Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Tokiomis dienomis, kai alinančią kaitrą keičia stiprios vasariškos liūtys, sunku surasti gerą vietą vasarojimui. Gamtos malonumai patiks tiems, kurie nebijo kiaurai permirkti. Popietė prie ežero – gausios žmonių kompanijos ir kepinančios saulės mėgėjams. O kas lieka tiems, kurie, dar negalėdami atostogauti, po sunkios dienos biure ieško progos pailsinti ir kūną, ir sielą? Receptas tikrai paprastas: lėtai pereikite vakarėjančio miesto gatvėmis – kaitros dar pakankamai, bet besileidžianti saulė žada vėsumą. Užsukite į ledainę – porcija vanilinio plombyro atgaivins ir suteiks jėgų. O susitikę su draugų kompanija neskubėkite į barą – geriau pradėkite vakarą kino teatre. Gal dvi valandos patogiame krėsle tamsioje  vėsioje patalpoje ir yra kaip tik tai, ko jums reikia – valandėlė sau. Kad ji neprailgtų, neerzintų, pagaliau suteiktų malonumo belieka išsirinkti filmą.

Reikia pripažinti, kad nardyti po vasaros kino repertuarą nėra taip lengva. Komedijos nepasižymi originalumu, veiksmo filmai dažniausiai skirti paaugliams, o tą vieną kitą dramą, kuri sukasi kino teatre, jau esate matę. Vis dėlto, kartais užtenka atidžiau žvilgtelėti, kad rastume geriausią filmą vakarui. Malonus siurprizas gali tapti nuotykių juosta “Persijos princas: laiko smiltys”. Kažkada “Disney” studijos animacinis filmukas “Aladinas” prasidėjo smagia vagies gaudynių rytietiškame turguje scena, supažindinusia mus su pagrindiniu veikėju – Aladinu. Atrodo, panašios strategijos laikosi ir “Persijos princo” kūrėjai, princą Dastaną pristatydami turgaus šurmulyje. Būtent ten jį pastebi karalius, nusprendęs berniuką iš gatvės priimti į rūmus ir padaryti princu. “Persijos princas: laiko smiltys” pirmiausiai yra netikėtai graži pasaka, kurioje stebėtinai daug dėmesio skiriama jau pamirštoms šeimos vertybėms ir pasiaukojančiai drąsai. Užtenka jame ir klastos, ir netikėtumų, ir komiškumo, ir meilės. Veiksmo scenų mėgėjai nudžiugs – Dastanas puikus kovotojas, o ir jo priešai neprastesni. Žiūrint filmą neapleidžia jausmas, kad ši juosta yra tai, ko jau seniai reikėjo: graži, paprasta pasaka, kurios moralas nėra saldus ar pabodęs, o, priešingai, optimistinis ir neištemptas. Ir kai filmo siužetas pradžiugina, prisimeni, kaip malonu buvo žiūrėti į rytietiška egzotika dvelkiančią juostos atmosferą, kurioje slepiasi dar daugiau paslapčių. “Persijos princas: laiko smiltys” – filmas, kuris vasaros vakarą leis pasvajoti.

Mažiesiems kino žiūrovams – trečioji “Žaislų istorijos” dalis. Filmukas rekomenduojamas kaip puiki pagalbinė auklėjimo priemonė vaikams: išėję iš “Žaislų istorijos” jie paprastai tampa rūpestingesni savo žaisliukams, patys imasi juos tvarkyti ir vengia juos mėtyti po visus namus. Kodėl? Todėl, kad “Žaislų istorijos” personažai atgyja, ir jiems tikrai nepatinka, kai juos išmėto, laužo arba pamiršta. Trečioji legendinės istorijos dalis prasideda kiek liūdnokai: vaikai užauga, palieka namus, o mylimi žaislai atiduodami kitiems. Jei žaislai būtų bejausmiai – menka bėda, tačiau juk jie mato, girdi, jaučia, gali kalbėti, todėl toks pasikeitimas jiems nepatinka. Priešakyje – dar viena stulbinanti kelionė, ieškant namų, kuriuose juos mylėtų ir jais rūpintųsi. Ir pamoka mažiesiems – nesielkite su žaisliukais blogai.

Savaitės premjera – “Kaip diena ir naktis” kviečia keliauti po pasaulį su slaptuoju agentu  (aktorius T. Cruise“Misija neįmanoma”) ir jį persekiojančiais blogiečiais. Tokia laimė tenka C. Diaz herojai, netikėtai oro uoste susipažinusiai su žaviu, tačiau paslaptingu vyruku, kuris apverčia jos planus aukštyn kojom ir įvelia ją į pavojingas situacijas. Ar šiek tiek adrenalino – geriausias meilės eleksyras? Ar netikėtumai kursto aistros ugnį? O gal “Kaip diena ir naktis” patenka į kategoriją filmų, kurie, kaip “Ponas ir ponia Gangsteriai”, taip ir neįtikina žiūrovų, kad ekrane matoma istorija tikra? Žinoma, “Kaip diena ir naktis” nėra dokumentinė juosta, tačiau ji tikrai patiks tiems, kurie mėgsta pasijuokti stebėdami vyrų ir moterų skirtumus. Jie filme parodyti gana akivaizdžiai. O tai ir yra juokinga.

Kino teatruose vis dar sukasi “Užtemimas” -  vėsūs Šiaurės Amerikos miškai ir juose klajojantys vampyrai ir vilkolakiai. Ir viskas – dėl vienos vienintelės moters. Moterims tai patinka.

Gražios savaitės su kinu. 


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1524
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt