Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MUMIJA (1999 M) (1999) 127 min.
The Mummy
Nuotykinis filmas su siaubo elementais
JAV
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1719 m. prieš Kristų Egipto mieste Tėbuose žynys Imhotepas (Arnold Vosloo) pamilo faraono meilužę – gražuolę Anck-Su-Namun (Patricia Velasquez). Tačiau ši meilė buvo pasmerkta. Išaiškėjus paslapčiai, Anck-Su-Namun nusižudė, o įniršio ir nevilties apimtas Imhotepas mirusiųjų mieste Hamunaptroje metė iššūkį dievams. Užsirūstinę dievai prakeikė žynį: mumija virtusiame jo kūne amžinai pulsuos gyvybė, tačiau pats jis bus palaidotas mirusiųjų miesto požemiuose. Šis kankinantis egzistavimas tęsis tol, kol kas nors neišlaisvins Imhotepo kūno. Sarkofagą su žynio mumija prarijo žemė, ir nuo to laiko tik tylūs, bet ritmingi dūžiai drumstė mirusiųjų miesto požemių tylą. Tai plakė pikta ir kerštinga gyvu numirėliu tapusio žynio širdis…

1923-aisiais, karo metu, į Hamunaptros griuvėsius užklysta velnio neštas ir pamestas legionierius Rickas O’Connellas (Brendan Fraser) bei jo bendražygis Benis (Kevin J. O`Connor). Sklinda legendos apie mirusiųjų mieste paslėptus nesuskaičiuojamus turtus. Karui pasibaigus, šie pasakojimai Rickui neduoda ramybės, todėl netrukus jis vėl susiruošia į paslaptingąjį miestą. Įvykiai susiklosto taip, kad jo bendrakeleiviais tampa žavi mokslininkė Evelyn (Rachel Weisz) ir jos dabita brolis Jonathanas (John Hannah). Iš Kairo trijulė leidžiasi į nuotykių ir netikėtumų kupiną kelionę palei Nilo upę, per egzotišką ir pavojų kupiną Saharos dykumą, į senovinį, legendomis apipintą miestą. Tačiau ne jie vieni ieško Hamunaptros. Netrukus paaiškėja, jog mirusiųjų miesto lobių gviešiasi ir ginkluotų avantiūristų gauja. Netgi Ardethas Bay’us – paslaptingų karių, prisiekusių ginti šventas kapavietes nuo plėšikų, būrio vadas – negali jų sulaikyti. Ir štai aukso ištroškusių nusikaltėlių godumas pažadina blogį. Iš niūriausių mirusiųjų miesto požemių tamsos pasirodo siaubinga, nežemiškų galių turinti Mumija… Ar pavyks Rickui, Evelyn ir Jonathanui išsigelbėti? Ar pavyks jiems išgelbėti žmoniją nuo pražūties?

Klasikinis “Universal Pictures” filmas “Mumija” buvo sukurtas 1932 m., o žynio Imhotepo vaidmenį jame atliko legendinis aktorius Borisas Karloffas. Vėliau pasirodė dar septyni kino filmai (keturi buvo sukurti JAV, trys – D. Britanijoje) apie šią, iš Senovės Egipto į mūsų laikus atklydusią pabaisą. Juostos apie mumiją pavertė studiją “Universal Pictures” tikra ketvirtojo – penktojo dešimtmečio siaubo filmų žanro lydere, o Imhotepo mumija tapo tokiu klasikiniu šio žanro juostų personažu kaip Frankenšteinas ar pabaisa iš Juodosios įlankos.

Šįkart siūloma jauno, bet jau spėjusio pagarsėti režisieriaus Stepheno Sommerso šiemet sukurta nauja klasikinio filmo versija. Stulbinantis juostos populiarumas paneigia teiginį, jog perdirbiniai – visada prastesni nei pirmosios versijos: daugiau nei 80 milijonų dolerių kainavęs filmas vien per pirmąjį demonstravimo savaitgalį JAV “uždirbo” 44.7 milijono dolerių ir pasiekė devintąją vietą pagal per pirmąjį savaitgalį atneštų pajamų dydį per visą kino istoriją!

SIGITA  1970-01-01 02:00:00 

Geras filmas, verta pažiūrėti.


DIGIS  1970-01-01 02:00:00 

labai krutas filmas.verta paziureti su alaus bokalu rankoje daug spec.efektu ir visokiu shustru bajeriu nesigailesit jeigu nueitsit


PETRIUKAS  1970-01-01 02:00:00 

Pats durniausias filmas kokį esu matęs


SS  1970-01-01 02:00:00 

Filmas buvo trumpas, bet ziaurus


JUSTINAS  1970-01-01 02:00:00 

Garantuotas 2 valandu malonumas, jeigu nesigilinsit ir nesitikesite kazhko ypatingo. F/X, jumoras - lengva, sukramtoma ir linksma. 10 Lt verta.


BROVIENAS  1970-01-01 02:00:00 

Filmas geras. Na aš jį keturių balų skalėje įvertinčiau 3. Mumija labai juokinga be to, visur laksto ir rėkauja. Labai juokingi mieli mėšlavabaliai kurie žmones valgo. Vienu žodžiu gera komedija su nuotykių filmo elementis. Siaubo filmu nė nekvepia.


GITE  1970-01-01 02:00:00 

Prastas filmas. Nevertas sumoketu pinigu. Kazkoks pasityciojimas ir is komedijos,ir is mumiju, ir is action. Pagrindiniai aktoriai ne savo rogese, geriau tik Mumijos aktorius. Spec efektai irgi neblogi, tik kad beveik visus juos parodo reklamoje. Kai kur persūdyta - neaišku, kodel mumijos su saltais ginklais laksto sienomis. Zodziu, siam filmui geriausia issinuomoti video kasete, ir to pilnai pakaks. Nes buvo galima padaryti gera siaubo filma, o ne kazkokia parodija. Nesvarbu, kad del reklamos Shtatuose surinko daug pinigu, jo kokybes tai nekeicia. Ir tenedrista niekas jo lyginti su Indiana Dzonsu, nes pagrindiniam aktoriui iki jo kaip ciukciai iki menulio.


ORKAS  1970-01-01 02:00:00 

Eikit i sita filma kas tik galit kol dar rodo. Nesigailesit... As jau pvz. siandien eisiu antra katra "Mumija" ziuret.


ARNAS  1970-01-01 02:00:00 

Visai geras filmas, geri efektai...


LUKAS  1970-01-01 02:00:00 

Filmas man pats idomiausias,nes as isimilejau aktore-plikio meiluze.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15802
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt