Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Rugpjūčio pradžioje M. Night Shyamalanui sukako 40 metų. Holivudo režisierius ir scenaristas, pagarsėjęs savo mistiniais trileriais ir ypač jų netikėtomis pabaigomis už tai net buvo pramintas „gudriuoju indu“.

M. Night Shyamalanas gimė Indijoje, greitai šeima persikėlė į JAV . 1992 metais Shyamalanas baigė Niujorko universitetui priklausančią kino mokyklą, didelę įtaką jo kūrybai padarė Alfredo Hichcocko filmai.

Pirmas Shyamalano pilno metražo filmas buvo 1992 metais Indijoje išleistas „Praying with Anger“. 1995 metais Shyamalanas parašė scenarijų filmui „Peliukas Stiurtas Litlis“, kurį padedamas aktoriaus Bruce Willis už 2,5 milijono dolerių pardavė kino kompanijai „Walt Disney“.

Tikrąjį pripažinimą Shyamalanas pelnė 1999 metais nufilmavęs trilerį „Šeštasis pojūtis“ su Holivudo garsenybe, aktoriumi Bruce Willis. Filmas pateko į filmams skirto internetinio portalo „imdb.com“ top-250, kino teatruose uždirbo virš 600 milijonų dolerių, o pats Shyamalanas buvo net du kartus nominuotas „Oskarui“ – už geriausią režisūrą ir originalų scenarijų.

Po metų Shyamalanas išleido naują filmą - „Nepalaužiamasis“, kuriame vėl vaidino Bruce Willis ir Samuelis L. Jacksonas, filmas sukėlė netikėtą dekonstrukciją amerikietiškoje komiksų kultūroje. 2002 metais pasirodė pats brangiausias tuo metu Shyamalano darbas - „Ženklai“, kuriame vaidino Melas Gibsonas ir Joaquinas Phoenixas. Juostą gerai įvertino kritikai ir publika.

Sekantis filmas – „Kaimas“ (išleistas 2004) vienas iš lengvesnių „gudriojo indo“ darbų, kuriame jautėsi žaidimo su žiūrovu tradicijos, bet sutiktas jis buvo jau su mažesniu entuziazmu.

2006 metais pasirodė „Mergina vandenyje“, kuriame pats režisierius vaidino rašytoją – mesiją. 2008 pasirodė „Įvykis“ su Marku Wahlbergu, o jau nuo rugpjūčio 20 dienos Lietuvos kino teatruose startuoja naujas, kupinas specialiųjų efektų režisieriaus 3D filmas „Paskutinis Oro valdovas: Ango legenda“, sukurtas kultinio animacinio serialo „Avataras: Ango legenda“ motyvais.


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1611
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt