Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
EIGERIS (2016) 47 min.
eigeris
Dokumentinis
Lietuva

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Filmas „Eigeris" - tai pirmasis, unikalus lietuviškas dokumentinis pasakojimas apie lietuvius alpinistus ir jų „Šiaurinių Alpių sienų" iššūkį - įkopti į šešias didžiąsias Alpių šiaurines sienas.

Filmo kūrėjai 2015 metų kovą-balandį keletą savaičių kartu keliavo ir gyveno su alpinistais, filmavo jų pasiruošimus Prancūzijos Alpėse - alpinizmo Mekoje Šamoni miestelyje, Monblano papėdėje. Svarbiausias filmo akcentas - tai užfiksuotas įkopimas į pirmąją, vieną sudėtingiausių ir legenda tapusią Eigerio šiaurinę sieną.

Šveicarijoje, Grindelvalde, esantis Eigeris nesiekia 4 kilometrų, tačiau šiaurinis jo šlaitas yra tai, kas masina viso pasaulio alpinistus. Tai beveik 2 kilometrų aukščio vertikali siena, kurią dažnai daužo Alpes užgriūvančios audros ir gero oro „langai" būna itin reti.

Dėl šių aplinkybių Eigerio šiaurinė siena buvo viena paskutinių alpinistų įkopta šiaurinė Alpių siena. Pirmą kartą tai padarė 1938 metais į vieną komandą susivieniję keturi alpinistai: vokiečiai Anderlis Heckmairis, Ludwigas Vorgas ir austrai Fritzas Kasparekas ir Heinrichas Harreris.

Bene geriausiai žinoma Eigerio istorija - tai Tony Kurzo ir trijų jo kompanionų drama „Nordwand". Šiame tikrais faktais paremtame filme vaizduojama, kaip susižeidus vienam iš alpinistų, trys alpinistai žuvo po griūties leidžiantis per audrą, o Tony Kurzas, kovojęs už savo gyvybę dar porą dienų, užgeso užstrigęs ant virvės vos už poros metrų nuo savo gelbėtojų.

Lietuviško dokumentinio filmo „Eigeris" kūrėjai parodo ne tik sportinę alpinizmo pusę, tačiau perteikia ir kalnų grožį, alpinistų išgyvenimus, požiūrį į šį rizikingą užsiėmimą, gyvenimą ir mėgina atsakyti į amžiną klausimą „kodėl jie kopia į kalnus". Filme - ir didingi žiemiški Alpių kalnų, ir pavasarėjančių slėnių vaizdai, pačių alpinistų filmuotos kvapą gniaužiančios treniruočių ir įkopimų akimirkos bei pokalbiai su jais.

Deja, „Šiaurinių Alpių sienų" projektas šiemet sausį buvo paženklintas skaudžia netektimi. Besiruošdamas įkopimui į kitą šiaurinę, Materhorno viršūnės, sieną, Prancūzijos Alpėse užgriuvus sniego lavinai žuvo vienas projekto iniciatorių ir sumanytojų Artūras Bazys. Šis filmas kartu skirtas ir Artūrui atminti, kurio pradėtą projektą lietuvių alpinistai sieks užbaigti.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 1318
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt