Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Sveikiname įžengus į kalendorinę vasarą, kuri pirmąją savaitę džiugina ir alinančiais karščiais, ir stipriomis liūtimis. Vis dėlto, šiltumą neleidžia ilgai sėdėti patalpose, kviečia į kaimus, sodybas, miestų parkus ir skverus – visur, kur galima mėgautis saule. Tačiau vos tik ji pasislepia, pasijuntame iš visų pusių puolami uodų – šie kraujasiurbiai negaili nei vieno, o gerai organizuota jų ataka net ir patį maloniausią vakarą prie laužo gali paversti skausmingu potyriu. Tačiau kino teatruose uodų nėra. Ten, kaip ir bet kuriuo metų laiku, pritemdytose salėse galite valandai pamiršti visą pasaulį ir pasinerti į kino filmų visatą. O ji – įvairi, spalvinga, fantastiška, netikėta, gyvenimiška, skaudi, trikdanti, įkvepianti  - kartais verčia susimąstyti, o kartais leidžia tiesiog smagiai pasijuokti.

Šią savaitę juoktis ir mažus ir didelius kviečia didelis, žalias ir nelabai pasakiškas šiuolaikinės pasakos herojus Šrekas, kuris jau ketvirtą kartą sugrįžta į didžiuosius ekranus tam, kad dar kartą pasakų pasaulį apverstų aukštyn kojomis. Reikia pripažinti, kad prieš keletą metų kino ekranuose pasirodęs Šrekas buvo sutiktas itin entuziastingai – tai buvo labai vykęs bandymas ne tik prisiminti visiems žinomas vaikiškas pasakas, bet, jų pagalba, smagiai pasijuokti ir iš šių dienų pasaulio. Atsiskyrėlis žmogėdra Šrekas tapo liudininku neregėto masto akcijos, kada visi pasakų herojai buvo sugauti iš įkišti į kalėjimą. Nors ir nebūdamas tiesybės ieškotoju, dėl šventos ramybės (o ją gadina kalbantis asilas), Šrekas pasiryžo nugalėti drakoną ir išgelbėti Princesę Fioną, kuri vėliau tapo jo gyvenimo meile. Taigi Šrekas, kaip ir visose pasakose, nusipelnė laimingos pabaigos, kurią vis atitolino tokios smulkmenos kaip žmogėdros vedybomis su princese nepatenkintas Princas Žavusis, ar pagausėjusios šeimos problemos. Visi šie ankstesni Šreko nuotykiai ir atveda mus prie ketvirtosios dalies siužeto: Šrekas turi viską, ir kartu nebeturi nieko. Šeima, karalystės rūpesčiai, lengvas gyvenimas neatstoja prarastos laisvės ir ramybės jausmo, kurį Šrekas bando “nusipirkti” iš piktojo Nykštuko. Šis, kaip būna visose pasakose, pasinaudoja netiksliai suformuluotu noru, ir Šrekas atkuria paralelinėje tikrovėje: ten jis gali gyventi ramiai ir laisvai, tačiau žmona, vaikai, draugai ir visa tai, ką jis išmoko mylėti, yra nepasiekiama. Visas Šreko pasaulis pražuvo piktajam Nykštukui panorėjus. Todėl žaliasis karžygys stoja į mūšį – tam, kad atsikovotu tai, ką iš tikro vertina ir tam, kad nubaustų piktadarį. Tačiau prie burtus taip lengvai nepakovosi. Filmas “Šrekas. Ilgai ir laimingai” iš tikro nuotaikinga ir dėmesio verta juosta, kurioje vėl susitiksime su pamėgtais herojais: simpatiškuoju Batuotu Katina, plepiu Asilu ir kitais pasakų herojais. Tiesa, pateis Šreko paveiksle naujų spalvų ieškoti nereikėtų – geros širdies niurzga žmogėdra jau seniai mūsų nebegąsdina, o jo ryžtas ir drąsa ir gi įrodyti. Ko tikėtis iš filmo? Daug gražių ir metaforiškų juokų, taiklios pasakų ir šiuolaikinio gyvenimo parodijos ir nostalgijos jausmo, krusi užplūsta pasibaigus filmui ir supratus, kad Šreko nuotykiai kol kas baigėsi. 

Į kino teatrus vis dar turėtų skubėti moterys, ypač jei jos prieš keletą metų su malonumu žiūrėjo serialą “Seksas ir miestas” – juk būtent joms prodiuseriai sugalvojo sukurti antrąją pilnametražio filmo dalį (“Seksas ir miestas”) dalį  - “Seksas ir miestas 2”. Serialo gerbėjos riekia žinoti – ir sekso, ir miesto juostoje nėra daug. Vietoje jų – nuobodoka keturių draugių kasdienybė, kurią paįvairina vakarėliai, vestuvės ir kiti nekalti džiaugsmai. Retais atvejais – įtarimai neištikimybe ar konfliktai su sutuoktiniu. Kad reikalai dar labiau komplikuotųsi, draugės nusprendžia, kad atviras pokalbis turi būti atidėtas į šalį, o problemos sprendžiamos nuo jų tiesiog pabėgant. Geriausiai – per Atlanto vandenyną ir Afriką į egzotišką Abu Dabį, kuriame islamo tradicijos ne visada sutampa su vakarietiškomis madomis. Kerė, Miranda,Šarlotė ir Samanta jau seniai savo gerbėjoms papasakoja visas moteriškas paslaptis ir pasidalino įžvalgomis, todėl į “Seksą ir miestą” jos sugrįžta tam, kad tiesiog pasilinksmintų. Ar tam reikėjo kurti filmą? Spręsti žiūrovams, kurių ne vienas po filmo seanso atsidusęs ištardavo “Vis dėlto ne serialas”.

Kino centre “Skalvija” – Cezariu apdovanota “Serafina” ir retai matomas režisieriaus P. Greenaway’aus filmas “8 ½ moters”. Kino teatre “Pasaka” – komedija “Nelaimėliai”. O visoje Lietuvoje – kinas po atviru dangumi. Rinkitės!

Gražios savaitės su kinu. 

www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1589
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt