Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
LOPAS ADAMSAS (1998) 105 min.
Patch Adams
Drama su komedijos elementais
JAV
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Pagrindinio šios jaudinančios, šiltos, tragikomiškos juostos herojaus prototipas – realiai egzistuojantis medicinos daktaras Hanteris “Lopas” Adamsas. Filme pasakojama šio nuostabaus žmogaus gyvenimo ir karjeros istorija – tokia neįprasta, tokia neįprasta, jog net sunku patikėti, kad visa tai – tikri įvykiai.

Tylioje, sterilioje, baltumu tviskančioje ligoninėje staiga pasirodo… spalvingai apsirengęs klounas su didžiuliais batais ir apvalia raudona nosimi. Jis atidaro duris ir ryžtingai nutapnoja koridoriumi. Netrukus mirtiną ligoninės tylą nutraukia laimingų vaikų juokas. Slaugės nusišypso ir supratingai viena kitai pamerkia akį: “Tai ir vėl tas keistuolis Adamsas…”

Hanteris Adamsas – iš tiesų neįprasto likimo žmogus. Buvęs psichiatrinės klinikos, į kurią pateko po bandymo nusižudyti, pacientas, jis vėliau prisipažino, kad labiausiai šioje klinikoje jam padėjo ne gydytojai, o kiti ligoniai. Iš klinikos jis išėjo tvirtai apsisprendęs visą savo likusį gyvenimą paskirti sergantiems ir kenčiantiems. Nepaisant neigiamo medicinos šulų požiūrio, jis sugebėjo įstoti bei baigti universitetą ir tapti tikru daktaru. “Lopas” Adamsas gydė ne tik žmonių kūną. Pagrindinis jo tikslas buvo naujam gyvenimui ir kovai prikelti ligonių sielas. Adamsas visų pirma matė žmones – su visomis jų silpnybėmis ir troškimais,- o ne pasyvius pacientus. Jei reikia, jis gali į palatą atnešti tūkstantį balionų, apsirengti klounu arba ligoninės kieme įrengti… baseiną, pilną spagečių! Netradicinis jo požiūris netrukus davė puikių rezultatų.

“Lopas” Adamsas – aistringas ir pasišventęs daktaras. Jis niekada nenorėjo būti sistemos dalimi. Jis norėjo sukurti savo sistemą”- sako filme“Lopą” Adamsą vaidinantis garsusis komikas Robinas Williamsas (“Džiumandži”, “Mirusių poetų draugija”, “Skraiduolis”). Jam pritaria ir režisierius Tomas Shadyacas (matėme jo komedijas “Eisas Ventūra – naminių gyvulėlių seklys”, “Melagi, melagi” bei “Kuoktelėjęs profesorius”): “Adamsas – gydytojas, kuriam svarbiausia – tai, ką jo ligoniai mėgsta, kas juos jaudina, ko jie trokšta. Jis šventai tiki, kad kiekvienas šiltas žodis, pokštas, kiekviena dėmesio ligoniui minutė padeda įveikti ligą”.

* * *

Sparčiai garsėjanti jauna aktorė Monica Potter (“Kalinių lėktuvas”) filme vaidina Karin – medicinos fakulteto studentę, kurios nepasitikėjimas “Lopu” greitai virsta kur kas šiltesniais jausmais. Mergina tampa filmo herojaus mylimąja ir pagrindine padėjėja. Deja, jiems nelemta būti kartu…

Juostoje taip pat vaidina Danielas Londonas (“Kareivio mylimoji:”, “Pirmieji septyneri metai”), Philipas Seymouras Hoffmanas (“Pašėlusios naktys”), Bobas Guntonas (“Gimęs liepos 4-ąją”, “Visa griaunantis”, “Atgaila Šošenko kalėjime”), Peteris Coyote’as (“Sfera”) ir kt.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 4864
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt