Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Liepos 26-29 dienomis Nidoje vyksiančiame kinematografijos ir alternatyvaus meno festivalyje „Suspaustas laikas" lankysis ir savo kūrybą pristatys armėnų kilmės performanso menininkas Mischa Badasyan. Festivalio metu svečias pademonstruos savo video darbus, papasakos apie savo kūrybą ir jį inspiruojančias socialines temas.

Mano kūnas - mano laboratorija

Performanso menas Mischa Badasyan gyvenime atsirado atsitiktinai, tačiau greitai jam tai tapo efektyviausiu būdu kalbėti su pasauliu. Drezdeno meno akademijoje dirbdamas modeliu-pozuotoju būsimasis menininkas naujai pažino kūną, suteikė jam naują prasmę ir ėmė jį suvokti kaip esminę meno materiją. Naujai atpažintas savasis kūnas tapo tarsi laboratorija tyrinėti visuomenę, jos baimės, atskirties, susvetimėjimo, agresijos apraiškas, ieškoti jų priežasčių.

Troškimų ir gėdos šaknų paieškos

Tyrinėdamas aplinką ir save joje, Mischa Badasyan atsigręžia į viešumoje ypač eskaluojamą, tačiau tuo pačiu mitais ir stigmomis apipintą temą - žmogaus seksualumą. „Tualetas yra seksualumo šaknys, mūsų troškimų ir gėdos pradžia", - teigia menininkas „Piss manifest" (liet. „Myžalų manifestas") projekte, kurio metu jis dvejus metus tyrinėjo viešuosius tualetus visame pasaulyje ir šių tyrimų pagrindu sudarė 38 žmonių tipus. Tuo tarpu performanso, pavadinimu „ADbuster" (liet. „Reklamos bankrotas"), objektu tapo reklamos agresyvumas pačių intymiausių žmogaus klausimų atžvilgiu.

Kūno instaliacija iš vienatvės

Bene labiausiai Mischa Badasyan pasaulyje nuskambėjo savo metus trukusiu projektu „Save the date", kurio metu kasdien ieškodavo vis kito seksualinio partnerio. Artimiau susipažinus su menininką jaudinančiais klausimais, šokiruojančiu tampa ne seksualinis palaidumas, o norma tapęs visuomenės susvetimėjimas. „365 susitikimai, 365 žmonės, 365 vyrai, 365 istorijos" - skelbia projekto antraštė. Šįkart menininkas atsigręžė į dėl įvairių priežasčių atsidūrusius socialiniuose paribiuose žmonės ir atsivėrė jų atskirties bei vienatvės siaubui.

Rusijoje gimęs armėnų kilmės, tačiau jau kurį laiką Vokietijoje gyvenantis menininkas patirtą tautinę ir seksualinę atskirtį, slegiančią vienatvę transformuoja į performansus, kurių pagalba atspindi nūdienos visuomenės baimes ir ligas. „Performansų dėka supratau, kad mane kuria aplinkiniai, o aš esu tik jų atspindys" - teigia menininkas. Savo kūryba Mischa Badasyan drąsiai stoja į akistatą su savo kūnišku (ne)tobulumu, sąmonės ir pasąmonės baimėmis ir gėda. Tokiu būdu demaskuodamas šiandieninį prigimtinių žmogaus vertybių ideologizavimą.

„Suspaustas Laikas" - nuo 2016 m. kasmet organizuojamas nemokamas kinematografijos ir alternatyvaus meno festivalis, skirtas apžvelgti nepriklausomo meno formų evoliuciją, šių dienų tendencijas ir ateities perspektyvas. Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 2292
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt