Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GELMIŲ PABAISA (1998) 106 min.
Deep Rising
Filmo "Mumija" režisieriaus dramatiškas fantastinis nuotykių filmas
JAV
Kino platintojas: Amfiteatro filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

“Jos” - tai įsikūnijęs žudymo instinktas.
“Jos” - visad alkanos ir trokšta kraujo.
“Jos” - niekada nepailsta, nuolat auga ir yra beveik nenugalimos.
“Jos” - nepastebimos ir puola be perspėjimo.
“Jos” - tai po vandeniu, kanalizacijos vamzdžiuose ar tamsiuose pasmerkto laivo koridoriuose besislepianti - MIRTIS.

Kai į avantiūras linkęs mažo laivelio kapitonas Džonas Fineganas ir jo komanda pakyla į lėtai dreifuojančio ir, atrodo, likimo valiai palikto didžiulio lainerio “Argonautika” denį, jie išvysta įtikinamus čia vykusių skerdynių įrodymus. Denis pasruvęs krauju, o visur tvyro grėsminga spengianti tyla. Kažkokia kraupi jėga pavertė prabangų keleivinį lainerį “vaiduoklių laivu”. Netrukus paaiškėja, kad laive yra keletas gyvų keleivių ir įgulos narių. Tačiau greitai pasirodo ir paslaptingieji žudikai. Laineriui “Argonautika” lėtai grimstant į drumstus vandenis, iš vandenyno gelmių kyla nematyti baisūs sutvėrimai, vieną po kito naikinantys išlikusius žmones. Laikas bėga ir, atrodo, niekas nebeišgelbės skęstančio laivo “viduriuose” įkalintų žmonių. Tačiau kapitonas Fineganas ir jo komanda - ne iš tų, kurie lengvai pasiduoda…

* * *

Sukryžminkite “Svetimą” su “Titaniku” ir gausite “Gelmių pabaisą” - nė sekundei nenuslopstančios įtampos, nepriekaištingai atliktų triukų ir įspūdingų specialiųjų efektų kupiną nuotykių filmą. Beje, ši juosta - gana netikėtas ir daug žadantis jauno režisieriaus Stephen’o Somers’o, iki šiol daugiau linkusio į klasikinių literatūros kūrinių ekranizacijas (“Heko Fino nuotykiai”, ”R. Kiplingo “Džiunglių knyga”), karjeros posūkis.

Vėtyto ir mėtyto avantiūristo Finegano vaidmenį filme atlieka garsus, nors Lietuvoje, deja, gal kiek mažiau žinomas aktorius Treat’as Williams’as, debiutavęs legendiniame M. Formano miuzikle “Plaukai”, žvaigždės statusą įgijęs po vaidmens S.Lumet’o kriminalinėje dramoje “Miesto princas”. Vieną iš lainerio “Argonautika” keleivių, žaviąją deimantų vagilę, Trilian vaidina olandų kilmės topmodelis Famke Janssen, pastaruoju metu pradėjusi puikią aktorės karjerą. Vienas pirmųjų jos vaidmenų - seksuali rusų slaptoji agentė, padedanti Džeimsui Bondui filme “Auksinė akis”.

Kalbant apie tokį filmą kaip “Gelmių pabaisa”, negalima nepaminėti specialiųjų efektų kūrėjų. Dailininko Holger’io Gross’o, makijažo ir specialiųjų efektų dizainerio Rob’o Bottin’o bei mechaninių efektų koordinatoriaus Darrell’o Pritchett’o “sąskaitoje” tokie filmai kaip “Prisiminti viską”, “Neįmanoma misija”, “Sulaužyta strėlė”, “Žvaigždžių vartai” bei “Kosminis krepšinis”.

VERA  2003-06-23 18:29:30 

Mano nuomone apie filma paprasta - geras filmas ir gana...


VERA  2003-06-23 18:29:30 

Mano nuomone apie filma paprasta - geras filmas ir gana...


JAKA  2003-06-21 17:00:45 

Na neblogas filmukas... Grazus efektai, juokingas, grazi mergaite ko dar reikia filmui... :) na dar graziai mirsta zmones... ;) Fainas filmukas laisvalaikiui. nueikite kam patinka siaubekeliai :)


JAKA  2003-06-21 17:00:45 

Na neblogas filmukas... Grazus efektai, juokingas, grazi mergaite ko dar reikia filmui... :) na dar graziai mirsta zmones... ;) Fainas filmukas laisvalaikiui. nueikite kam patinka siaubekeliai :)


ROGUE  2003-06-12 15:05:42 

filmas nuostabus ,nepakartojamas ji ziurejau su Bodu .labai patiko ...JEGA .COOL ....


GEDAS  2003-01-29 14:46:09 

shiaip tikrai neblogas filmas, siuzetas lb panashus i viruso kur neseniai rode per telika, veiksmas vyksta dideliam laive, gana itemptas.. galima tikrai pasiziureti..


IGNAS  2001-03-05 13:50:51 

Man tikrai patiko, maciau seniai ir per video, bet patiko, kai suzinojau kad kino teatruose rodo "Gili melyna jura" pagalvojau, kad tai sis filmas, ir nuejes nusivyliau. Tiesa, ziurejau su rusisku vertimu, taip kad nezinau, ar tiksliai buvo verciamas tekstas, taciau buvo linksmu momentu, buvo ir ispudingu (ziurejau pries 2 metus). Jei turesiu laiko, butinai nueisiu.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 7944
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt