Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sekmadienio, vasario 21 d., vakarą  D.Britanijos kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimuose triumfavęs filmas „Išminuotojų būrys“ gavo net šešis apdovanojimus ir padidino bendrą pelnytų prizų skaičių iki solidžios 67 prizų sumos. Įtampos kupina drama, nominuota ir 9  „Oskarams“ šiuo metu rodoma tik sostinės kino teatre „Pasaka“.

BAFTA apdovanojimuose „Išminuotojų būrys“ gavo pagrindinį apdovanojimą kaip geriausias filmas, taip pat jis buvo apdovanotas geriausio originalaus scenarijaus, geriausio operatoriaus darbo, montažo ir įgarsinimo kategorijose.

Kathryn Bigelow režisuotas filmas pasakoja apie amerikiečių išminuotojų grupę, dirbančią Irake.

„Išminuotojų būrys“ - tai ne tik įtempta didvyriškumo ir pasiaukojimo studija, bet ir bandymas giliau prasiskverbti į išminuotojų viduje verdančius konfliktus, netikėtai prasiveržiančias emocijas ir nenumaldomą trauką šiuolaikinio mūšio laukui.

Autentiškumo įspūdį filmui suteikia žurnalisto Marko Boalo scenarijus, paremtas  ataskaitomis iš jo tarnybos 2004 m. Bagdade, kai jis buvo įtrauktas į išminuotojų būrį. 

„Išminuotojų būrys“ turėtų pasitarnauti kaip tramplinas į šlovę ir aktoriui Jeremy Renneriui,  vadovaujančiam elitinei išminuotojų komandai. Kino kritikai jį vadina jaunuoju Russellu Crowe, adrenalino fanatiku, kuris priverčia žiūrovą patikėti, kad karas iš tiesų yra narkotikas. Jis įkūnija pavojingą  profesionalumo ir  bebaimiškumo mišinį, nepaklūstantį karinei disciplinai ir tampantį rimtu iššūkiu pavaldiniams.

Nedidelio biudžeto juosta apie išminuotojų komandos kasdienybę Irake jau susišlavė Amerikos prodiuserių (PGA) ir Amerikos režisierių gildijos (DGA) pagrindinius prizus bei išrinkta geriausia JAV kino kritikų apdovanojimuose.

„Išminuotojų būrys“ - pagrindinis visus pelningumo rekordus sumušusio Jameso Camerono fantastinio filmo „Įsikūnijimas“ konkurentas kovo 7-ąją vyksančiuose „Oskaro“ apdovanojimuose. Ši dvikova - ne tik dviejų skirtingų kino kūrinių mūšis. Buvusiai J.Camerono žmonai K.Bigelow gavus „Oskarą“ už režisūrą, būtų perrašyta Amerikos kino akademijos apdovanojimų istorija - šis prizas dar niekada nebuvo įteiktas moteriai.

Ką apie filmą mano įtakingi leidiniai:

„K. Bigelow yra viena iš nedaugelio šiuolaikinių režisierių, kuriems  veiksmo filmų statymas ir kino idėja yra neatsietini dalykai. Todėl „Išminuotojų būrį“ jūs paliksite sukrėstas, įaudrintas ir išsunktas, bet tuo pačiu turėsite ir peno apamąstymams“.

 „The New York Times“

 „Meistriškas ir emociškai įtraukiantis „Išminuotojų būrys“ yra išskirtinis filmas. Tai įtampos, baimės ir drąsos klasika, kuri bus studijuojama dar 20 metų“.

„The New Yorker“

„Akivaizdus filmo triumfas. Besibaigiant šiam išskirtiniam filmui, pajunti, kad jis dar ilgam pasiliks tavyje“.

„Los Angeles Times“

„Meistriškas filmas. „Išminuotojų būriui“ vienu metu pavyksta būti aukštos klasės veiksmo trileriu, emocijas užkabinančiu karo mieste atkūrimu, ir iškalbinga heroizmo studija, pasižyminčia iškirtine technika, lakonišku stiliumi, stulbinancia kinematografija ir įsimintinu aktorių ansambliu“.

„The Wal Street Journal“

Interviu su režisiere Kathryn Bigelow:


Kino teatro "Pasaka" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1409
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt