Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
TARP ŽVAIGŽDŽIŲ (2014) 169 min.
Interstellar
Nuotykių, mistinis N-13
Didžioji Britanija, JAV
Premjera Lietuvoje: 2014 11 07
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Po to, kai pernai režisierius Alfonso Cuarón'as sukūrė nuostabų kosminį filmą „Gravitacija", į beribes Visatos gelmes gręžiasi dar vienas kino gigantas - filmų „Tamsos riteris", „Pradžia", „Prestižas" ir „Memento" autorius Christopher'is Nolan'as. Juosta sukurta pagal paties režisieriaus kartu su broliu Džonatanu parašytą scenarijų.

Ar žmonijai lemta mirti Žemėje? Ar vis tik mes, kaip rasė, sugebėsime rasti būdų, kaip užkariauti beribę Visatą ir susikurti naujus namus kol kas dar neatrastose planetose? Grupė bebaimių astronautų, vadovaujamų profesionalaus lakūno ir inžinieriaus Kuperio (aktorius Matthew McConaughey'is), iškeliauja į kosmoso gelmes ieškoti atsakymų ir atrasti naujų pasaulių.

Filmas kelia klausimus ir apie gyvenimo prasmę. Kas svarbiau - žinojimo ribas praplėsianti kosminė misija, ar Žemėje vieni liekantys du misijos vado vaikai? Plyštančia širdimi Kuperis atsisveikina su mažąja dukrele, pažadėjęs jai būtinai sugrįžti, tačiau puikiai žino, kad jokie atradimai ir nauji pasauliai nepakeis to, ką jis palieka Žemėje.

Globas  2015-03-24 18:05:10 įvertino 

Nedaugžodžiaujant pasakyčiau taip: būna, kad mokslinę fantastiką sunku atskirti nuo mokslinės realybės, bet būna ir taip, kuomet mokslinę fantastiką sunku atskirti nuo pasakos, tai šitam filmui labiau tikų pastarasis apibūdinimas. Bežiūrint jį kažkodėl prisiminiau prieš daugiau nei dešimtmetį žiūrėtą filmą "Kontaktas" (Contact 1997 m.) beje su tuo pačiu Matthew McConaughey.


sci-fi  2015-01-12 04:55:06 

Galbūt per daug tikėjausi kaip iš sci-fi filmo. Man panašiau į dramą su efektais. Filmas žiūrisi bet reikia nusiteikti kitam žanrui. Kažkiek panašus į jį 2007 Sunshine. Bet Sunshine daug kartų geresnis jau vien dėl to kad beveik be didelių klaidų. Šitas stipriai jaučiasi kad neišbaigtas. Kai kurios scenos padarytos neblogai. Bet tarpai tarp jų užpildyti nesusipratimais. Pvz. ką tik žuvo jų įgulos narys o jie net neužsimena apie jį. Vietoj to peržiūrinėja senus įrašus ir liūdi dėl laiko skirtumo kas ir taip buvo akivaizdu kad atsitiks. Raketos, kosminiai laivai.. Atsikiros scenos atrodo įspūdingai. Bet sudėjus viską šalia išeina didelis nesusipratimas. Gerokai trūksta konteksto ir erdvės pojūčio kas labai svarbu tokiam filmui. Veiksmas vyksta po visą galaktiką bet taip ir nepasijautė kad būtų nukeliavę toliau nei ta knygų lentyna. Neįtikino, bet vien dėl to kad bando kurti šiam nelengvam žanrui - 7.


Joo  2014-12-20 10:34:51 įvertino 

Filmui pritrūko įsigilinimo į temą, koją pakišo holivudinės klišės ir filmavimo terminai. Trūkumai - paviršutiniškumas ir logikos trūkumas. Jeigu kuri filmą, kuriame bus kalbama apie juodąsias skyles, reliatyvumo teoriją, gravitaciją, pasidomėk tuo. Nes pokštu apie naujos dimensijos gavimą sulenkiant popieriaus lapą nieko neustebinsi. Pagąsdinus, kad juodoje skylėje išnyksta materija, o po to leisti herojui sėkmingai ją perskristi (maloniai bendraujant su robotu ir stebint vaizdo instaliacijas) - tai jau visiškas įžūlumas. Pabaiga - holivudiškai epinė. Per 15-20 min. išsprendžiami reliatyvumo klausimai, paašarojama su dukra (juk žadėjau sugrįžti!) ir leidžiamasi į kelionę pas moterį. Tiesą pasakius, jau buvau išsigandęs, kad filmas baigsis bučiniu ir pažadu padirbėti ties žmonijos kolonijos planetoje X gausinimu. Bet ačiū dievui, kažkas režisierių sulaikė nuo to. Tačiau iki jos buvo likę maždaug 2-5 min. filmo, taigi režisierius nepaliko jokių abejonių, kad taip ir bus. Filmo tempas toks, kad nebelieka laiko įsigilinti į siužetą, veikėjų minti ir jausmus. Manau, tokie šuoliai per dideli netgi nuotykių filmui. Mistikos mažai, nes herojus mikliai išgliaudys žmonijos uždavinius (patys atsakymai bus ganėtinai migloti, neaiškūs). Režisierius tuos atsakymus bandė pateikti įdomiais spec. efektais, bet manęs jie neįtikino – viskas buvo panašu į Matricos režimą, bet jokiu būdu ne į naują pasaulio suvokimą. Privalumai. McConaughey vaidyba. Puikiai palaikoma įtampa – filmas neprailgsta. Puikūs kosmoso vaizdai, spec. efektai irgi įspūdingi, jaučiasi profesionalių patarėjų įtaka. Kai užsimiršta pabaiga, visi šie privalumai iškelia filmą virš kitos masinės Holivudo produkcijos. Bet tam turi praeiti bent 1 diena po filmo. Įvertinau 8 balais vien dėl vaidybos ir kosmoso vaizdų. Jeigu filmas būtų pasibaigęs toje vietoje, kur jis „perskrenda“ juodąją skylę ir patenka į kitą išmatavimą, filmas drąsiai pretenduotų į 9 balų įvertinimą. Pažiūrėti tikrai verta, nepakenks.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15122
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt