Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MUMIJA (1999 M) (1999) 127 min.
The Mummy
Nuotykinis filmas su siaubo elementais
JAV
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1719 m. prieš Kristų Egipto mieste Tėbuose žynys Imhotepas (Arnold Vosloo) pamilo faraono meilužę – gražuolę Anck-Su-Namun (Patricia Velasquez). Tačiau ši meilė buvo pasmerkta. Išaiškėjus paslapčiai, Anck-Su-Namun nusižudė, o įniršio ir nevilties apimtas Imhotepas mirusiųjų mieste Hamunaptroje metė iššūkį dievams. Užsirūstinę dievai prakeikė žynį: mumija virtusiame jo kūne amžinai pulsuos gyvybė, tačiau pats jis bus palaidotas mirusiųjų miesto požemiuose. Šis kankinantis egzistavimas tęsis tol, kol kas nors neišlaisvins Imhotepo kūno. Sarkofagą su žynio mumija prarijo žemė, ir nuo to laiko tik tylūs, bet ritmingi dūžiai drumstė mirusiųjų miesto požemių tylą. Tai plakė pikta ir kerštinga gyvu numirėliu tapusio žynio širdis…

1923-aisiais, karo metu, į Hamunaptros griuvėsius užklysta velnio neštas ir pamestas legionierius Rickas O’Connellas (Brendan Fraser) bei jo bendražygis Benis (Kevin J. O`Connor). Sklinda legendos apie mirusiųjų mieste paslėptus nesuskaičiuojamus turtus. Karui pasibaigus, šie pasakojimai Rickui neduoda ramybės, todėl netrukus jis vėl susiruošia į paslaptingąjį miestą. Įvykiai susiklosto taip, kad jo bendrakeleiviais tampa žavi mokslininkė Evelyn (Rachel Weisz) ir jos dabita brolis Jonathanas (John Hannah). Iš Kairo trijulė leidžiasi į nuotykių ir netikėtumų kupiną kelionę palei Nilo upę, per egzotišką ir pavojų kupiną Saharos dykumą, į senovinį, legendomis apipintą miestą. Tačiau ne jie vieni ieško Hamunaptros. Netrukus paaiškėja, jog mirusiųjų miesto lobių gviešiasi ir ginkluotų avantiūristų gauja. Netgi Ardethas Bay’us – paslaptingų karių, prisiekusių ginti šventas kapavietes nuo plėšikų, būrio vadas – negali jų sulaikyti. Ir štai aukso ištroškusių nusikaltėlių godumas pažadina blogį. Iš niūriausių mirusiųjų miesto požemių tamsos pasirodo siaubinga, nežemiškų galių turinti Mumija… Ar pavyks Rickui, Evelyn ir Jonathanui išsigelbėti? Ar pavyks jiems išgelbėti žmoniją nuo pražūties?

Klasikinis “Universal Pictures” filmas “Mumija” buvo sukurtas 1932 m., o žynio Imhotepo vaidmenį jame atliko legendinis aktorius Borisas Karloffas. Vėliau pasirodė dar septyni kino filmai (keturi buvo sukurti JAV, trys – D. Britanijoje) apie šią, iš Senovės Egipto į mūsų laikus atklydusią pabaisą. Juostos apie mumiją pavertė studiją “Universal Pictures” tikra ketvirtojo – penktojo dešimtmečio siaubo filmų žanro lydere, o Imhotepo mumija tapo tokiu klasikiniu šio žanro juostų personažu kaip Frankenšteinas ar pabaisa iš Juodosios įlankos.

Šįkart siūloma jauno, bet jau spėjusio pagarsėti režisieriaus Stepheno Sommerso šiemet sukurta nauja klasikinio filmo versija. Stulbinantis juostos populiarumas paneigia teiginį, jog perdirbiniai – visada prastesni nei pirmosios versijos: daugiau nei 80 milijonų dolerių kainavęs filmas vien per pirmąjį demonstravimo savaitgalį JAV “uždirbo” 44.7 milijono dolerių ir pasiekė devintąją vietą pagal per pirmąjį savaitgalį atneštų pajamų dydį per visą kino istoriją!

SVAJUNAS  1970-01-01 02:00:00 

Specefektai cool. Kam vaikysteje patiko Indiana Dzons filmai, tam patiks ir sis. Siaubo cia nera, jumoro - taip. Man - tai geras filmas!


ROMAS  1970-01-01 02:00:00 

Nebloga komedija, stipresniu nervu zmonems


ALNA  1970-01-01 02:00:00 

Filma vertinu 10 balu. Geras filmas


ALGIS  1970-01-01 02:00:00 

Neblogas filmas,bet gal kiek per svelnus tokiam pavadinimui "SIAUBO FILMAS".


JACKAL  1970-01-01 02:00:00 

Geras


EDVIS  1970-01-01 02:00:00 

LABAI NEBLOGAS!


SAULIUS  1970-01-01 02:00:00 

Gerai pastatyta ir gana juokinga pasaka, siaubo ten mazai. Tikejausi daugiau...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15804
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt