Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Netikėtai užklupęs šaltis ir sniegas vienus džiugina, kitiems kelia rūpesčių. Iš tiesų, užpustyti ir nenuvalyti keliai jau ne vienam sugadino nervus. Tačiau verta įžvelgti ir teigiamą pusę – šią žiemą galime iš spintų ir sandeliukų ištraukti senokai naudotas rogutes, slides, pačiūžas ir pasimėgauti sniego sporto teikiama nauda. O vakarais siūlome nepamiršti visiems metų laikams tinkamų pramogų ir pakviesti draugus, mylimuosius ar bendradarbius į kiną. Nes gerus filmus reikia žiūrėti tik dideliuose ekranuose. Be to – nekankina reklamos.

Pati laukiamiausia šios savaitės premjera – “Daktaro Parnaso fantazariumas”. Šis filmas dar prieš pasibaigiant filmavimo darbams jau buvo susilaukęs dėmesio kaip paskutinė juosta, kurioje vaidina netikėtai miręs aktorius Heath Ledger. Jam mirus filmo režisieriui T. Gilliam iškilo dilema – nutraukti darbus ir atsisakyti filmo, ar rasti būdą dirbti toliau. Tačiau kaip? Juk pagrindinio vaidmens atlikėjas savo darbo taip ir nebaigė. Rastas sprendimas turbūt patenkino visus, be to, pasirodė simboliškai ir finansiškai sėkmingas. Atlikti Daktaro Parnaso, keliaujančio per stebuklingą veidrodį į paslaptingus pasaulius ir  sferas, vaidmenį pakviesti H. Ledger kolegos – aktoriai J.Depp, C. Farrel ir J. Law. Taip netikėtų fantazijų filmas tapo tikra kino žvaigždyno spindėjimo arena. Tačiau “Daktaro Parnaso fantazariumą” pamatyti verta ne tik dėl jame vaidinančių kino žvaigždžių. T. Gilliam - “Brolių Grimų” režisieriaus - vaizduotė sukūrė savitą istoriją, kurioje susipina ir liaudies pasakų išmintis, ir pasaulio klasikos kūriniai. Sutartis su Piktąja dvasia Daktarui Parnasui kainuoja nei daug, nei mažai – pirmąjį vaiką, mylimą dukterį. Nenorėdamas laikytis pragaištingos sutarties, suteikusios jam galimybę pažinti pasaulio paslaptis, Daktaras Parnasas leidžiasi į pavojingą kelionę, bandydamas iš gelbėti tai, kas jam brangiausia. Filmas spalvingas ir linksmas, jame daug netikėtų personažų – atrodo, kad T. Gilliam juos kurdamas žaidė kažką panašaus į žaidimą “sukryžmink žirafą ir ežiuką”. Gautas rezultatas gali stebinti, o autoriaus vaizduotė taip ir likti nesuprasta, tačiau ši pasaka suaugusiems tikrai primins, kad svarbiausi dalykai pasaulyje – labai paprasti, bet dėl jų kovoti tenka daug. “Daktaro Parnaso fantazariumas” kartu yra įžanga ir į kita pasaką suaugusiems – T. Burtono “Alisą stebuklų šalyje”, kurioje vėl išvysime J. Depp’ą. 

Fantastinių apokaliptinių filmų mėgėjams ir “Matricos” fanams patiks kita šios savaitės premjera “Aušros kariai”. Ateities pasaulyje, kur gyventojų daugumą sudaro vampyrai, saujelė išlikusių gyvų žmonių reikalingi tik kaip maistas. Tačiau vampyrai suvokia, kad maisto atsargos senka, o pakaitalo joms nėra. Nesvarbu, kad humaniški, lyg iš “Saulėlydžio” sagos nužengusio Edvardo – vampyro mokslininko kolegos bando sukurti sintetinį kraujo pakaitalą, kiti vampyrai nusprendžia, kad likusius gyvus žmones reikia tiesiog išgaudyti. Šioje vietoje į kovą dėl žmonijos išlikimo įsitraukia ir vėl į žmogų virtęs vampyras Elvis, ir jau minėtas mokslininkas – vampyras – vegetaras Edvardas. Nors jėgos – nelygios, tačiau Edvardas tiki, kad vampyrų nuomonę galima pakeisti ir žmones, kurie jam neatrodo tiktai maistas – išgelbėti. Kaip jiems sekasi? Prireikia nemažai rytų kovos menų įgūdžių ir susišaudymo scenų, kelių nelabai įsimintinų dialogų, ir žiūrovai išvysta paskutinę, lemiamą, ir, žinoma, pačią įspūdingiausia kovos sceną. Ar vampyrai nugalės žmones? O gal jie laukia naujos aušros? Juosta tikrai nenustebins “Terminatoriaus” ir kitų panašių filmų mėgėjų, bet tikrai pradžiugins tuos, kurie mano, kad vampyrai – patys įdomiausi šiandienos kino personažai. Deja, net ir “Aušros kariuose” jie vegetarai. Atrodo, už tai turime dėkoti S. Meyer ir jos “Saulėlydžio” knygoms.

Fantastinis J. Cameron filmas “Įsikūnijimas”  vis dar kopia į kinematografijos verslo aukštumas: sumušami vis nauji pelningumo rekordai, o kritikai ir žiūrovai rodo itin retą sutarimą. O su specialiai trimačiais akiniais juosta palieka neišdildomą įspūdį net ir didžiausiems skeptikams. Nepraleiskit. 

Gražios savaitės su kinu. 


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1696
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt