Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
OPERA'17: MEILĖS ELIKSYRAS (2017) 159 min.
Opera'17: L’Elisir d’Amore N-13

Premjera Lietuvoje: 2018 02 10
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Meilės eliksyras (L'Elisir d'Amore) - Gaetanas Donicetis (Gaetano Donizetti)

Komiška italų kompozitorius Gaetano Donicečio opera „Meilės eliksyras" buvo baigta rašyti 1831-aisiais metais, o dar po septynerių metų - 1838-aisiais - tapo dažniausiai Italijoje rodoma opera ir tokį statusą išlaikė visą dešimtmetį. „Meilės eliksyro" magija neblėsta iki pat šių dienų: pagal pastatymų skaičių ši opera yra dvyliktoji pasaulyje.

Operos veiksmas vyksta XIX-ojo amžiaus pirmoje pusėje, mažame italų kaimelyje. Neturtingas valstietis Nemorinas myli žavią Adiną, tačiau supranta: jų padėtis pernelyg skirtinga, kad mergina būtų jo. Nedrįsdamas išpažinti savo jausmų, jaunuolis vis delsia, kol į kaimelį atvyksta seržantas Belkorė. Išvaizdus ir savimi pasitikintis kariškis nedelsdamas pasiperša gražiajai Adinai ir, kadangi tarnyba spaudžia, įkalbą ją iš karto susituokti.

Desperacijon puolęs Nemorinas kreipiasi pagalbos į miestelin atvykusį daktarą Dulkamarą, siūlantį vaistus nuo visų ligų - taip pat ir stebuklingą meilės eliksyrą. Už visus su savimi turėtus Nemorino pinigus daktaras jam parduoda paprasto vyno buteliuką. Išgėręs „meilės eliksyro", Nemorinas įgauna drąsos bei pasitikėjimo ir apie savo jausmus prisipažįsta Adinai. Merginai padaro įspūdį jaunuolio atvirumas, tačiau ji jau pasirengusi tekėti už seržanto. Neviltin puolęs Nemorinas, kad galėtų iš daktaro nusipirkti dar daugiau stebuklingojo gėrimo, už pinigus užsirašo į armiją. Sudėjęs visas viltis į didesnį kiekį stebuklingojo eliksyro, valstietis sutinka vietinių merginų būrį, kurios kažkodėl su juo elgiasi visiškai kitaip nei anksčiau. Tikroji priežastis - kaimo žmonės jau žino, kad mirus Nemorino dėdei, jaunuolis paveldėjo nemenką sumą. Pats jaunuolis yra įsitikinęs, kad tai - eliksyro padarinys. Tuo pat metu Nemorino ieško ir Adina, supratusi, kad myli neturtingą valstietį ir nusprendusi netekėti už seržanto. Galų gale tikroji meilė nugali, o daktaras iš kaimelio išlydimas kaip didvyris - juk jo meilės eliksyras sukūrė stebuklą!

Dirigentas: Domingas Hindoyanas; Atlikėjai: Pretty Yende, Matthew Polenzanis, Davide‘as Lucianas, Ildebrandas D'Arcangelas.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 461
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt