Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Vakar (gruodžio 15 d.) paskelbtose "Auksinių gaublių" nominacijose daugiausiai įvertinimų gavo kino platinimo kompanijos "Forum Cinemas" filmai. 14 Holivudo studijose "Paramount", "Universal", "20th Century Fox" ir "Walt Disney" užgimusių kūrinių užsitikrino 32 nominacijas. Lietuvos žiūrovai jau galėjo pamatyti ir įvertinti Holivudo užsienio spaudos asociacijos nariams labiausiai patikusius filmus - stilingąjį karinį trilerį "Negarbingi šunsnukiai", romantinę komediją "Piršlybos" (geriausios aktorė nominacija Sandrai Bullock), komediją "Sukti reikaliukai" (geriausios aktorės nominacija Julijai Roberts) ir geriausio animacinio filmo nominacijoje besivaržančius, originalumu stebinančius 3D nuotykius  "Aukštyn" ir "Koralaina ir slaptas pasaulis". Bet didžioji dauguma "Auksinių gaublių" spindesiu atžymėtų filmų dar tik ruošiasi nacionalinėms premjeroms ir nekantriai laukia pasimatymų su Lietuvos kinomanais.

Pirmasis prestižinių nominacijų suteiktą kreditą mėgins išnaudoti po 12 metų į vaidybinį pramoginį kiną sugrįžtantis "pasaulio karalius" Jamesas Cameronas, kurio režisuotas brangiausias visų laikų kino filmas "Įsikūnijimas" (Avatar) pretenduoja 4 "Auksiniams gaubliams" ir paneigė kai kurių ekspertų anksčau laiko išsakytą nuomonę, kad specialiai išrastomis trimačo kino technologijomis nufilmuota fantazija neverta jokių reikšmingų apdovanojimų. Tačiau 85 už JAV ribų spausdinamiems leidiniams rašantys kritikai ir apžvalgininkai galvojo kitaip. Jie delegavo "Įsikūnijimą" į geriausio filmo nominaciją dramos kategorijoje, o Jamesui Cameronui suteikė unikalią progą išsiaiškinti kūrybinius santykius su JAV kritikų galingai palaikoma buvusia žmona Kathryn Bigelow (karinė drama "Išminuotojai").

Holivudo užsienio spaudos asociacija visuomet stengiasi išaukštinti filmus, kurie užfiksavo solidžius finansinius rezultatus komerciniame repertuare arba turi didelįpotencialą parduoti kuo daugiau bilietų. Prognozuojama, kad avansu suteiktas "Auksinių gaublių palaiminimas "Įsikūnijimui" pagelbės pasididinti savo šansus "Oskarų" kasų tuos žiūovus, kurie iki šiol nebuvo galutinai apsisprendę ar nori pamatyti grandiozinį revoliucinio kino spektaklį. Gan populistinis Holivudo užsienio spaudos asociacijos verdiktas yra daugiau nei teisingas ir realiai atspindi kino industrijoje sklandančas nuotaikas. Pagyrimų ir liaupsių "Įsikūnijimui" nepagailėjo vedantieji JAV kino kritikai Rogeris Ebertas ("Chicago Sun-Times"), Toddas McCarthy ("Variety") ir Kirkas Honeycuttas ("The Hollywood Reporter"), o jiems vieningai pritarė svarbiausias Europos kino industrijos šauklys "Screen International" bei skaitomiausieji D.Britanijoje leidžiami žurnalai "Empire" ir "Total Film", kurie įvertino prieš 15 metų sumanytą Jameso Camerono svajonę 5 žvaigždutėmis. dalybose ir prisivilioti prie bilietų

Daugiausiai "Auksinio gaublio" nominacijų užsirezervavo jausminga ir romantiška, liūdna ir tragiška Jasono Reitmano gudriai sukonstruota dramedija "Viskas ore" (Up in the Air), pretenduojanti atsiskraidinti iš sausio 17 d. įvyksiančos ceremonijos titulus už geriausią filmą, režisūrą, scenarijų ir visų trejų pagrindinių aktorių vaidybą. Ypač aukštą aktorinę formą demonstruojantis George'as Clooney pagirtinai įkūnija kompanijai lojaliai atsidavusį, bet asmeninio gyvenimo nespėjantį susitvarkyti motyvacinių kalbų skaitovą ir korporacijoms talkinantį ekspertą. Lėktuvuose arba šalia oro uostų esančiuose viešbučiuose gyvenantis vienišas vyras nuolat skraido iš vieno miesto į kitą, kad sutaupytų korporacijų lėšas ir praneštų nelinksmą žinią ilgametį darbo stažą turintiems specialistams apie jų atleidimą iš užimamų pareigų. Populiariajam Holivudo viengungiui puikiai talkinančios Vera Farmiga ir Anna Kendrick konkuruos tarpusavyje dėl "Auksinio gaublio" už geriausią antro plano vaidmenį. 6 nominacijos ir gresiantys reikšmingi apdovanojimai garantuos "Viskas ore" masiškesnį susidomėjimą, nes žiūrovų palaikymo labai reikia Jasono Reitmano intelektualiam ir optimistiškam filmui, kuris lietuviškame repertuare startuos ypač aktualiu ekonominiu laikotarpiu, kai žmonės praranda darbus, o vadovai ieško priežasčių, kaip juos atleisti.  

Gaila, kad nepasiteisino apdovanojimų ekspertų prognozės dėl užtarnautos Roberto de Niro nominacijos už puikų vaidmenį komedijoje "Viskas normaliai!" (Everybody's Fine), kuri nominuota "Auksiniam gaubliui" už Paulo McCartney įrašytą dainą "I Want to Come Home". Holivudo užsienio spaudos asociacija praleido pro akis subtilų Aleco Baldwino (Holivudo užkulisiuose kalbama, kad nominacija "Oskarui" už antro plano vaidmenį jam yra rezervuota) pasirodymą romantinėje komedijoje "Tai sudėtinga" (It's Complicated), kuriai vis dėlto pavyko suvilioti "Auksinį gaublį" trejose nominacijose už geriausią filmą komedijos/miuziklo kategorijoje, Nancy Myers protingą scenarijų ir neprilygstamą Holivudo veteranės Meryl Streep vaidmenį (ji taip pat nominuota už biografinę dramą "Julie ir Julia").

Kaip ir reikėjo tikėtis, pieną gurmaniškai mėgstantį ir žydus sadistiškai persekiojantį nacių leitenantą Hansą Landą genialiai pavaizdavęs austras Christophas Waltzas gavo jau po Kanų festivalio pažadėtą nominaciją už geriausią antro plano vaidmenį kariniame trileryje "Negarbingieji šunsnukiai". Bet kultinio žodžio meistro Quentino Tarantino nenusibostančiai daug kalbantis kūrinys maloniai nustebino, triukšmingai prasibraudamas į nominacijas už geriausią filmą, scenarijų ir režisūrą. Tokios nerealios laimės valandos "Auksiniuose gaubliuose" Quentinas Tarantino neturėjo net 15 metų - nuo "Bulvarinio skaitalo" laikų.

Geriausio animacinio filmo nominacijoje užtikrintai dominuoja 3 "Forum Cinemas" filmai - repertuaro senbūviai "Aukštyn" ir "Koralaina" kartu su 2010 m. karštomis premjeromis lietuviškai dubliuota "Princese ir varliumi" bei vunderkindo Weso Andersono "Šauniuoju ponu Lapinu". Į šią gražią kompaniją sugebėjo įsiprašyti tik animacinė komedija "Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša".

"Forum Cinemas" nominuoti filmai:

"Viskas ore" (6): geriausias filmas (drama), geriausias režisierius (Jasonas Reitmanas), geriausias aktorius (George'as Clooney), geriausia antro plano aktorė (Vera Farmiga), geriausia antro plano aktorė (Anna Kendrick), geriausias scenarijus

"Įsikūnijimas" (4): geriausias filmas (drama), geriausias režisierius (Jamesas Cameronas), geriausia muzika, geriausia daina

"Negarbingieji šunsnukiai" (4): geriausias filmas (drama), geriausias režisierius (Quentinas Tarantino), geriausias antro plano aktorius (Christophas Waltzas), geriausias scenarijus.

"Tai ... sudėtinga" (3): geriausias filmas (komedija), geriausia aktorė (Meryl Streep), geriausias scenarijus

"Aukštyn" (2): geriausias animacinis filmas, geriausia muzika

"Crazy Heart" (2): geriausias aktorius (Jeffas Bridgesas), geriausia daina

"(500) days of Summer" (2): geriausias filmas (komedija), geriausias aktorius (Josephas Gordonas-Levitas)

"Numylėtieji kaulai" (1): geriausias antro plano aktorius (Stanley Tucci)

"Princesė ir varlius" (1): geriausias animacinis filmas

"Koralaina ir slaptas pasaulis" (1): geriausias animacinis filmas

"Šaunusis ponas lapinas" (1): geriausias animacinis filmas

"Piršlybos" (1): geriausia aktorė (Sandra Bullock)

"Sukti reikaliukai" (1): geriausia aktorė (Julia Roberts)

"Viskas normaliai" (1): geriausia daina


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 3204
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt