tai amžinos problemos, kurios slypi istoriniame trileryje "Elžbieta". Filmas neseniai pasirodė pasaulio ekranuose ir pelnė didelį kritikos bei žiūrovų palankumą. Pagrindinio vaidmens atlikėja jauna aktorė Cate Blanchett apdovanota "Auksiniu gaubliu" už geriausią moters vaidmenį.

JUKA  1970-01-01 02:00:00 

puiki kostiuminė drama. tikrai patiko ir vaidyba ir siužetas, trumpa ir įdomi istorijos pamokėlė.


MAUMAS  1970-01-01 02:00:00 

Siaip visai fainas filmas. bet gal kas nors zinote kokia muzika grojo filme, kai Elzbietai kirpo plaukus (filmo gale)?? Buciau kabai dekingas, jei suzinociau, nes dabr tik apie tai ir beviltiskai galvoju. AciuFilmo aprašymas aplankytas kartų: 11123
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt