Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Jau gruodžio mėnesį kino ekranuose turi pasirodyti naujas kosminis epas „Įsikūnijimas“. Filmas iš bendros masės fantastinių veiksmo filmų išsiskiria ne tik todėl, kad taps pirmu filmu per dešimt su trupučiu metų, kurio titruose režisieriumi bus įvardintas Jamesas Cameronas, bet dar ir dėl to, kad tęsinių, perdirbinių ir priešistorių laikais, tai bus filmas, sukurtas pagal originalią režisieriaus idėją.

Tačiau nesenai tinklapis Io9.com pervertė savo mokslinės fantastikos duomenų bazę ir pranešė: siužetą Cameronas nušvilpė iš anglų rašytojo Poulo Andersono. Svetainėje rašoma Andersono apsakymą „Vadinkite mane Džonu“, pirmą sykį išleistą 1957 metais. Tinklapis pateikia tokį aprašymą:

„Apsakyme „Vadinkite mane Džonu“ pasakojama apie kojų nevaldantį invalidą Edą Engslį, kuris telepatiškai susijęs su dirbtine gyvybės forma, sukurta tam, kad su jos pagalba būtų galima ištirti atšiauraus klimato planetą (knygoje tai Jupiteris). Engslis, kaip ir Džeikas Salis (pagrindinis filmo „Įsikūnijimas“ personažas), mėgaujasi laisve ir įspūdinga naujai įgyto kūno jėga, kovoja su plėšrūnais ateiviais ir palaipsniui perima vietos gyventojų įpročius.“ Pakeiskite apsakyme vardus bei pavadinimus ir gausite „Įsikūnijimą“.

Režisierius J.Cameronas kartą jau buvo apkaltintas plagijavimu. Rašytojas Harlanas Jay Ellisonas tikino, kad režisierius iš kelių jo parašytų epizodų pasisavino idėją savo „Terminatoriui“. Viskas baigėsi tuo, kad Ellisono vardas buvo įtrauktas į filmo titrus.

Pats J.Cameronas teigia, kad turėjo savo įkvėpimo šaltinius – filmą „Šokis su vilkais“ ir rašytojus R.Kiplingą ir Edgarą Rice Burroughsą. Pirmasis parašė „Mauglį“, o antrasis „Tarzaną“.

Vėlgi reikia pripažinti, kad riba tarp plagiato ir įkvėpimo yra pakankamai trapi, tad JAV nemažai žmonių profesionaliai užsiima šios ribos nustatinėjimu, kurie, visgi, iki šiol nepaneigė, jog „Įsikūnijimas“ – absoliučiai originalus filmas, pastatytas pagal tokią pat originalią istoriją.


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1407
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt