Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Pastarosiomis savaitėmis mus varginęs vasariškas lietus traukiasi ir į Lietuvą atkeliauja didieji karščiai. Sinoptikai teigia, kad tokių karštų dienų jau senokai nematėme, todėl, kad išvengtume saulės smūgio, reikia pagalvoti apie apsaugą nuo saulės. Jei pirmoji kilusi mintis yra “važiuoti į gamtą” arba “prie jūros”, verta atkreipti dėmesį, kad taip nuo karščio gelbėsis daugelis, todėl upių, ežerų ir pačios Baltijos pakrantės šiomis dienomis panašios į skruzdėlyną. Tiems, kurie nori valandėlės kitos sau, tačiau karščiu alsuojančios miesto gatvės netraukia, siūlome pačias kaitriausias dienos valandas praleisti kino teatruose. Ten vėsu, tamsu, o patogūs krėslai tikrai nevargins nugaros. Belieka išsirinkti į ką žiūrėti: širdį veriančią dramą, linksmą komediją ar nuotykių filmą? Geriausi šios savaitės kino teatrų pasiūlymai – kino savaitės apžvalgoje.

Lietuviški karščiai ir kaitri saulė tikrai nepatiktų “Saulėlydžio” sagos vampyrams, kurie šiuo metu karaliauja kino teatruose. Stulbinamos sėkmės sulaukusi knygų serija apie vampyro ir mokinės meilę ir toliau ekranizuojama – trečioji dalis “Užtemimas” įneša gerą dozę nuotykių ir romantikos. Kodėl į šį filmą eiti verta? Pirmiausia, jau trečią kartą moteriška auditorija galės žavėtis žaviuoju vampyru Edvardu (aktorius Robert Pattinson) ir nė kiek jam nenusileidžiančiu vilkolakiu Džeikobu (aktorius Taylor Lautner). Šie du labai skirtingi personažai ir toliau kovoja dėl Belos (aktorė Kristen Stewart) meilės. Ir nors žavioji Bela renkasi Edvardą ir jo nemirtingumą, filmo kūrėjai sumaniai kuria intrigą, parodydami, kad jos širdyje vietos yra ir karštajam vilkolakiui Džeikobui. Visi nesutarimai baigiasi tada, kai jėgas reikia suvienyti prieš vampyrų armiją, kuri ateina į mažą Šiaurės Amerikos miestelį Forksą sunaikinti Belos, Edvardo ir visos vampyrų – vegetarų Kalenų šeimynos. Į žūtbūtinę kovą stoja jungtinis vampyrų ir vilkolakių būrys, ir čia prasideda ta filmo dalis, kurią įdomu stebėti ir vyriškai auditorijai: įmantrūs suktukai, klastingi smūgiai, puikūs šuoliai pasitelkiami abiejų kovojančių pusių tik tam, kad žiūrovams būtų įdomiau. “Užtemimas” ne veltui kritikų vadinamas geriausiu “Saulėlydžio” sagos filmu. Jis dinamiškas, linksmas, puikia derinamos romantiškos scenos ir kovos intarpai. Žinoma, tiems, kurie nemėgsta fantastinių filmų, “Užtemimas”  nėra ir nebus tas filmas, kurį jie rinktųsi pirmiausiai, tačiau gerai pasvarsčius – kodėl gi jo nepažiūrėjus? Apniūkęs ir samanotas mažas miestelis nevargins akių, Belos ir Edvardo meilės istorijai pavojų kels visai simpatiški vampyrai, o kovos scenos primins rytų kovos menų filmus. Ko dar reikia savaitgalio filmui?

Ieškantiems daugiau realistiškumo, tačiau mėgstantiems istorijas su gera pabaiga, patiks kostiuminė drama “Viktorija. Jaunoji karalienė”. Anglijos karališkosios šeimos istorija slepia daug paslapčių ir istorijų – kiekvieną kartą, kai jos paviešinamos publikai, paaiškėja, kad ir karaliams nesvetimos asmeninės dramos, kurias įveikti padeda ne titulai,  o valia ir užsispyrimas. Istorija apie jaunąją karalienę Viktoriją – retas pavyzdys, kad būti valdovu reikia mokytis. Filmo pradžioje matome paauglę Viktoriją, kurios gyvenimą visiškai kontroliuoja motina. Kartu atskleidžiamas ir karališkosios įpėdinės kasdienybės nykumas – negalėdama laisvai žengti nė vieno žingsnio, Viktorija maištauja skaitydama neleistinas knygas ar formuodama savitą muzikinį skonį. Kartais ji aplanką savo dėdę Karalių, kuris su meile stebi augančią karališkąją įpėdinę, suprasdamas, kad prieš tampant karaliene jai dar daug ko reikės išmokti. Bet pirmiausiai jaunai moteriai reikalingas užtarėjas ir ramstis – vyras, todėl visa Anglijos aukštuomenė spėlioja, kas bus princesės Viktorijos sutuoktinis. Jaunama princui Albertui sėkmė nežadama – per pirmą susitikimą jo kruopščiai surinktos žinios apie merginą pasirodo bevertės. Tačiau Albertas sugeba parodyti Viktorijai, kad domisi ja kaip moterimi, o ne būsima karaliene. Draugiškų jausmų skatinami jie pradeda susirašinėti, o laiškuose gimstanti meilė abiems tampa atgaiva. Netikėtai mirus Karaliui, Viktorija paskelbiama karaliene, ir čia ji, kaip visagalė valdovė, turi pirštis mylimam vyrui. Ar ji gaus meilę, o gal dar vieną kontrolierių? Juosta “Viktorija. Jaunoji karalienė” skirta visiems, kurie tiki pasakomis ir mėgsta kostiuminius filmus. Suknelės tikrai labai gražios.

Kad saulės smūgio negautų mažieji, siūlome juos nuvesti į trečiąją “Žaislų istorijų” dalį. Nauda bus dviguba: smagiai praleisite dvi valandas su savo atžalomis ir, padedami filmo, pamokysite juos, kad su žaislais reikia elgtis gražiai, o ir sutvarkyti juos tikrai nesunku.

O vakarais kinas persikelia po žvaigždėmis. Viskas taip pat, tik gaiviau.

Gražios ir šiltos vasaros su kinu. 


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 2050
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt