Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Jau žinome, kas šiemet kovos dėl prestižinių “Oscarų” apdovanojimų. Tarsi kartodamas “Titaniko” istoriją, naujausias James Cameron filmas “Įsikūnijimas” kino meno ir mokslo akademijos narių noru nominuotas net devyniose kategorijose, deja daugiausiai vertinančiose techninius pasiekimus, o ne aktorių darbą. Pasijusti pasaulio karaliumi J. Cameron padėtų nebent iškovotas apdovanojimas už geriausią metų filmą, o žiūrovų nuomone trimatis “Įsikūnijimas” yra geriausias ne tik metų, bet ir viso dešimtmečio filmas. Tai įrodo ne tik rekordinė pinigų suma, gauta už parduotus bilietus, bet ir netuštėjančios kino salės – Lietuvoje norint patekti į 3D seansą turėtumėte bilietus užsisakyti prieš kelias dienas. Kovoje dėl “Oscarų” nuo “Įsikūnijimo” nedaug atsilieka “Išminuotojų būrys” – juosta apie Irako karą jį kariaujančių akimis: nuolatinė rizika, vietos gyventojų priešiškumas, kepinantis karštis, netikėtose vietose paslėptos bombos ir atgaline tvarka skaičiuojamas laikas iki tos dienos, kai pagaliau pasibaigs dalinio tarnybos pamaina – tik ne visi to sulauks. “Išminuotojų būrys”, nors ir nepasakoja jokios išskirtinės istorijos, kritikų dėmesį pritraukė dėl tikslaus ir nešališko karo kasdienybės pavaizdavimo. Trečiasis filmas, gavęs nemažai nominacijų, yra “Viskas ore!” – groteskiška satyra apie tai, kaip per ekonominę krizę vieni darbo netenka, o kiti – klesti. G. Clooney kuriamas personažas  - keisto profesijos atstovas. Jis atleidžia iš darbo žmones tada, kai jų tiesioginiai viršininkai to padaryti negali. Jis klausosi skundų, grasinimų ir ašarų tų žmonių, kuriems įteikiamas atleidimo lapelis. Pagaliau jis kasdieną skraido po visą šalį, kaupdamas mylias tik tam, kad gautų ypatingo kliento kortelę. Po visu tuo slypi žmogiška vienatvė, romantikos troškimas ir likimai tų, kuriuos jis sutinka kelyje. Ir nors “Viskas ore!” šiuo metu yra ypač skaudi juosta krizės paliestai JAV visuomenei, kritikų nuomone ji yra tas filmas, kuris gali padėti pamatysi save iš šalies – už tai ir skiriamos nominacijos. Ar jos virs solidžiais apdovanojimais? Pamatysime. Kritikai pastebi tik tai, kad šiemet nominuotųjų sąraše vyrauja komedijos, meilės dramos ir šeimos istorijos – tai, ko ilgus metus Akademija nevertino. Užtenka prisiminti praeitų  metų apdovanojimų favoritus: psichologinę juostą “Abejonė”, šeimos dramą “Nerimo dienos” ar detektyvinę juostą “Laumės vaikas”. Visi šie filmai priminė, kad gyvenime ne viskas rožėmis klota, tačiau atrodo, kad sunkmečiu lengviau svajoti ir kartu su animacine juosta “Aukštyn” skristi į įsivaizduojamas šalis. Tam kinas juk ir skirtas – padėti atsipalaiduoti.

Todėl šią šventinę savaitę siūlome atsipalaiduoti ir rasti filmą pagal savo skonį ir šventės pobūdį. Pirmiausia minėsime Užgavėnes – ant laužo deginsime Morę -, o kino teatruose galėsime žiūrėti, kaip aistros liepsnose dega “Popiežė Joana”. Viduramžių legenda apie moterį, sugebėjusia apgauti visą bažnytinę bendruomenę ir  užsidėti Popiežiaus karūną  tik tam, kad jos netektų pasidavusi meilės aistrai, ilgai kaitino vaizduotę. Dabar šios istorijos interpretacija – puikioje kostiuminėje dramoje, kurioje vietos ras meilė, ir išdavystė.

Antroji savaitės šventė – Valentino diena, kurią kino teatrai kviečia sutikti su filmu “Valentino diena”. Tai juosta tiems, kurie meilėje nori įžiūrėti tik rožinę spalvą. Brandžioms poroms rekomenduojame komediją “Tai kur po velnių tie Morganai?”, kurioje ne vienus metus kartu gyvenanti pora turi dar kartą pažinti vienas kitą. Sunkumai gali pasirodyti nepakeliami, tačiau ir juos padeda įveikti meilė.  Ir žudikas, bandantis pašalinti vertingus liudininkus. Filmas smagus ir neperkrautas romantika.

Žinoma, labiausiai rekomenduojame atrasti meilę vaikų akimis: “Princesė ir varlius” pasakoja klasikinę meilės istoriją, kur princesė vis dar turi galią atversti į žmogų burtininko užkerėtą princą. Tik ne visada tai pavyksta iš pirmo karto, ir tada laukia ilga kelionė po pavojų kupiną pasaulį ir savo paties širdį. Nebijokite animacijos – kartais ji pasako daugiau, nei realūs vaizdai.

Paskutinė šventė – Vasario 16-oji. Deja, istorinio filmo apie Leituvos praeitį vis dar neturime. Kas lieka? Daug gero ir vertingo kino, kurį pristato kino centras “Skalvija”. Ypač rekomenduojame F. Akin’o filmų retrospektyvą, parodančią, kaip identiteto paieškos formuoja naująjį Europos veidą.

Gražios savaitės su kinu.  


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1606
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt