Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Prieš kelis mėnesius kino teatruose pasirodžiusi animacinė juosta “Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša” pranašiškai parodė, kas būna, kai iš dangaus netikėtai pradeda kristi ne lietus ar sniegas, o visai kitokios medžiagos. Juostoje tai buvo kalnai spagečių su padažu, picos gabalai ir kitokie gardumynai, tačiau realiame gyvenime pastarąjį mėnesį mus kankina vulkaninių pelenų debesys, pačiu negeriausiu metu užslinkdami ant Europos ir sutrikdydami oro uostų darbą. Tačiau, reikia pripažinti, prie žinios, kad skrydis atšauktas, mes beveik pripratome, o ir pats Islandiškasis vulkanas tapo anekdotų personažu, o ne baisia gamtos stichija. Ar tikime, kad galime prisijaukinti gamtą? Tuo tikrai tiki drąsusis vikingų vado sūnus, nusprendęs, kad mitinių personažų – slibinų, žudyti neverta, geriau juos paversti savo draugais. Visos šio meno subtilybės atskleidžiamos animacinėje juostoje “Kaip prisijaukinti slibiną”, kurią ramią savaitgalio popietę rekomenduojame pamatyti ir vaikams, ir suaugusiems.

Ieškantiems gero nuotykių filmo galime pasiūlyti atnaujintą “Robiną Hudą”. Tiesa, einant į filmą nereiktų tikėtis pamatyti tradicinę istoriją apie garsųjį plėšiką ir jo draugus. R. Scott’as išlaisvina fantaziją, ir nusprendžia Robiną Hudą padaryti realiu personažu – su vaikystės prisiminimais, jaunystės idealais, gyvenimo smūgiais ir stipriu idealizmu. Galbūt tik toks šilto ir šalto patyręs žmogus vėliau gali tapti Šervudo girios plėšiku? R. Scott’ui įdomiausia, kas priverčia riterį nepaklusti įstatymams, kaip formuojasi jo vertybių sistema – kad ir garsusis principas “atimti iš turtingų, atiduoti vargšams”, pagaliau kaip gimsta meilė legendinei Marion, kuri R. Scott’o interpretacijoje įgauna naujų spalvų. Istorinių filmų su įspūdingomis mūšio scenomis mėgėjams naujasis “Robinas Hudas” patiks, o tiems, kurie nori pamatyti tik gerai žinomą istoriją, R. Scott’o fantazijos vaisius gali ir nepatikti. Vis dėlto, savaitgalio vakarui su draugais “Robinas Hudas” yra vienas tinkamiausių filmų.

Žinoma, kino teatruose sukasi ir “Košmaras Guobų gatvėje”, kviečiantis visus siaubo ištroškusius žiūrovus pasinerti į dar vieną besaikio žudymo puotą. Tačiau tai greičiau atgrasu, o ne baisu. Naujajame klasikinės siaubo juostos perdirbinyje bus daug kraujo, tačiau mažai siaubo. Kaip niekada aiškus Fredžio Kriugerio veidas nekelia baimės, o naujosios jo aukos pasirodo per trumpai ir kalba per mažai, jog joms pajustume bent menkiausią simpatiją. Abejotina ir naujai sugalvota priešistorė: Fredis Kriugeris yra buvęs vaikų darželio prižiūrėtojas, jam suteiktą vaikų pasitikėjimą išnaudodavęs iškrypusiems poreikiams tenkinti. Žiūrint filmą norom nenorom prieš akis iškyla ir šių dienų Lietuvos aktualijos, kurios ir ne sapnuose pasirodančio apdegusio žudiko atrodo pakankamai baisios. Tačiau jei į filmą einate su smagia draugų kompanija, jei jums patinka garso efektai, o kraujas stingsta vos tik kas nors pasirodo veidrodyje, “Košmaras Guobų gatvėje” tikrai jums. O filmas taip pavadintas neatsitiktinai – sakoma, kad Guobų gatvė yra kiekviename JAV miestelyje. Tik nesinorėtų, kad kiekvienas miestelis turėtų ir po vieną Fredį Kriugerį.

Subtilaus kino mėgėjams - drama “Kloja”. Čia gyvenimas nėra nei juodas, nei baltas. Jis netikėtas, slegiantis, stebinantis ir todėl įdomus. Filme matome sutuoktinių porą, kurie per ilgus bendro gyvenimo metus ir sukauptus turtus prarado tarpusavio ryšį. Juos riša meilė ar tik pareiga? Ką daryti, jei įtari, jog tavo vyras turi meilužę? Filmo heroje abejones išsklaidyti nusprendžia ne pačiu saugiausiu būdu – ji pati suranda savo vyrui meilužę – aukštos klasės palydovę, kuri turi įrodyti vyro neištikimybę. Tačiau sudėtingi žmonių santykiai ir troškimai viską sumaišo – meilės trikampio dalyviai pasimeta savo pačių jausmuose ir lieka įskaudinti. Žiūrovai nustebs – juosta nėra lengvai nuspėjama, joje nėra perdėto dramatizmo, o charakteriai sukurti subtiliai ir įtikinamai. Tik ketinimai ne visada teisingi – bet jų ir nelinkime kartoti.

Vasariškai nusiteikę kino teatrai laukia ir didžiųjų sezono premjerų – jau ketvirtosios “Šreko” dalies ir blizgančio “Seksas ir miestas 2”. Bet tai – jau kitą savaitę.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1289
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt