Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Sudeginus Užgavėnių Morę, lietinga ir visai nešalta žiemos pabaiga pati kviečia į kiemą pavasarį. Galime tik džiaugtis, kad kelios dienos lengvo lietučio padarė tai, ko nesugebėjo visos miestų valymo brigados – išlaisvino kiemus ir gatves iš ledo gniaužtų. Kino mėgėjai jau žino, kad su pavasariu prasideda ir „Kino pavasario“ renginiai, kurie dar beveik mėnesis prieš oficialiąją festivalio pradžią kviečia pažiūrėti dokumentinę juostą „Amerika prie Džoną Lenoną“. Kino teatrų repertuare netrūksta senų gerų filmų, kuriuos būtina suspėti pažiūrėti prieš tai, kai „Kino pavasario“ ekranuose išvysime šių metų „Oskarų“ favoritus – o juos būtent ir žada 15-ojo „Kino pavasario“ festivalio organizatoriai. Kino centre „Skalvija“ žiūrovų dėmesio laukia vienas įsimintiniausių praeitų metų prancūzų filmų „Tarp sienų“, pasakojantis apie sunkią mokytojo kasdienybę vieno iš Paryžiaus priemiesčių mokykloje, taip pat optimizmu trykštanti juosta „Vėjavaikė“, kažkada tapusi maloniu 13-oj „Kino pavasario“ siurprizu, moteriškas ir jautrus filmas „Asmeniniai Pipos Li gyvenimai“ bei dvi dokumentinio kino premjeros – „Neris ir jos krantai“ bei „Kelionė po Lietuvą“.

Į didžiuosius kino teatrus atkeliauja naujausias filmas su Leonardo DiCaprio „Kuždesių sala“. Juostoja bandoma pasakoti siaubo istoriją – kažkur nuo žemyno atskirtoje saloje įkurtoje psichiatrinėje ligoninėje paslaptingai dingsta pacientė, ir du detektyvai turi išsiaiškinti, koks likimas ją ištiko. Tačiau tarp seno pastatų sienų slepiasi daug paslapčių, kurios netikėčiausiais būdais atsiveria prieš jauno detektyvo akis tik tam, kad priverstų jį patį suabejoti savo sveiku protu. Ar patekęs į beprotnamį žmogus gali iš jo išeiti? Kas slepiasi mūsų pasąmonėje ir kaip tai valdyti? Pagaliau kokias paslaptis žino nuolatiniai nuošalios salos gyventojai – ar jūra saugo nuo jų kitus, o gal jie patys saugosi nuo pavojų? Reikia pripažinti, kad M. Scorsese užduoda daugiau klausimų, nei jų pats gali atsakyti. Puikus dramos meistras, atrodo, pasiklysta siaubo istorijoje, o visi bandymai kurti įtampą atsimuša į neaiškumo sieną – tinkama muzika įaudrina mūsų jausmus, vykęs montažas apgauna akis, tačiau mūsų protai taip ir lieka tik šios istorijos stebėtojai, o ne dalyviai. Priešingai siaubo filmų klasikui A. Hichcock‘ui, M. Scorsese neįtikina žiūrovų, kad ekrane tūnantis siaubas gali netikėtai atsisėsti šalia jų, todėl „Kuždesių sala“ taip ir lieka vienas iš daugelio siaubo filmų, kurių matyty nenorėsime žiūrėti antrą kartą – ne dėl to, kad ne baisu, o todėl, kad tas siaubas ilgam nepasilieka. Tačiau L. DiCaprio gerbėjmas šis filmas – puiki dovana ir įrodymas, kad nepaisant nesėkmių „Oskarų“ fronte, auksinis berniukas iš nuskendusio „Titaniko“ tikrai yra aktorystės meistras. Jaunas – todėl ir apdovanojimai dar prieš akis.

Šią savaitę kinuose pasirodo ir romantinė komedija „Keliamieji metai“, kurioje susipažįstame su  spalvingu aktorės A. Adams („Užkerėtoji“) sukurti amerikietės personažu. Būdama sėkminga ir emancipuota moteris, tikras šiuolaikinės karjeros moters pavyzdys, ji vis dėlto tiki, kad santuoka – geriausias meilės įrodymas ir neabejotina vertybė. Todėl laukia nesulaukia, kol ilgametis draugas jai pasipirš, nes, nepaisant sėkmės karjeroje, ji tiki, kad pirštis gali tik vyras. Situacija pasikeičia, kai ilgai laukto pasiūlymo kaip nėra, taip nėra, mylimasis išvykęs, ir ne kur kitur, o į vienintelę šalį, kur pasipiršti kartą gyvenime gali ir moteris – Airijoje keliamieji metai tam ir skirti. Juosta „Keliamieji metai“ sukurta remiantis tradicine formule – gražūs vaizdai, tvirtai savo tikslo siekianti moteris ir nepažįstamasis, kuris priverčia suabejoti, ar ji tikrai žino ko nori. Ir ne veltui – juk „Keliamieji metai“ – pirmiausia yra meilės istorija, ir žiūrėti ją verta visiems, kurie šiuo jausmu gyvena. Tada filme pamatysime save, o apie santuokos vertę galėsime pamąstyti kartu su filmo herojais. Juk Lietuvoje šia tema nuomonę turi kiekvienas.

Paskutinė šios savaitės premjera – tikra dovana biografinio kino mėgėjams. Legendinis vesternų aktorius, o dabar ir apdovanotas režisierius Clint Eastwood pristato filmą „Nenugalimas“, kuriame į kino ekranus pakviečia Nelsoną Mandelą – vieną įdomiausių politikos asmenybių. Jo kova už vieningą, rasių kovos nedraskomą šalį, įkvėpė nemažai menininkų. Šiandien pagaliau išvystame filmą, kuriame Nelsonas Mandela (aktorius M. Freeman) ir regbio rinktinės kapitonas (aktorius M. Damon) kartu siekia, kad Pietų Afrikos respublikoje įvyktų pasaulio regbio čempionatas. Tai – visų pirma politinė kova, kurios užkulisiuose verda aistros ir aukojami žmonės. Rasinės idėjos neleidžia suvienyti valstybės ir pamiršti praeities šešėlių, ir tik N. Mandela gali sutaikyti konfliktuojančias puses. Juosta puikiai nufilmuota, aktoriai vaidina įsijautę ir su pagarba kuriamiems personažas, todėl „Nenugalimas“ – puikus filmas gero vakaro pradžiai.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1606
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt