Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Po to, kai beveik patikėjome globalinio atšilimo poveikiu klimatui ir mintimis atsisveikinome su šaltomis žiemomis, gamta vėl iškrėtė pokštą ir užpustė pusę Europos. Tenka prisiminti ne tik saugaus eismo taisykles esant slidiems keliams, bet ir išsitraukus iš sandėliukų roges ar slides mėgautis žiemos sporto malonumais. O po to? Po to – šilta arbata ir laikas su draugų kompanija. Arba geras filmas. Šį kartą kino savaitės apžvalga pristatys tris filmus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

Pirmiausiai reikia paminėti animacinę istoriją “Princesė ir varlius”. Šis filmas – “Disney” studijų sugrįžimas prie klasikinių metodų – animacijos kūrimo ranka. Tačiau plačiajai visuomenei jis turėtų būti įdomus kaip pirmasis šios studijos darbas, kuriame princesė yra juodaodė. Žinoma, jokio didelio stebuklo čia nėra – juk po B. Obamos išrinkimo JAV prezidentu daug sričių gali džiaugtis “pirmojo juodaodžio” pasirodymu. Į šią kategoriją patenka ir filmo “Princesė ir varlius” herojė Tiana – Naujojo Orleano gyventoja, svajojanti turėti savo restoraną. Jos planus sumaišo netikėtai į miestą atvykęs princas, kuris, suviliotas Vudu burtininko, pavirsta varle, o  paskui į varlę paverčia ir Tianą, bandžiusią jam padėti. Iš tikrųjų, nepaisant gražios animacijos, “Princesė ir varlius” jau nuo pat pirmųjų scenų kelia abejones, ar tai tikrai juosta vaikams. Net ir visiems žinoma istorija, kai princesės bučinys varlę atverčia į karalaitį filme interpretuota labai sudėtingai, nevengiama daug tik suaugusiems suprantamų simbolių. Dar daugiau – filmo personažams trūksta to, ką iki šiol turėdavo visi klasikiniai “Disney” juostų herojai – supaprastinto “geriečių” charakterio. Net ir Tiana ar jos princas turi per daug suaugusiems būtingų bruožų, todėl vaikams yra paprasčiausiai neįdomūs. Kas lieka? Kelios smagios dainos ir keli puikūs personažai, atitinkantys klasikinį ir visada pasiteisinantį “Disney” modelį: kuo keistesnis gyvūnas – tuo daugiau juoko. “Princesėje ir varliuje” visi laurai skiriami jonvabaliui Rėjui ir jo šeimynai, kurie vieninteliai sugeba prajuokinti. Net jei “Princesė ir varlius” nėra pats geriausias filmas vaikams, suaugusiems jis gali pasirodyti netikėtai smagus, ypač kai primena, kad ne princai ir princesės, o bučiniai daro stebuklus. 

Į kino teatrus atėjo ir daug dėmesio susilaukusi komedija “Viskas ore” su George Clooney priešakyje. Jam talkina dvi žavios aktorės V. Farmiga ir A. Kendrick (žinoma kaip Belos draugė Džesika iš vampyrų sagos “Saulėlydis”), kurios su G. Clooney herojumi Rajanu kyla į orą. Tai – nuolatos keliaujantys žmonės, kuriems yra patogiau viešbučiuose nei namuose, kurie nejaučia nepatogumų oro uostuose, kurie naudojasi visomis nuolatinių klientų privilegijomis ir pagaliau nevengia vienadienių romanų. “Viskas ore” pristato vieną keistą profesiją ir jos atstovus – žmones, kurie atleidžia iš darbo kitus. Ypač, jei jų viršininkai dėl moralinių skaudulių to negali padaryti patys. JAV smogus recesijai ir prasidėjus krizei būtent šie žmonės jaučiasi kaip žuvys vandenyje, skraidydami iš vieno JAV krašto į kitą tik tam, kad pasakytų kitiems, jog jų paslaugų nebereikia. Siekiant kiek įmanoma didesnio tikroviškumo filmo kūrėjai samdė tikrąsias krizės aukas – žmones, kurie jau išgyveno atleidimo procedūras ir puikiai prisimena, koks jausmas yra netekti darbo. Filmo personažai neapsimetinėja ir nevaidina – jie tiesiog dalinasi savo patirtimi. Visai kitoje barikadų pusėje yra Rajanas, šaltakraujiškai atliekantis jam pavestą užduotį. Tol, kol nesupranta, jog nuolatinis skraidymas po visą šalį ir auksinių mylių kaupimas tėra bandymas pabėgti nuo savęs. Ar jam dar įmanoma nusileisti? Meilė? Filmo kūrėjai siūlo atsisakyti iliuzijų. Krizė paliečia ne tik finansų sektorių, bet ir žmonių širdis. Tačiau kažkur virš debesų dar galima įžiūrėti šviesą. Tik ar “Viskas ore” herojai ją mato?

Kino teatruose vis dar sukasi ir ekscentriškasis “Daktaro Parnaso fantazariumas”, kviečiantis užeiti į kitą stebuklingo veidrodžio pusę ir pasirinkti, kokiu keliu eiti toliau. Arba niekada nesudaryti sandėrių su šėtonu, nes tada galima prarasti viską  ir sveiką protą, ir tuos, kuriuos myli. Istorija liūdna ir tuo pačiu graži – skirta visiems fantazijų mėgėjams.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1143
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt