Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Kažkada brolių Lumjerų įsuktas kino projektorius nenumaldomai sukasi ir kino pramonė jau viena koja stovi naujoje kinematografo eroje – trimačių akinių pagalba galime žiūrėti 3D animacinius filmus, o neturkus pasirodys ir kino giganto Džeimso Kamerono naujausias darbas „Avatar“ – filmas, kurį įvertinti galėsime būtent dėl jame naudojamų trijų dimensijų vaizdą kuriančių technologijų. Tačiau nepaisant inovacinių ir specialiųjų efektų, kinas pirmiausiai yra skirtas tam, kad mums sukeltų skirtingas emocines būsenas. Kaip padaryti, kad išėjęs iš kino žmogus dar ilgai gyventų ką tik patirtomis emocijomis – kiekvieno režisieriaus galvos skausmas. Šią savaitė Lietuvos kino teatruose pasirodo keli filmai – vieni jų įsimins ilgam, kiti – išblės dar nepasibaigus filmo titrams. Todėl kino savaitės apžvalga, kaip visada, pabandys sudėlioti taškus ant „i“ – ką ir kodėl verta žiūrėti.

JAV kino kūrėjas Woody Allen sugrįžta su komedija „Kad ir kas benutiktų“. Ši juosta – klasikinis W. Allen‘o kūrybos pavyzdys: joje rasite ir šmaikščius keistuolius, ir puikius, netikėtus dialogus, ir kiek ironišką, netradicinę ir netikėtą juostos fabulą. Prie viso šito – puikus aktorių kolektyvas, kurį surinkti sugeba tik W. Allen‘as, nauji New York‘o vaizdai ir pasakojimas apie tai, kad gyvenimo kokybė priklauso tik nuo mūsų. Filmas pasirodys naujame kino teatre „Pasaka“ – su jo atidarymu galbūt galima kalbėti, kad Lietuvoje jau užaugo karta, kuri ieško alternatyvaus kino, drąsiai primena kino naujoves ir nostalgiškai gerbia klasiką. Būtent šią kartą „Pasaka“ ir pasitiks juosta „Kad ir kas benutiktų“.

Kino pavasaryje matyta „Rugpjūčio šventė“ grįžta pas mus su tvankia itališka vasara, temperamentu ir gyvenimo būdu. Anekdotuose mėgstama garbaus amžiaus sūnaus, vis dar gyvenančio kartu su motina, situacija sąmojingai apverčiama – vos per kelias dienas sūnus, globojantis motiną ir kitas senyvas moteris tampa apsukriu verslininku, kuriam dar nesvetimas ir žmogiškumas. „Rugpjūčio šventė“ – puikus pavyzdys, kad kino filme įdomu žiūrėti ne tik į jaunus personažus – ne mažiau  spalvingi, pašėlę, pamokantys ir net artimi gali būti ir vyresnio amžiaus herojai. Svarbu juos suprasti, rasti būdą, kaip bendrauti – apie tai ir pasakoja „Rugpjūčio šventė“, kurios finalinė pietų scena daug kam primins „Babytės šventėje“ matytą fenomeną, kad skanus maistas ir bendrų pietų kultūra suvienija žmones, atskleidžia gerąsias jų savybes. Gyventi niekada nevėlu – nevėlu klysti ir mokytis, sako „Rugpjūčio šventės“ kūrėjai, kartu su neprofesionaliais aktoriais sugebėję prajuokinti visą Italiją. Nebijokime pasijuokti ir mes.

Juokinti bando ir „G būrys“  ir  „Bjauri tiesa“ – ir tokie juokai tiks ir patiks tiems kino žiūrovams, kurie su mėgsta TV humoro laidas – labai jau panašus, tiesa, daug profesionaliau nufilmuotas yra šių  juostų humoras. Tik nereikia suklysti – jei „Bjauri tiesa“ rekomenduojama tik pilnamečiams, tai „G būrys“ taikosi į vaikų auditoriją. Tačiau po to, kai Holivudas vėl atrado gražias „Aukštyn“ tipo istorijas, žiurkėnų kovotojų perspektyvos atrodo gana miglotos. Vis dėlto, rytų kovos menai animaciniame formate gali pasirodyti įdomūs prisiekusiems veiksmo filmų mėgėjams ir tiems, kurie ypač mėgsta kalbančius gyvūnus.

Kino centre „Skalvija“, kaip ir kiekvieną rugsėjį, sukasi A. Tarkovskio filmai. Jie visada laukia ir senų, ir naujų gerbėjų. Ozo kino salėje – „Žemuogių pievelė“ (rež. I Bergman) ir „Idiotas“ – puiki režisieriaus I. Pyryev drama pagal F. Dostojevskio romaną. Rekomenduojame nepatingėti ir pamatyti šiuos filmus jaukiame Ozo kino salės interjere.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1895
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt