Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ŽVAIGŽDŽIŲ KARAI: EPIZODAS I - PAVOJAUS ŠEŠĖLIS (1999) 131 min.
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Fantastinio superfilmo "Žvaigždžių karai" pirmoji dalis
JAV
Kino platintojas: Cinemark

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

PRIEŠ DAUGELĮ METŲ TOLI TOLI GALAKTIKOJE…

Šie žodžiai pirmąkart sudrebino pasaulį prieš 22 metus – tuomet ir gimė garsioji moderniųjų laikų legenda, kurios autorius George Lucas. Net dvi kartos užaugo su “Žvaigždžių Karų Trilogija”: įdomus scenarijus, nuotykiai, įspūdingi personažai, neįtikėtini specialieji efektai ir amžinosios temos – kova tarp gėrio ir blogio, technologijos ir žmoniškumo – užkariavo ir didelių, ir mažųjų žiūrovų širdis…

Su naujuoju filmu G.Lucas sugrąžina žiūrovus į pradžių pradžią, kai Darth Vader tėra devynerių metų vaikas, vadinamas Anakin Skywalker, o Obi-Wan Kenobi - jaunas Džedajų riteris. Epizodas I – pasakiškas reginys su gausybe modernių specialiųjų efektų, nuostabiais kostiumais, filmuota įspūdinguose Italijos rūmuose ir Tuniso smėlynuose. Tai, iš tiesų, “didelis” ir turtingas filmas, kurį žiūrėti gali tiek mažas vaikas, tiek suaugęs žmogus, nesvarbu, matęs garsiąją Trilogiją ar ne.

Po Epizodo I – pradžių pradžios – mūsų dar laukia Epizodas II ir III – tuomet filmas, anot režisieriaus, būtų išbaigtas ( Epizodus IV – VI jau matėme 1997 m.). Taigi 6 filmai ir apie 12 vienos istorijos valandų – ateityje galbūt pavyks pažiūrėti visas šias dalis iš eilės. Susirinktume kino teatre vidurdienį ir panirtume į įsivaizduojamą fantastišką pasaulį dvylikai valandų… Palikime tai ateičiai, o dabar kviečiame visus į Epizodo I premjerą Lietuvoje…

Nerimas apėmė Galaktikos Respubliką. Aptariamas prekybos kelių į tolimąsias žvaigždžių sistemas apmokestinimas. Godžioji prekybos federacija, tikėdamasi išspręsti šį klausimą blokuodama kelius mirtį nešančiais karo laivais, nutraukė visus maršrutus į mažąją Naboo planetą, kurią valdo jauna karalienė Amidala. Kol Respublikos kongresas be pabaigos aptarinėja nerimą keliančius įvykius, vyriausias kancleris slapta išsiunčia du Džedajus, taikos ir teisingumo galaktikoje sergėtojus – Qui-Gon Jinn ir jo mokinį Obi-Wan Kenobi – išspręsti šį konfliktą… Tačiau jau pati misijos pradžia nieko gero nežada – Džedajai supranta, kad Federacija ruošiasi pulti taikingą Naboo planetą. Reikia ieškotis pagalbos, gelbėti karalinę Amidalą ir jos žmones…Nuotykiai žemėje, po vandeniu ir Visatoje, neslūgstanti įtampa, įspūdingi sutvėrimai Naboo ir Tatooine planetose, povandeninės pabaisos, linksmasis Jar Jar, neįtikėtinos lenktynės, išlaisvinusios iš vergijos būsimąjį džedajų mažąjį Skywalker, kosminiai karai, pašėlęs greitis, fantastiški herojų kostiumai ir didingas finalas – visa tai ir dar daugiau garsiajame Epizode I.

* * *

FAKTAI:

 • Specialieji efektai sukurti G.Lucas’o kompanijos "Industrial Lights&Magic, kuri net 14 kartų buvo apdovanota “Oscarais” už spec. efektus.
 • Filmui dirbo net 250 programuotojų.
 • Sukurta daugiau nei 140 naujų personažų!
 • Filmo pradžia – 1993 m., kai G.Lucas paskelbė sugrįžtąs prie šios legendos. Filmavimas buvo pradėtas 1997 m. Anglijoje, toliau filmuota Italijoje ir Tunise.
 • Pirmąkart panaudotas "Dolby Digital Surround EX" garsas ( Lietuvoje – kino teatruose “Lietuva” ir “Saulė” ).
 • Sukurta virš 1200 įvairiausių kostiumų: nuo vergų iki karalienės, kuriuose atsispindi įvairiausių šalių ir įvairiausių laikotarpių įtaka. Kiekvienas kostiumas turi savo istorinį pagrindą. Karalienės Amidalos kostiumai - rankų darbo.
 • Planuojama, kad Epizodas II pasirodys 2002 m., o Epizodas III – 2005-aisiais.
 • G.Lucas tikina, kad daugiau nei 6 dalių tikrai nebus…
 • 2,200 specialiųjų efektų!
 • 115 mln. dolerių – filmo kaina!
 • 2 bilijonai dolerių – suma, kurią sumokėjo PEPSI už filmo rėmimo sutartį!
 • Karalienė Amidala net 8 kartus filme keitė savo įspūdingus kostiumus!
 • 8000 droidų ir Gungan karių dalyvavo finalinėje filmo kovos scenoje!
 • Džedajų taryboje tik 3 žmonės ir net 9 nežemiški personažai!
AICHO  2002-06-23 16:58:40 

Mano nuomone šis filmas yra 21 amžiaus kino revoliucija. Puikūs aktoriai, kaip E. Makregoras, l. Niesenas, ir kiti horerojiai bei skaitmeniai efektai puošia flmą. Mano nuomone tai puikus filmas.


DARRIAN  2002-05-08 17:30:02 

Mielas Petras Kurmeli,kaip matau tu varai ant sito filmo su nerealiais pavyzdziais.Tai pasakyk kodel tada ivertinai 5 a?


RASA  2001-05-10 21:56:19 

Mano nuomone... mano muomone... Ko toki vaikiska filma vakare rodo? Kodel nispeja, kad neverta eiti tam, kas nemegino kurti kvailu "fantastiniu" apysaku, nemego zaisti lektuveliais, nesvajojo tapti robotu kai uzaugs? As ne tokia. Ismeciau pinigus i bala. Issiduriau.


PETRAS KURMELIS  1970-01-01 02:00:00 

Shakes, as apstulbes.. Tiek teigiamu nuomoniu apie sita `super filma`.. Hebra, jus ka akli ar nesveiki.. Suprantu, kad del skonio nesigincijama..., bet koks cia dar gali buti skonis, kai tau pavyzdziui bado ipirsti supuvusiu pamidoru vietoj geru, aiskinant, kad tai skonio reikalas.. situos teigiamus vertinimus galiu logiskai paasikinti tik dviem budais: arba juos rase patys filmo distributoriai; arba cia prasisuko vaiku darzelio aukletiniu, pamaciusiu nauja multika (na ir kas, kad neidomus, bele tik spalvotas) burelis...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 10117
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt