Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Nuolat tamsėjantį rudenį gatvėse vaikščioti darosi nesaugu – ir ne tik dėl stiprių vėjo šuorų, galinčių iš rankų išplėšti skėtį, ir ne dėl neveikiančio gatvių apšvietimo – juk galite įkristo į kokį kanalizacijos šulinį. Ne, ruduo – mistinių būtybių metas. Į gatves išeina vampyrai. Ir jei esate tokie laimingi, kad nei vieno dar nesutikote kokiame tamsiame užkampyje, siūlome apsilankyti kino teatruose – ten šiltai ir jaukiai sėdėdami galėsite stebėti, kaip vampyrai ne tik žudo, bet ir myli, ne tik medžioja savo aukas, bet ir gina žmones. Taip – prasideda ne bet kokių, o „Saulėlydžio“ sagos vampyrų sezonas – Lietuvoje pradedamas rodyti naujausias filmas „Jaunatis“.

„Saulėlydžio“ saga jokiu būdu nėra pirmas bandymas į kino ekranus perkelti mistines nakties būtybes – vampyrai nuo pat kinematografijos pradžios buvo itin mėgstami ekranizacijų personažai, o garsiojo romano „Drakula“ ekranizacijų skaičius tikrai įspūdingas. Tačiau per XX a. labai kito vampyrų koncepcija – iš šaltų ir tik kraujo trokštančių būtybių jie tapo romantiškais ir kenčiančiais personažais. Vampyrizmas suvoktas ne kaip virtimas žudymo mašina, nemirtingu demonu, o kaip kančią kelianti būsena. A. Rice romano „Interviu su vampyru“ ekranizacijoje nemirtingumas pirmą kartą pristatomas ne kaip dovana, o kaip bausmė. Todėl nenuostabu, kad pastaraisiais dešimtmečiais istorijos apie vampyrus išgyvena tikrą renesansą – ir kuo jie žmoniškesni, kuo labiau kenčia dėl savo būsenos, tuoj jie patrauklesni žiūrovui.

Ir nors „Jaunatis“ jokiu būdu nepretenduoja tapti nei geriausiu metų filmu, nei apskritai geriausiu filmu apie vampyrus, toli jam ir iki klasikinių romantinių istorijų, ši juosta, sukurta pagal didžiulio populiarumo sulaukusius rašytojos S. Mayer romanus yra žinoma beveik kiekvienam. Arba tiksliau sakyti – kiekvienai, nes „Saulėlydžio“ saga skirta būtent moteris, kurios ir sudaro didžiąją dalį gerbėjų auditorijos. Kodėl? Todėl, kad „Saulėlydžio“ vampyrai puikiai tinka prie naujosios „kenčiančių“ vampyrų mados - jie visa savo esybe stengiasi būti beveik žmogiški, todėl gyvena mažame miestelyje šiaurės Amerikoje, bendrauja su vietiniais gyventojais, dirba, lanko mokyklą, net įsimyli žmones. Kraujo poreikį jie tenkina žudydami gyvūnus – tai vampyriško vegetarizmo atvejis. Tačiau „Saulėlydžio“ saga moteris žavi ne dėl šių subtilybių. Įdomiausia yra naujoji Romeo ir Džiuljetos istorija  - vampyras Edvardas, kuris yra toks tobulas vyras, kad  nei viena jam negali atsispirti, įsimyli paprastą merginą Belą. Meilė tokai stipri, kad net gali įveikti žudymo instinktą, tačiau ir pavyduolių daug. Antrojoje trilogijos dalyje „Jaunatis“ į sceną žengia nemažai naujų veikėjų – Belos draugas Džeikobas, netikėtai virstantis vilkolakiu, visa gauja naujų vampyrų, gyvenančių kažkur Italijos požemiuose. Pažiūrėti tikrai yra į ką. Gal nedidelis nusivylimas pirmojo filmo gerbėjams bus tas, kad mažiau matysime saldžiąją Edvardo ir Belos porelę. 

O tiems, kurie nepasiduoda pasaulinei vampyrų manijai, kino teatrų repertuaras siūlo „Antikristą“ – dar vieną filmą, apie kurį daugelis yra girdėję, bet ne daug yra matę. Naujausias režisieriaus L. von Trier darbas vertinamas taip kontraversiškai, kad net ir kino kritikai negali iki galo sutarti – tai šedevras ar nesėkmė. Vis dėlto, režisierius lieka ištikimas sau – jis kalba apie tikrovę, bandydamas ją teatralizuoti ir ryškinti, nevengdamas šokiruoti žiūrovą ir tik tam, kad išėjus iš kino teatro jo dar ilgai neapleistų esminiai klausimai – kam mes gyvename ir kaip. Ar yra tiesa? Yra tik jos interpretacijos, ir „Antikriste“ L. von Trier pateikia savąją. Rimties lieka jums.

Kino teatruose jau įsigalėjo kalėdinės nuotaikos: „Kalėdų giesmė“, „Niko – kelias į žvaigždes“ ir kiti filmai, skirti visai šeimai. Tik svarbu nesusirgti.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1898
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt