Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Psichologai teigia, kad prie kalendorinės metų laikų kaitos prisitaikyti nelengva – ką tik pasibaigusios vasaros ilgesį kiek mažina šiltas ir saulėtas ruduo. Kiek ilgai bobų vasara dar mus džiugins – pasakyti sunku, todėl norintiems nenukabinti nosies ir nepasimesti naujų rudeninių darbų sūkuryje verta daugiau dėmesio skirti laisvalaikiui. Nors išrastas daugiau nei prieš šimtą metų, kino menas – viena tinkamiausių laisvalaikio praleidimo formų. Žinoma, didelis ekranas ir patogios kėdės nėra būtinybė, tačiau vis sudėtingėjant kino kūrybos technologijoms būtent kino teatruose galima pajusti visus kino meno pranašumus. Trijų dimensijų kinas, kuris kol kas labiau siejamas su vaikiškais animaciniais filmukais, jau netrukus žengs žingsnį ir suaugusiųjų auditorijos link. Legendinio „Titaniko“ autorius J. Cameron po 14 metų pertraukos į didžiuosius ekranus vėl sugrįžta su epu – naujausias režisieriaus darbas, trimatis „Įsikūnijimas“, nukels žiūrovus į egzotišką planetą, kurioje žmogiškas būtybes pakeis kiti protingi mėlynos spalvos keistų veido bruožų padarai. Drąsus režisieriaus žingsnis jau dabar kelia abejonių – ar pavyks priversti žiūrovus, pripratintus prie standartinio grožio suvokimo, pamilti naujas būtybes, kurios panašesnės į pieštinius herojus. Tačiau belaukdami naujausių kino meno pasiekimų galima rasti ir kitų dėmesio vertų filmų.

Pasakiškai nusiteikęs naujasis kino teatras „Pasaka“ kviečia pažiūrėti Woody Allen filmą „Kad ir kas benutiktų“ – komediją, kuri puikiai balansuoja tarp absurdo ir neabejotino nuoširdumo. Ironiškai, tačiau jautriai pasakojamos nekasdieniškos kasdienybės istorijos – W. Allen‘o stiprybė. Režisierius, gebantis parodyti, kokie įvairūs yra žmonės ir  tuo pat metu priminti, kad visus juos sieja tie patys bendražmogiški dalykai visada buvo tikra publikos numylėtinis. Gal todėl pastarieji filmai kiek primena užmigusio ant laurų kūrėjo darbus – vis atrodo, kad tai kažkur jau matyta. Vis dėlto, „Kad ir kas benutiktų“ – puikus filmas lengvam vakarui.

Šios savaitės premjeros balansuoja tarp siaubo ir fantazijos žanro. „Rikis“ ir „Našlaitė“ pasakoja apie keistus vaikus ir kraupius jų darbus, „Pandorum“ kviečia paskraidyti erdvėlaivyje, kuris labiau primena miestą, kuriame iš 60 tūkstančių gyventojų beliko vos 5 ir dar kažkas didelis ir baisus, ką ir reikia surasti. Filmai, skirti ne įaudrinti, o išgąsdinti, ne pamokyti, o papasakoti. Tik nuo žiūrovų priklauso, kuo jie linkę patikėti.

Vis dėlto, astkiro dėmesio vertas F. Ozono filmas „Rikis“. Pristatomas kaip drama, filmas turi nemažai komedijos bruožų, kartais nuklysdamas iki absurdo. Nieko nuostabaus – keistos šeimos keistas kūdikis su mažais rudais viščiuko sparneliais neleidžia iki galo patikėti velniška ar angeliška vaiko prigimtimi, tačiau aplinkiniams atrodo mažų mažiausiai nenormalu. Nežmogiška. Ir čia režisierius primena garsųjį F. Kafką, kuris jau „Metamorfozėje“ pasakojo, kaip aplinka reaguoja į netradicines transformacijas. „Rikis“ – smagus ir netikėta filmas, kurios jokiu būdu netelpa į tradicinius žanro rėmus. Tačiau jį pažiūrėti tikrai verta. Siaubo filmo mėgėjams reikės rinktis tarp „Našlaitės“ ir „Pandorum“. Ir nors „Našlaitė“ gali pasirodyti iš anksto nuspėjama juosta, jis išsiskiria originalių kraują stingstančių scenų gausa ir puikiai kuriama įtampa.

Kino centre „Skalvija“ vėl suksis "Vilniaus kino šortai" – trumpametražis studentiškų filmų festivalis. Daug įdomių ir linksmų istorijų, kurios neužims daug jūsų laiko. 

„Bjaurią tiesą“ nori pasakoti keista prodiuserės ir nepraustaburnio laidų vedėjo porelė. Rezultatas – gana nuobodus ir nuspėjamas, nepaliekantis vietos fantazijai. Vis dėlto, moterims rekomenduojama šią juostą pažiūrėti tik tam, kad dar kartą griūtų keli stereotipai. Apie save ir žinoma apie vyrus – jei tik filmas ir G. Butler jus sugebės tuo įtikinti.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1885
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt