Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Pramogų pasaulyje metų gale prasideda tikra apdovanojimų karštinė – paskutinis apdovanojimas skirtas “seksualiausiam planetos vyrui” aktoriui Johnny Depp’ui, apie kurio nuopelnus tikrai nereikia rašyti. Tačiau atrodo, kad šis legendinis aktorius turi ir rimtą konkurentą – jaunąjį Robert Pattinson, kažkada suvaidinusį Segriką Digorį ketvirtajame Hario Poterio filme “Haris Poteris ir Ugnies taurė”, o pastaruosius metu žinomą kaip Edvardas Kulenas iš “Saulėlydžio” vampyrų sagos. Ir nors mūšį dėl seksualiausio titulo šiemet laimėjo patirtis, daugybė žmonių išreiškė pasipiktinimą, kad jų mylimas “vampyras” liko už borto. “Iki kitų metų” – optimistiškai mąsto gerbėjos, pirkdamos bilietus į antrojo “Saulėlydžio” sagos filmo “Jaunatis” seansą – kad vėl pasinertų į vampyrų pasaulį. Juosta, kiek pavėlavusi, savaitės pabaigoje pasieks ir Lietuvą – gerbėjoms jau pats laikas pirkti bilietus.

Šią savaitę džiaugsimės ne viena premjera, tačiau nuo to kino teatrų repertuaras kokybiškai labai nepasikeis. Atsisveikinę su “Scanorama” festivalių mėgėjai dar suspės į Europos aukštųjų meno mokyklų festivalį “Neu now”, kuris glaudžiasi kino centre “Skalvija”. O klasikos mėgėjų kaip visada laukia “Ozo” kino salė, siūlanti prisiminti A. Tarkovskį ir D. Banionį filme “Soliaris”.

Didieji kino ekranai pagaliau sulaukė “Kalėdų giesmės” – naujausios režisierių R. Zemeckis juostos su komiku J. Carrey. Ir nors istorija yra puikiai žinoma, negalima nesistebėti, kiek naujų spalvų joje atrado režisierius, koks įtikinamas yra J. Carrey sukurtas E. Skrudžo portretas, ir kokios gražios ir baltos, tiesiog pasakiškos, būna Kalėdos. Filmas nėra skirtas patiems mažiausiems žiūrovams – juos labiau sudomins “G būrys” ar “Niko – kelias į žvaigždes”, tačiau mokyklinio amžiaus vaikams ši pasaka gali būti ir įdomi, ir naudinga mąstant, kas yra tos Kalėdos.

Repertuare atsiranda ir vienas kitas filmas, skirtas beveik vien tik suaugusiems. Komedija su A. Kutcher “Mergišius” iš panašių komedijų išsiskiria trimis dalykais: pirmąja netikėta pabaiga (kaip pasielgia ji),  antrąja netikėta pabaiga (kaip pasielgia jis) ir trečiąja, pačia netikėčiausia pabaiga – kaip viskas baigiasi. Vien dėl paskutinio kadro šį filmą verta pažiūrėti visiems, mėgstantiems skaityti istorijas apie solidžius verslininkus medžiojančias jaunas barakudas – jų šioje juostoje irgi yra, tik jos griežia antruoju smuiku šalia savo vyriškojo atitikmens – vyro barakudo. Komedija nėra linksma, kartais kai kurios scenos prailgsta, tačiau viena kita “išmintis” apie vyrus ir moteris gali gyvenime praversti.

Kiek intelektualesnio kino mėgėjams skirtas “Informatorius!” su M. Damon. Filmo pristatyme kūrėjai pabrėžė, kad “Informatorius!” – tikrai komedija, tarsi jausdami, kad žiūrovams tai gali būti sunku suprasti patiems. Ir tikrai – filmą lengvai galime priskirti detektyvo ar trilerio žanrui, bet dėl itin subtilaus, kartais net absurdiško humoro, filmas į komediją nėra panašus. Kam jį žiūrėti? Visiems, kurie mėgaujasi nenuspėjamu siužetu, gera aktorių vaidyba ir netikėta pabaiga. Visiems, kurie mėgsta sukti smegenis ir  stebėti, kaip jos sukamos kitiems. Tad “Informatorius!” – filmas, kurį kiekvienas mato skirtingai. Ir todėl pamatyti jį – verta.

Lietuviško kino kolekciją metų pabaigoje pildo ir “Kutenimai” – projekto AXX kūrinys. Apie meilę ir kaip ji nugali neapykantą. Bet prieš tai apie neapykantą, beveik nugalinčią meilę. Filmas smagus. Netikėta? Taip yra. Nepraleiskite.

Kino teatruose vis dar sukasi apokaliptinis “2012”, idiliškas “Niko – kelias į žvaigždes” ir lietuviškos “Artimos šviesos”.

Geros savaitės su kinu. 


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1870
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt