Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Vienas svarbiausių rugsėjo 23 - spalio 3 d. vyksiančio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) akcentų – specialioji programa „Meno pavidalai“. Joje – 6 dokumentinės juostos, pasakojančios apie vis kitokį žmogaus ir meno santykį bei kūrybos įtaką mūsų gyvenimams.

„Šiemet specialiąją programą skyrėme meno ir kūrybos temai, kuri yra neišsemiama ir daugiasluoksnė. Kaip gimsta menas, kas yra menas, svarsto šios programos filmų herojai – kompozitoriai, gatvės meno atstovai, choreografai, pramoninio dizaino kūrėjai, rašytojai, fotografai. Programos „Meno pavidalai“ filmai tampa šių menininkų kūrybos proceso dokumentais ir padeda geriau suprasti ne tik jų kūrybą, bet ir atsiskleisti asmenybėms“, - sako Vilma Levickaitė, „Skalvijos“ kino centro vadovė.

Pristatyti savo naujausio filmo „Josifas Brodskis. Pokalbis su dangaus gyventoju“ į festivalį atvyksta rusų režisierius Romanas Liberovas. Filme J. Brodskis atvirai kalba apie esminius savo gyvenimo posūkius, atsakinėja į jautrius klausimus, juokauja ir kalba apie poeziją.

„Man J. Brodskis visuomet buvo viena iš svarbiausių figūrų, todėl mintis sukurti filmą nekilo staiga. Vienintelis neįveikiamas iššūkis buvo kiekvieno sutikto žmogaus polinkis savintis J. Brodskį. Visas poeto palikimas (asmeninis gyvenimas, nuotraukos, interviu) priklauso grupelei žmonių, kuri, atrodo, monopolizavo viską, kas pasakyta, publikuota ar nufilmuota apie poetą. Tačiau man pavyko išsikovoti teises į savąjį J. Brodskį. Už tai aš esu dėkingas daugybei žmonių visame pasaulyje, tame tarpe ir Vilniuje“, - tikina režisierius.

Šiemet festivalyje galima bus pasižiūrėti ir naujausią režisieriaus Gary Hustwito, VDFF žiūrovams pažįstamo iš filmo „Helvetica“, filmą „Pavidalai“ („Objectified“). Pasitelkęs vérité stilių ir išsamius pokalbius su profesionalais, režisierius pasakoja apie industrinį dizainą, sudėtingą mūsų santykį su supančiais daiktais ir apie žmones, kurie juos kuria.

Nors kiek besidomintiems gatvės menu pristatinėti garsaus Londono grafiti meistro Banksy nereikia – savo anonimiškumą saugantis gatvės menininkas šiemet sukūrė provokuojantį filmą „Išėjimas per suvenyrų krautuvę“ („Exit Through the Gift Shop”), kurį išvys ir VDFF žiūrovai.

Apie vieną ryškiausių šiuolaikinių menininkų Viko Munizo, o tiksliau meno jėgą keisti žmonių gyvenimus, pasakoja šiemet „Sundance“ ir „Berlyno“, taip pat  kituose filmų festivaliuose žiūrovų simpatijų prizus pelnęs Lucy Walker filmas „Sąvartynas“ („Waste Land“‘). Rio de Žaneiro pašonėje įsikūrusiame didžiausiame pasaulio sąvartyne Vikas Munizas fotografuoja ten dirbančius perdirbamų atliekų surinkėjus, o vėliau naudodamas jų portretus iš šiukšlių atkuria Davido ir Picasso paveikslus.

Užsukti į Paryžiaus baleto užkulisius VDFF žiūrovus kviečia režisierius Frederickas Wisemanas („La Danse: Paryžiaus Operos baletas“), pasakojantis apie vieną garsiausių pasaulyje Paryžiaus operos baleto trupę. Tuo tarpu režisierius Peteris Esmonde‘as kviečia į smagią  kelionę per muzikos pasaulį – jis pasakoja apie ekscentrišką muzikos genijų Trimpiną, kuris neturi mobiliojo telefono, interneto svetainės, tačiau jo muzikinius eksperimentus liaupsina visas pasaulis.

Bilietus ir abonementus į festivalio filmus galima įsigyti kino centro „Skalvija“ bei kino teatro „Pasaka“ kasose, taip pat „Bilietų pasaulio“ pardavimo punktuose.

Visą VDFF programą galima rasti interneto svetainėje www. vdff.lt ir čia.


"Skalvijos" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 658
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt