Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Pasaulį suvokiame ir aiškiname vaizdais – grįžę iš atostogų džiugias akimirkas draugams pasakojame naudodamiesi nuotraukomis, renginių kokybę vertiname pagal tai, kiek pavyko pamatyti, o nuolatinės kitų sukurto vaizdo ir mūsų gyvenimo sankirtos beveik ištrina ribą tarp realybės ir iliuzijos – juk gatvėje atpažįstame kažkur matytus žmones lyg jie būtų artimieji. Belieka džiaugtis, kad gyvename toli nuo Holivudo, todėl retas kas matė gatvėse vaikščiojantį Karibų piratą Džeką Sperou (akt. J. Depp) ar bėgančią nuotaką Dž. Roberts. Tačiau kas kartą nuėję į kino teatrą turime progą pasinerti į iliuziją ir susitikti su mėgstamais aktoriais dar ir dar kartą. Ši savaitės apžvalga ir skirta tiems, kurie kine ieško ne tik gerų istorijų, bet ir gerų aktorių.

Turbūt vienas patraukliausių aktorių kolektyvų susirinko filme „Visuomenės priešai“. Nors juosta jau gerą mėnesį sukasi Lietuvos kino teatruose, filmų apie gangsterių, kurie šaltakraujiškai plėšia bankus ir karštai myli moteris, mėgėjai tikrai ras kur paganyti akis. Su Johnny Depp Dž. Dilindžerio vaidmenyje ir „Oskaru“ už Edit Piaf vaidmenį apdovanota M. Cotillard, vaidinančią jo mylimąją, su Christian Bale („Tamsos riteris“, „Terminatorius“) kaip šaltakraujišku FTB agentu, filmas pasakoja dar vienos nusikaltėlių gaujos šlovės ir pralaimėjimo istoriją. Ir nors banko apiplėšimo scenos kiek nusileidžia Džokerio suplanuotiems nusikaltimams „Tamsos riteryje“, o nusikaltėlių tarpusavio santykiai įdomiau pateikti juostoje „Džesio Džeimso nužudymas“, „Visuomenės priešai“ gražiai piešia trečiojo dešimtmečio JAV – kamuojama Didžiosios depresijos ji nusikaltėliuose mato ir niekšus, ir herojus. 

Kitas puikus aktorių kolektyvas susirinko britiškoje komedijoje „Lengvabūdė marti“. Reikia pripažinti, kad istorijos apie žentų/marčių santykius su uošvėmis ir anytomis populiarios ne tik kasdieniniame folklore, bet ir Holivude – kas neatsimena itin sėkmingų filmų „Nuotakos tėvas“, „Ketverios Kalėdos“ ir kitų juostų apie jaunųjų ir jų tėvų nesutarimus. „Lengvabūdė marti“ sukurta remiantis klasikine formule – į respektabilią anglų aukštuomenės šeimą atiteka moteris,  nė iš tolo neprimenanti angliškos ledi – ji rūko, vairuoja sportinį automobilį, dalyvauja lenktynėse ir yra jau kartą ištekėjusi. Konfliktas tarp Laritos (akt. J. Biel) ir jos anytos (akt. Kristin Scott Thomas)  garantuotas. Tačiau „Lengvabūdė marti“ nėra tik apie moterų nesutarimus – tai linksma  sustabarėjusių tradicijų ir pasenusių požiūrių parodija, kurioje žiūrovai tikrai palaikys simpatiškosios Laritos pusė. Juostoje nusifilmavo ir Colin Firth, žinomas iš tokių filmų kaip „Puikybė ir prietarai“, „Bridžitos Džouns dienoraštis“, šioje komedijoje iki pat finalo atliekantis tik stebėtojo vaidmenį, kol netikėtai prisikelia veiksmui. „Lengvabūdė marti“ – smagi britiška komedija, o puikus aktorių kolektyvas jai tik prideda žavesio.

Jaunajai kino lankytojo kartai kino teatrai siūlo pasižiūrėti juostą „Hana Montana: filmas“. Viena populiariausių Disnėjaus žvaigždučių Miley Cyrus paliko TV ekranus ir įžengė į didįjį kiną su muzikine istorija apie savo vietos ieškančią paauglių dievaitę. Ir nors istorija nenustebins niekuo (nei įspūdinga pradžia, nei už širdies griebiančia pabaiga, nei itin nuspėjama meilės istorija), ši juosta JAV tapo vienu populiariausių metų filmų. Ar jos tokia pati sėkmė laukia ir Lietuvoje? Sunku pasakyti. Tačiau „Hana Montana“ bene vienintelis Lietuvos kino teatrus pasiekęs filmas paaugliams („Saulėlydžio“ manija nuslūgo iki rudens, kada pasirodys juostos  apie vampyrus – vegetarus tęsinys „Jaunatis“), kuriame skamba didelio populiarumo sulaukusios dainos, tad juostos galimybes galime vertinti itin teigiamai. Na, o ieškantiems puikių aktorinių darbų reiks pripažinti, kad net ir vištų namelį dažydama jaunoji muzikos ir kino žvaigždutė M. Cyrus atrodo jaunatviškai ir įtikinamai. Ir dar pati dainuoja.

Filmo „Metro užgrobimas 123“ kūrėjai istorijai apie Niujorko metro grasinantį nusikaltėlį ir su juo į kovą stojantį metro prižiūrėtoją subūrė puikią ir itin vyrišką komandą: Denzel Washington, John Travolta, James Gandolfini, John Turturro. Šių aktorių vardai garantuoja daug psichologinės įtampos scenų ir puikią mankštą smegenims, bandant nuo pražūties išgelbėti nieko nenutuokiančius metro keleivius. Klasikinio tipo filmas apie tai, kad laiko mažai, padaryti reikia daug, o herojumi tampa paprastas vyrukas. 

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 2182
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt