Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Vasario 19 d. į kino teatrą „Pasaka“ atkeliauja šių metų Kino akademijos apdovanojimų favoritas, nominuotas net devyniose kategorijose. „Išminuotojų būrys“ pretenduoja tapti geriausiu metų filmu, o jo autorė Kathryn Bigelow gali apskritai pakeisti „Oskarų“ teikimo istoriją - šis prizas už režisūrą dar niekada nėra atitekęs  moteriai.

Nedidelio biudžeto juosta apie išminuotojų komandos kasdienybę Irake patraukė kino pasaulio dėmesį: filmas susišlavė Amerikos prodiuserių (PGA) ir Amerikos režisierių gildijos (DGA) pagrindinius prizus bei išrinktas geriausiu JAV kino kritikų apdovanojimuose. Didelio pelno neatnešusio „Išminuotojų būrio“ sėkmė  netikėta ne vien konkurentams, bet ir pačiai filmo režisierei Kathryn Bigelow. Rimčiausiu jos varžovu kovo 7-tąją vyksiančiuose „Oskarų“ apdovanojimuose laikomas buvusio sutuoktinio Jameso Camerono „Įsikūnijimas“.

„Karas yra narkotikas“ – filmas apie Irake dislokuotus amerikiečių išminuotojus prikausto dėmesį nuo pat pirmos frazės. Artimuosiuose Rytuose nufilmuotoje juostoje pasakojama apie įtemptą karių kasdienybę Bagdade. Likus 38-ioms dienoms iki misijos pabaigos „efektinga“ būrio vado mirtis pasuka siužetą netikėta linkme. Nuo šiol elitinei išminuotojų komandai vadovauja seržantas Williamas Jamesas (akt. Jeremy Renner). Herojus įkūnija pavojingą profesionalumo ir bebaimiškumo mišinį, nepaklūstantį karinei disciplinai ir tampantį rimtu iššūkiu pavaldiniams: atsargiajam J.T. „Bomber Mike“ Senbornui (akt. Anthony Mackie) ir paniškai bijančiam mirties Owenui Eldridge‘ui (akt. Brian Geraghty). Filmui tarsi tyčia pasirinkti ne pernelyg žinomi veidai, o Jeremy Renneris, anksčiau atlikęs antraplanius vaidmenis filmuose „Šiaurės šalis“, „28 dienos po...“, „Džesio Džeimso nužudymas, kurį įvykdė bailys Robertas Fordas“ puikiai išnaudoja jam suteiktą galimybę. Kino kritikai jau spėjo pakrikštyti aktorių jaunuoju Russellu Crowe, adrenalino fanatiku, spinduliuojančiu karo lauke netoleruotiną, bet kine intriguojantį, pasitikėjimą ir nenuspėjamumą.

„Išminuotojų būryje“ puikiai išlaikomas įvairiai auditorijai priimtinas balansas: įtemptas karo lauko trileris persipina su herojų vidinio pasaulio ir elgesio motyvų analize. Komandos narių vidinė drama suteikia Irako karo kasdienybės dramai „kitokio“ filmo apie karą prieskonį.


Kino teatro "Pasaka" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1367
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt