Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Rusijos kino veikėjai, nesutinkantys su režisieriaus Nikitos Michalkovo vykdoma politika Rusijos Kinematografų sąjungoje, nusiteikę kurti savo Sąjungą, kuri „gins tautinio meno interesus“.

Apie tai skelbiama pareiškime, publikuotame oficialiame Kino ekspertų ir kino kritikų gildijos tinklapyje. Dokumente kalbama, kad Kinematografininkų sąjungos vadovo N.Michalkovo priešininkams nepatinka „totalitarinis režisieriaus valdymo stilius“, „suvažiavimai Kremliuje ir Svečių namuose“, o taip pat naujų Sąjungos įstatų projektas, kuris kelia tiesioginę grėsmę profesionalių gildijų egzistavimui.

Tarp pasirašiusių kreipimąsi: menotyrininkas Daniilas Dondurejus, režisierius dokumentalistas Vitalijus Manskis, režisierius Eldaras Riazanovas, scenaristas Rustamas Ibragimbekovas, režisierius Aleksejus Germanas vyresnysis, režisierius Aleksandras Sokurovas ir kiti žinomi rusų kinematografai.

„Sutinku su laišku, kad dabartinė Sąjunga elgiasi lyg komunistai caro metais – slapstosi ir savo susirinkimus rengia slaptai. Bet šiame pareiškime man svarbiausia tai, kad aš palieku šią Sąjungą. Manau, pradžiai reikia skirtis su sena žmona ir tada jau spręsti toliau,“ – susiklosčiusią situaciją „Ria Naujienoms“ komentavo režisierius E.Riazanovas.

Oficialiai apie naujos Sąjungos sukūrimą bus paskelbta neeiliniame kinematografų Sąjungos suvažiavime, kuris įvyks už poros savaičių, balandžio pabaigoje. Jame bus tvirtinama dalis naujos Sąjungos įstatų.

Filmų „Saulės nualinti“, „Sibiro kirpėjas“ režisierius N.Michalkovas Sąjungos vadovu buvo išrinktas 2009m. kovą neeiliniame Sąjungos suvažiavime.

Naujausias režisieriaus N.Michalkovo filmas „Saulės nualinti: pasipriešinimas“ Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti ateinantį savaitgalį.


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1475
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt