Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Pasitinkame paskutiniąją vasaros savaitę – pats laikas sudėti visus taškus ant “i” ir trumpai apžvelgti, ką ši vasara mums atnešė.

Matyt visiems pirmiausiai prieš kis iškyla permainingi vasaros orai: birželio mėnesį, kai ekranuose ketvirtą kartą pasirodė žaliasis žmogėdra Šrekas juostoje “Šrekas: ilgai ir laimingai”, Lietuvoje dar tik pradėjome džiaugtis vėlyva žaluma gamtoje. Jau vėliau, pasitinkant liepos karščius, susipažinome su keista porele juostoje “Ponas ir ponia Gangsteriai”, kuriuos vėliau pakeitė Tomo Cruise ir Cameron Diaz duetas filme “Kaip diena ir naktis”. Verta prisiminti, kad per didžiuosius karščius, nualinusius ne vieną, galėjome stebėti laukiamiausią paauglių filmą – trečiąją “Saulėlydžio” sagos dalį “Užtemimas”, kurioje šaltieji vampyrai ir karštakraujai vilkolakiai sujungė savo jėgas. Rezultatas – kiek drungnas ir visai nuspėjamas filmas, kurį verta žiūrėti tik tada, jei niekaip negali atplėšti akių nuo Roberto Pattinsono arba Taylor Lautner’io kūnų.

Šią vasarą galėjome mėgautis ir meilės istorijomis: nuo romantika trykštančios juostos “Viktorija: jaunoji karalienė”, prie ekranų kvietusios kostiuminių filmų mėgėjus, galėjome pereiti prie šiuolaikiškesnio filmo “Laiškai Džiuljetai”, o sudėtingus jausmų labirintus nagrinėjo drama “Kloja”. Matėme ir “Robiną Hudą”, ir “Burtininko mokinį” ir spindintį “Seksą ir miestą 2” – tik nuolatos priekabių ieškančių keturių draugių istorija nė kiek nejaudino, priešingai – kartais norėjosi joms palinkėti pasiklysti dykumoje, vietoje to, kad gadintų kraują savo vyrams. Bet filmo moralas – vertinga pamoka. Vasariškų filmų puokštėje maloniu siurprizu tapo naujausias filmas su Leonardo DiCaprio. Fantastinis trileris “Pradžia” kvietė trims valandoms pasinerti į giliausias pasąmonės kerteles, atsiveriančias tiktai sapnų metu. Intriguojantis siužetas, puikūs aktoriai, stulbinantis Ch. Nolan vizualumas daro juostą “Pradžia” neabejotinu vasaros lyderiu. Tačiau paskutinė vasaros savaitė dar nenori kviesti į rudenį, kuris džiugins ne tik rimtesniais ir įvairesniais filmais, bet ir senais gerais kino festivaliais – palydėdami vasarą kviečiame susipažinti su dar keliais filmais, kurie verti dėmesio. 

Apie “Saulėlydžio” sagą jau ne kartą teko kalbėti – šią vasarą kino teatruose  pasirodė jau trečiasis filmas apie vampyrus – “Užtemimas”, ir atrodo, jis perpildė kantrybės taurę visiems, kuriems vampyrai nusibodo. Parodijų filmas “Vampyrai užkniso juodai” nesistengia būti labai originalus ar sąmojingas. Užtenka to, kad filmo kūrėjai sugeba taikliai parodyti pačias keisčiausias originalių filmų vietas, paversdami jas ne tragiškomis, o komiškomis scenomis. Parodijuojama viskas – veikėjų išvaizda, kostiumai, aktorių kalbos maniera, muzika. Tačiau smagiausia, kad tai daroma ne piktai, todėl net jei ir esate karščiausias “Saulėlydžio” sagos gerbėjas, “Vampyrai užkniso juodai” tikrai neįžeis jūsų jausmų. Priešingai – bus proga į mėgstamus filmus pažiūrėti kiek kitokiu kampu. Juk kritika padeda tobulėti.

Lietuvos kino teatruose pasirodo ir keista, tačiau stebinančio populiarumo Europoje sulaukusi skandinavų juosta “Mergina su drakono tatuiruote”. Sukurtas pagal itin populiarų to paties pavadinimo romaną, filmas siūlo išnarplioti paslaptingą detektyvinę istoriją, kurios siūlo galas paslėptas ne tik po įvairiomis intrigomis, bet ir po keturiasdešimties metų dulkių sluoksniu. Ar jauna talentinga kompiuterių specialistė ir smalsus žurnalistas išspręs bylą, kuri kitiems atrodo beviltiška? Ar paslaptis nepasirodys per daug didelė ir žiauri? “Mergina su drakono tatuiruote” yra puikus įrodymas, kaip Europoje parašyta knyga ir pagal ją sukurtas filmas gali nešti pelną ir sėkmę. Atrodo, net Holivudas nori tos sėkmės paragauti, nes paskubomis rengia filmo perdirbinį. O kol kas kino ekranuose sukasi europietišku subtilumu dvelkianti juosta, kurioje tikrai turėtų apsilankyti skandinavų kultūros mėgėjai – puiki proga pasiklausyti švedų kalbos.  Kitiems teks skaityti subtitrus.

Paskutinį vasaros savaitgalį su žiūrovais atsisveikina ir graži vasaros iniciatyva “Kinas po žvaigždėmis”. Piano.lt kiemelyje suksis ir “Dvi dienos Paryžiuje” ir “Virtuvė sielai” – pasakojimas, kaip bendras darbas suvienija net ir labai skirtingus žmones. Kino centre “Skalvija” – Ispaniškų filmų festivalis. Juostos įdomios ir tikrai vertos žiūrovų dėmesio. Nespėjusiems pamatyti “Storulių” – pasakojimo apie antsvorį turinčius žmones, gera žinia bus tai, kad šis filmas kino teatre bus rodomas visą rudenį. Nostalgijos mėgėjams – “Paskutinė vasaros diena”. Filmas sielai.

Mažiesiems kino žiūrovams – juosta “Marmadukas” ir dar vienas didelis šuo, bandantis susigaudyti dar didėlesniame žmonių pasaulyje. Kiek geriau nei “Katės ir šunys: kačių kerštas”, tačiau labai toli nuo klasika tapusio ”Wall-e: šiukšlių princo istorija”. Tačiau pasitikti rugsėjį su šeima – tinka.

Gražios paskutinės vasaros savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 2586
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt