Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Šventinė savaitė, skirta paminėti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui įsisiūbavo – visoje Lietuvoje vykstantys įvairūs renginiai miniomis traukia žmones, o tradicinės pramogos tarsi lieka užmirštos. Šventės šventėmis, bet joms praėjus visada norėtųsi turėti ne tik gražius prisiminimus, bet ir patvaresnius suvenyrus – deja, taip ilgai laukto ir žadėto tūkstantmečiui skirto lietuviško epo šiemet jau nebeišvysime (o kada? Nežino niekas), todėl paminėti šią Lietuvai svarbią datą kartu su valstybės istoriją šlovinančiu filmu negalėsime. Tačiau alternatyvų neturėtų pritrūkti – kinų teatrų repertuarą užpildė beveik visi ilgai laukti vasaros didieji filmai, o šią savaitę jų gretas papildo ir ne visai vasariškas “Ledynmetis 3”.

Prieš keletą metų pasirodęs pirmasis “Ledynmečio” filmas mums padovanojo ne vieną įsimintiną personažą – ir vaikams, ir suaugusiems patiko ir nuolat paskui giles lakstanti priešistorinė voverę, ir visai ne pikas kardadantis tigras Diegas, ir nepamirštamas tinginys Sidas. Šie linksmi personažai, susidraugavę su mamutu Meniu du filmus iš eilės klajojo po bekraštes praeities pasaulio žemes, atrasdami vis naujų pavojų ir džiaugsmų, sustiprindami draugystę ir pagaliau pažindami meilę. Tokia istorija tikrai nėra pati originaliausia – juk ir “Šreko” saga paremta labai panašia įvykių seka, tačiau “Ledynmetis” įsimena ne dėl konkrečių įvykių, o dėl personažų, kurie nė kiek nepasikeitę sugrįžta jau trečią kartą. Šį kartą viskas kvepia meile ir šeima – su visomis mažomis problemomis ir džiaugsmais. Vieniems šeimyninis gyvenimas atrodo saldus kaip medus, kiti kratosi švelnumo priepuolių, tačiau kai visiems ledynmetį ir atšilimą ištvėrusiems draugams tenka keliauti į nežinomą dinozaurų kraštą gelbėti nuolatos į bėdą patenkančios voverės kaprizai tampa nebesvarbūs. Svarbiausia – su humoru įveikti visokius sunkumus, o tai ledynmečio kompanijai puikiai pavyksta. Smagu, kad filmas ir vėl įgarsintas lietuviškai – tai labai palengvins išvyką į kiną tėveliams, kurie galės klausytis ir jiems skirtos juokelių dalies, neturėdami pašnibždomis versti savo vaikams ką kalba trimačiai gyvūnėliai. Taip, “Ledynmetis 3” pasirodo jau 3D formatu, tad jautresni kino žiūrovai gali ri išsigąsti po nosimi lakstančių dinozaurų. Neverta – tai tik kino iliuzija, šį kartą atkeliaujanti pas mus animaciniame pavidale ir kartu su senais gerais ledynmečio gyvūnais. Kaip visada – voverė tiesiog nepakartojama, o tinginys Sidas nusipelno “Oskaro” už geriausią vaidybą. Gal vieną dieną ir gaus.

Šią savaitę į kino ekranus atkeliauja ir senokai matyta kino legenda Johnny Depp. Palikęs Karibų piratų kapitono Džeko Sperou kostiumą neribotam laikui, po to trumpam užsukęs į XIX a. Londoną, kur kaip Svynis Todas linksmai, su muzika, vykdė demoniško kirpėjo keršto planą, aktorius grįžta kaip Amerikos gangsteris juostoje “Visuomenės priešai”. Filmas tikrai patiks visiems, mėgstantiems geras istorijas apie žmogiškus plėšikus (pradedant Robinu Hudu, baigiant Džesiu Džeimsu), apie inteligentiškus policininkus (retai bepasitaikantis tipas kine, labiau mėgstančiame pabrėžti policininkų kvailumą, o ne išmonę) ir apie gražias moteris, susukančias galvas patiems įžymiausiems nusikalstamo pasaulio atstovams – meilė nesvetima ir nusikaltėliams. Visų šių elementų kokteilis pateikiamas Didžiosios depresijos, kankinusios JAV trečiajame XX a. dešimtmetį, fone – nostalgiškame didelių juodų “Ford” automobilių išvažinėtame laimės ieškotojų ir sužlugdytų minių laike, kai bankai simbolizavo didžiąsias blogybes, o jų plėšikai visuomenės akyse atrodė kaip legendiniai vesternų herojai, pasisavinantys pinigus iš turtingųjų tik tam, kad juos atiduotų vargšams. Tokia potekstė be abejo būdinga beveik visiems filmams, kur pagrindinis herojus yra gangsteris – toks jau kino kūrėjų darbas, parodyti pagrindinį veikėją teigiamoje šviesoje, net jei jo darbai kalba visai kitaip. Interpretacijos klausimas. Tačiau “Visuomenės priešai” yra senokai bematytas filmas, kuris gražiai ir įtaigiai papasakoja vieno žmogaus gyvenimo istoriją – istoriją, kurioje daugelis veiksmų atrodo itin herojiški, o meilė – labai romantiška. Dar ž puikus aktorių kolektyvas, dėmesys laikmečio detalėms, neblogi dialogai ir dinamiška įvykių kaita. “Visuomenės priešai” tampa netikėtu filmu, garantuojančių malonų vakarą kine visiems, kurie su malonumu skaitė ir “Robino Hudo nuotykius”. Arba mėgsta Johnny Depp. Ar Christian ‘ą Bale’ą. Jūsų pasirinkimas. Ieškantiems kino ne tik akims, bet ir sielai – daugybė kino renginių po atviru dangumi. Ir laukimas atostogaujančios “Skalvijos”.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1363
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt