Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Pirmosios rudens dienos privertė išsitraukti iš spintų šiltesnius paltus, iš naujo atrasti guminių batų naudą ir su nostalgija prisiminti vasaros šilumą – juk ne taip ir karšta buvo. Tačiau nepaisant netikėto šaltuko, pirmąjį rudens savaitgalį vasariškos nuotaikos – apstu. Vilnius visos Lietuvos gyventojus ir svečius kviečia į jau tradicinę šventę “Sostinės dienos”. Nemėgstantiems šurmulio – žalieji miškai ir ten augančios gėrybės. Mėgstantiems pramogauti kine – savaitės naujienos ir keli seni geri filmai, tikrai verti žiūrovų dėmesio.

Pavyzdžiui, F. Akin’o filmas “Virtuvė sielai” Europos žiūrovų dėmesiu nesiskundžia. Smagi, ironiška komedija apie tai, kaip graikišką restoraną valdo iš kalėjimo paleistas savininko brolis kartu yra ir žvilgsnis į žmogaus sielą – ar galime daryti klaidas? Kokia yra jų kaina? Pagaliau – kas iš tikrųjų svarbu. Pinigai? Filmas turi savo atsakymą, kurį pateikia šmaikščiai, gyvai ir įdomiai. “Virtuvė sielai” – filmas vakarui po sunkios darbo dienos. Ir, žinoma, prieš gardžią vakarienę – rekomenduojame valgyti jau po filmo.

Lietuvos kino teatruose suksis ir nuotykių filmas “Kelias”, kuriame vaidmenį kuria Viggo Mortensenas, daugeliui pažįstamas kaip Aragornas iš “Žiedų valdovo”. Tačiau “Kelyje”  V. Mortenseno personažas yra kitoks: po žemę ištikusios katastrofos jis su sūnumu klaidžioja po griuvėsiais tapusį pasaulį, kuriame nebėra maisto, šilumos, elektros. Kiekviena diena – kova už gyvybę, desperatiškai ieškant maisto. Sugriauto pasaulio vaizdinys žiūrovams prieš akis veriasi lėtai – tušti miestai ir keliai kelia šiurpą ir baimę. O bijoti tokiame ištuštėjusiame pasaulyje tikrai reikia, ir ne ko kito, o dar likusių žmonių. Atrodo, Cormac McCarthy, pagal kurio knygą ir sukurta juosta “Kelias”, remiasi Čarlzo Darvino teorija, kad laukinėmis sąlygomis išlieka stipriausios gyvūnų rūšys. Kai gyvūnų nebėra, patys žmonės skirstosi į stipresnius ir silpnesnius – ištuštėjusiame pasaulyje klesti kanibalizmas. Viena įspūdingiausių filmo scenų, kai tuščiame kelyje, kuriame netvarkingai stovi paliktos mašinos – kam jos reikalingos, kai benzino beveik nebėra – pasirodo šarvuotas sunkvežimis, kuriame važiuoja kanibalų gauja. Šurmulys krečia suvokus šių žmonių agresiją, pyktį ir alkį. Dar baisiau, kad būtent jie valdo naująjį pasaulį. Todėl tėvas ir sūnus turi bėgti. Jų tikslas – pietų valstijos, vandenynas, kuriuose dar galima gyventi. Bet kelionę apsunkina ne tik šaltis ir alkis, bet ir nuolatinis baimės jausmas. Ar dar galima pasitikėti žmonėmis? Čia išmintingesnis pasirodo berniukas – nepažinęs kitokio pasaulio, jis į supančią aplinką žiūri su nuostaba. Tačiau net ir aplinkui tvyrantis žiaurumas ir kova už būvį jam nėra sektinas pavyzdys – juk jame dar toks stiprus žmogiškumo jausmas. Filmas “Kelias” – viena iš tų juostų, kurios sukrečia ir priverčia susimąstyti. O pasibaigus seansui ir apsidžiaugti, kad mūsų pasaulis, nors ir netobulas, bet tikrai geresnis nei tas, kuris buvo filme.

Kovinių filmų mėgėjams – režisieriaus R. Rodriguez dovana  - veiksmo filmas “Mačetė”. Juosta pasakoja apie buvusio federalo, pravarde “Mačetė” (akt. Danny Trejo), kovą su narkotikų prekeiviais ir korumpuotais politikais. Filmas sukurtas remiantis kovinių filmų klasika – skambios frazės, didingi mostai, gražios merginos, taiklūs šauliai ir dar kovos scenų. Tačiau filmas tikrai nesužavės tų, kuriems R. Rodrigues ir Q. Tarantino juostos buvo ir yra mįslė.

Geriau pažiūrėkite ispanų filmą “8 pasimatymai”  - juk meilės tema kine yra amžina, ir kiekvienas kūrėjas bando pateiktį savo receptą. Šį kartą meilė yra visokia – sėkminga ir nesėkminga, greit prasidedanti ir tuojau pat užgęstanti, pasiaukojanti ir drąsi. Aštuoni pasimatymai papasakos, kokia ji gali būti.

Kino teatruose vis dar sukasi mistinis trileris “Pradžia” su Leonardo DiCaprio, filmas vaikams “Marmadukas” ir dokumentinė juosta “Įlanka” – filmas apie gamtos grožį ir jai gręsiantį pavojų.

Gražios savaitės su kinu. 
www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1565
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt