Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
BALETAS'17: KOPELIJA (2018) 165 min.
Baletas'17: Coppélia N-13

Premjera Lietuvoje: 2018 06 10
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Kopelija (Coppélia) - Leo Delibe (Leo Delibes)

Komiškas dviejų veiksmų baletas „Kopelija" (verčiant iš graikų kalbos - „mergina") pagal Leo Delibes muziką pirmą kartą buvo pastatytas dar XIX amžiuje. Jo premjera įvyko 1870 m. gegužės 25 dieną Imperatoriškajame Operos teatre (tuometinis pagrindinis Paryžiaus baleto teatras). Pagrindinę Svanhildos partiją premjeroje šoko vos 16 metų amžiaus itin talentinga balerina Giuseppina Bozzacchi, vos po metų žuvusi per Prancūzijos-Prūsijos karo metu įvykusią Paryžiaus apsiaustį. Pasibaigus karui, „Kopelija" išsikovojo populiarumą Prancūzijos sostinėje ir tapo dažniausiai statomu XIX a. pabaigos spektakliu Paryžiuje.

XX-ajame amžiuje „Kopelijos" choreografija ir vizualika nuolat keitėsi. Tačiau šios, kino teatruose transliuosimos Sergejaus Vicharevo versijos pagrindinis ypatumas - kad joje skrupulingai atkartota originali vieno pirmųjų spektaklio pastatymų choreografija. Senojo baleto žinovas, pats buvęs šokėjas S. Vicharevas rekonstravo Sankt Peterburgo Marijos teatro 1894 metų Enrico Cecchetti ir Marijaus Petipos versiją, siekdamas kuo tiksliau atkurti muzikinį, choreografinį ir vaizdinį „Kopelijos" pavidalą. Per kraštus trykštanti jaunatviška energija, šokėjų meistriškumas ir žaismingumas šią komediją paverčia išskirtiniu baleto įvykiu.

Svanhilda ir Francas - jauni įsimylėjėliai, neseniai tapę sužadėtiniais. Svanhilda pasižymi gana karštu būdu, o Francas - tuo, kad nesugeba susivaldyti nesižvalgęs į kitas merginas. Jo dėmesį itin traukia nuostabaus grožio Kopelija, dienas leidžianti savo balkone su knyga rankoje. Pasekusi slaptus savo sužadėtinio žvilgsnius, užsiplieskusi Svanhilda nutaria jį pamokyti. Netrukus paaiškėja, kad ir Kopelija nėra tokia, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio...


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 144
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt