Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MIŠKAIS ATEINA RUDUO (1990) 120 min.

Drama

Kalba:  lietuvių
Kino platintojas: Lietuvos kinas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Mariaus Katiliškio to paties pavadinimo romano motyvais. Rusų aneksijos išvakarėse besirutuliojanti niūri meilės ir turto drama. Veiksmas nukelia į prieškario Lietuvą ir rodo įvairių socialinių kaimo sluoksnių kasdienybę, buitį, aistras. Jų centre - svajojantis praturtėti ir susipainiojęs santykiuose su keliomis moterimis miško kirtėjas Tilius.

1990-aisiais filmuojant dramą apie tragišką meilę prieškario kaimo fone, R.Vabalui teko įdėti nemažai pastangų, kad kino žiūrovus pasiektų kiek įmanoma lietuviškesnis filmas, kurtas Maskvos televizijos užsakymu. „Aš noriu permesti tiltelį tarp anos Lietuvos ir dabartinės“, - sakė režisierius Raimondas Vabalas. „Prie M.Katiliškio nostalgijos noriu pridurti dar ir netekties jausmą. M. Katiliškis rašydamas tikėjo, kad tą Lietuvą, kurią jis vaizduoja, nuo jo skiria tik vandenynas. Deja, iš tikrųjų tos Lietuvos nebebuvo“, - apgailestavo R.Vabalas, filmu „Miškais ateina ruduo“ norėjęs priminti, kad ketvirtame dešimtmetyje buvo nušluotos fundamentalios žmogiškosios vertybės ir žmonės rūpinosi tik tuo, kaip išgyventi.

Po filmo „Miškais ateina ruduo“ R. Vabalas į kiną negrįžo. Jis redagavo knygą apie pokario partizanų, tarp kurių buvo ir jo tėvai, kovas Lietuvoje.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 7699
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt