Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Prieš pat savaitgalį, liepos 8 dieną, įvyko pasaulinė filmo „Grobuonys“ (orig. “Predators”) premjera, sulaukusi ypatingų ir prieštaringų kritikų vertinimų.

Tačiau grobuonys nėra naujiena. Dar iki tol, kol Arnoldas Schwarzeneggeris atsisėdo į Kalifornijos gubernatoriaus krėslą, o Quentinas Tarantino išgirdo pirmuosius aplodismentus už scenarijų filmui „Nuo sutemų iki aušros“ grobuoniškos idėjos jau sklandė ore.

Trečioji filmo „Grobuonys“ dalis galėjo pasirodyti 15 metų anksčiau, bet režisierius ir prodiuseris Robert Rodriguez nusprendė truputį palaukti. Pirma: jo visai neįkvėpė antrosios filmo dalies uždarbiai, o antra – jis paprasčiausiai neturėjo tiek pinigų, kad išpildytų visas įnoringų žiūrovų užgaidas.

Apie idealų „Grobuonių“ scenarijaus įgyvendinimą R.Rodriguez svajojo nuo pat 1987 metų birželio 12 dienos, kai režisierius Johnas McTiernanas („Kietas riešutėlis“, „13 karys“) visam pasauliui parodė naują monstrą – Grobuonį. Tuomet R.Rodriguezas veiksmo filmo tęsinio scenarijų padėjo į šalį ir ėmėsi „Šnipų vaikučių“ bei „Nuodėmių miesto“. Žinoma, nepamiršdamas periodiškai atsiversti „Grobuonių“ aplanko ir įrašyti naujų epizodų, užbraukti nepatikusių ar perdaryti jau esamų. Jis visą laiką kūrė savo grobuonis. Žmonių pavidalo grobuonis.

Filmo režisieriumi R.Rodriguez pasirinko Nimrod Antal pamatęs jo debiutinį filmą „Kontroll“. „Monstrai filme „Grobuonys“ yra nebūtinai tie, apie kuriuos pirmiausia pagalvojate“, – sako filmo režisierius N.Antal. „Grobuonys“ – tai filmas apie grupę žmonių, su kuriais jūs nenorėtumėte susitikti įprastame gyvenime ir kurie patys savame pasaulyje yra monstrai. Žmogiškojo pasaulio „monstrai“ kovoja vienas su kitu, kol supranta, kad džiunglėse jų tyko svetimos planetos pabaisos“.

Tiek scenarijaus autorius ir prodiuseris R.Rodriguez, tike ir režisierius N.Antal tikina, jog grobuonių čia bus tiek, kad žiūrovas suvoktų žmogaus jėgą ir silpnumą, jo baimę, skausmą, troškimą gyventi ir sugebėjimą žudyti tuos, kurie su juo žaidžia.

Filmas „Grobuonys“ Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti liepos 20 dieną.


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1393
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt