Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Po audrų stojusi giedra primena apie amžinuosius pasaulio dėsnius – viskas ankščiau ar vėliau baigiasi. Kino pasaulyje baigėsi ramus periodas, kai filmų kūrėjai siekė tik žiūrovų palankumo - prasideda arši kova dėl auksinių „Oskaro“ apdovanojimo statulėlių. Atrodo, šiemet kova vyksta ne tik dėl geriausio, bet ir dėl novatoriškiausio filmo vardo, kuris po ilgos pertraukos gali atitekti „Įsikūnijimo“ sumanytojui J. Cameron‘ui. Arba tarp animacinių filmukų, kurie jau seniai skirti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šalia idiliškojo „Aukštyn“, jau matyto ir įvertinto Lietuvos žiūrovų, dėl žiūrovų ir kritikų simpatijų kausis ir gerai žinomų knygų vaikams ekranizacijos – „Šaunusis ponas Lapinas“, „Kur gyvena laukiniai padarai“, „Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša“ ir kitos juostos, kurios į kino teatrų sales kviečia ir mažus, ir didelius. Nors artimiausiu metu išvysime ne vieną filmą, pristatomą kaip potencialų favoritą laimėti auksinę „Oskaro“ statulėlę, tai dar nereiškia, kad kino mėgėjai yra pasmerkti žiūrėti rimtas dramas: lapkritį išvysime jau antrąją „Saulėlydžio“ sagos dalį „Jaunatis“, atkeliauja nauja T. Burton‘o „Alisa stebuklų šalyje“ versija ir kalėdinės komedijos. Rinktis iš ko tikrai bus.

Šią savaitę verta atkreipti dėmesį į kino festivalius, kurie užima vis daugiau kino teatrų repertuaro. Tarptautinis Kauno kino festivalis, kasmet vis stiprėdamas, atūžia į Vilnių, siūlydamas savaitę pabaigti su kokybišku kinu. Programoje - ir liūdna rudeninė istorija apie merginos ir šuns draugystę filme „Vendė ir Liusė“, ir šokiruojantis filmas apie kalinio kovą dėl teisybės juostoje „Alkis“, ir intriguojantis kaimynų latvių filmas „Valkyrie limited“ – vaikams ir ne tik jiems. Festivalis nepamiršta ir legendinio režisieriaus P. Greenaway, suteikdamas progą pamatyti jo filmą „Nakties sargyba“.

Artėja ir daugiau  festivalių: kino centras „Skalvija“ palydi Vilniaus dokumentinių filmų festivalį ir pasitinka „Tindirindį“ – animacinių filmų festivalį, kasmet įrodantį, kad animacija gali būti aktuali ir įdomi. Kitą savaitę į mūsų protus ir širdis belsis „Ad hoc: nepatogus kinas“ kartu su dokumentiniais filmais, pasakojančiais apie pasaulį ne pagražinimų. Verta apsilankyti.

Šią savaitę kino teatruose pasirodo ispanų režisieriaus Pedro Almodovar filmas „Šalti apkabinimai“ su Penelope Cruz. Almadovariška istorija, almadovariška pasakojimo maniera, Ispanijos kultūra ir kraštovaizdžiai kviečia pajusti šaltus apkabinimus ir pasinerti į sudėtingus santykius, tikintis, kad viskas kada nors bus gerai.

Nepamirškite ir praeitos savaitės premjerų: maisto ir kino gurmanams patiks „Džiulė ir Džiulija“ – dvi moterys, kurios visiškai gyvenimo pilnatvę atranda besisukdamos virtuvėje. Šventė ir akims, ir širdžiai, nes saldžių prieskonių šiame filme tikrai netrūksta.

Lyg įdomų patiekalą suvalgę pasijusite ir po komedijos „Kad ir kas benutiktų“W. Allen satyra apie gyvenimą stereotipais ir išsivadavimą iš jų. Toks kinas – lengvas ir optimistinis, atmintyje ilgai neišlieka, tačiau išvyką į kiną paverčia malonia pramoga. Pramogauti, žinoma, galima ir su niūresniais filmais: „Devintasis“. „Svetimas kūnas“ ir „Pandorum“ vis dar laukia savo žiūrovų. O juos atrasti tikrai verta.

Laukiant filmo „artimos šviesos“ – naujausios Lietuviško kino premjeros, galima prisiminti ir vos prieš mėnesį pasirodžiusį  „Duburį“ – ir panerti su juo į sovietinės kasdienybės liūną. Gal gi šviesa tunelio gale padės išplaukti?

Gražios savaitės su kinu ir kine.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 2299
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt