Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Lapkričio 17 dieną Europos šalių kino forume „Scanorama" garsus ukrainiečių režisierius Sergejus Loznitsa pristatė savo naujausią filmą „Nuolankioji". Filmo pasaulinė premjera įvyko šiemetinio Kanų kino festivalio programoje.

Apie filmą Europos kino kritikai atsiliepė audringai: jie rašė apie ypatingą estetiką, vizualaus pasakojimo stebuklą, puikią režisieriaus kinematografinę formą, meistrišką kameros darbą („Screendaily"). Ne tik kūrinio forma visiems paliko įspūdį, bet ir kvapą gniaužiantis, įtraukiantis scenarijus („The Guardian"). Buvo atsiliepimų, jog tai - negailestingas filmas apie šiuolaikinę Rusiją, apie kalėjimų kultūrą, apie tuos, kurie ją kuria, kurie ją palaiko, maitina. „Galų gale, „Nuolankioji" - tai pašėlęs simfoninis meno kūrinys, kuris pakyla aukščiau kino, aukščiau politikos ir patogiai įsitaiso ilgam tavo mintyse." („The Playlist")

„Nuolankioji" - tai kafkiška kelionė po šiuolaikinės Rusijos pasąmonę, pilną žiaurumo, absurdo ir vidinių prieštaravimų. Istorija pasakoja apie moterį iš mažo Rusijos miestelio. Bausmę kalėjime atliekančiam vyrui ji išsiunčia paketą, kuris netikėtai grįžta su prierašu „grąžinti siuntėjui". Nesuprantanti grąžinimo priežasties, moteris ryžtasi keliauti į tolimame šalies užkampyje esantį kalėjimą ieškoti teisybės. Kaip teigia pats S. Loznitsa, prireikė kelerių metų, kol pavyko sudėlioti visą istoriją, tačiau vaizduojamos herojės portretas jam buvo ryškus nuo pat pradžių - stoiška ir bejėgiška moteris filme nė karto nenusišypso.

Vienas ryškiausių šių metų Europos filmų „Nuolankioji" Lietuvos kino teatrų repertuaruose pasirodys jau šį savaitgalį, nuo lapkričio 24 dienos.

Filmo anonsas: www.youtube.com/watch?v=48SJd3lQ9A0


"Garsų pasaulio įrašų" informacija

Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1091
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt