Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Artėjančios savaitės kino teatrų repertuaras alsuoja romantika ir nostalgija – auksinio rudens fone žiūrovams siūloma paklaidžioti istorijos labirintuose, susipažinti su meno pasaulio peripetijomis, pagauti įkvėpimo mūzą arba tiesiog pasinerti į meilę. Atrodo, kino pasaulis bando nesutikti su gerai žinomos dainos žodžiais: “kai pavasaris – vynui sudie, kai ruduo – sudie, mano meile”. Ir meilės, ir vyno ruduo siūlo apsčiai, todėl verta būti išrankiems, kad išsirinktumėte geriausią derinį.

Besidomintiems kinu (ir vynu) žinoma, kad laikas visiems daiktams prideda žavesio. Gal todėl Vilniaus dokumentinių filmų festivalis jau šeštą kartą drąsiai neria į dokumentinio kino platybes, nebijodamas priminti, tai, kas sena, tačiau nebūtinai pasenę. Kino centre “Skalvija” vykstantis festivalis šiemet siūlo susipažinti su meno pasauliu: specialioji programa “Meno pavidalai” gvildena meno ir kūrybos temą. Festivalis pristato filmus, kuriuose įprastos meno koncepcijos keičiamos naujomis, netikėtomis prieigomis prie meno kanonų. Pastebima, kad šiuolaikiniame pasaulyje menkėja estetinė meno funkcija ir vis labiau pabrėžiama jo sintezė su realiu pasauliu – ką menas, kaip procesas, duoda žmogui, visuomenei, pasauliui? Kokia meno raiška yra vertinga ir įdomi? Ar gatvės menas yra tik saviraiška? O gal tai – vienintelis tikras būdas pavaizduoti dabartį? Festivalis į šiuos klausimus atsakymų nepateiks, galbūt padės suprasti, koks įvairus ir stebinantis gali būti menas. Ir, žinoma, menininkai. Klasikos gerbėjams tikrai rekomenduojame pasilankyti rusų režisieriaus R. Liberovo juostoje “Josifas Brodskis. Pokalbis su Dangaus gyventoju”. Juostoje – žymaus poeto, Nobelio premijos laurėto J. Brodskio portretas. Greičio to portreto dalis, atskleidžianti publikai iki šiol mažai žinotus poeto bruožus. Visa tai – geros poezijos fone. Tikrai verta dėmesio. Apie laimės paieškas ir netikėtus atradimus – J. ir R. Gruodžių juosta “Lieknas”. Filmo mintis paprasta: laimė slypi ne diplomuose, piniguose ar visuomeninėje padėtyje. Laimė – tai, ką pats žmogus susikuria savo rankomis. Ir tokią netradicinę sėkmės istoriją, dvelkiančią rytietiška ramybe, siūlo dokumentinis filmas “Lieknas”.

Užvėrus festivalio duris kino centre “Skalvija” rekomenduojame apsilankyti kino teatre “Pasaka”. Lenkų juosta “Viskas, ką myliu” žiūrovus nukelia trisdešimt metų atgal, į “Solidarumo” pakylėtą Lenkiją, išgyvenančią minties ir požiūrio laisvės aušrą. Jaunas vaikinas Janekas atsiduria istorinių įvykių sūkuryje: ieškodamas savęs jis kuria pankroko grupę, įsimyli, suvokia laisvės ir atsakomybės kainą. Visa tai vyksta smagaus jaunatviško šėlsmo ir rimtų politinių įvykių fone.  Filmas bus įdomus ir tiems, kurie šiuos istorinius laikus atsimena, nes panašus kultūrinis – muzikinis pakilimas vyko ir Lietuvoje. Tačiau jaunajai kartai “Viskas, ką myliu” – įdomi ir netradiciška istorijos pamoka, parodanti, kaip gyveno jų tėvai ir kaip kilo laisvės idėja. Svarbiausia, kad nereikės skaityti nuobodžių vadovėlių.

Į intriguojančią meilės ir nuodėmės istoriją kviečia filmas “Apie meilę ir kitus demonus”, sukurtas pagal rašytojo, Nobelio premijos laureato Gabrielio Garcia Marquez to paties pavadinimo romaną. Filmo išvysime Pietų Amerikos uostamiestį tais laikais, kada bažnyčios valdžia ir inkvizicija buvo visagaliai teisėjai. Jauna mergaitė, po pasiutusio šuns įkandimo, apkaltinama ryšiais su demonais, todėl jos laukia šiurpi egzorcizmo procedūra. Tačiau jaunas bažnyčios tarnas pamilsta nelaimingąją, taip pamindamas ir bažnyčios įstatymą, ir duotus įžadus. G.G. Marquez meilės istorijos visada dvelkia paslaptimi ir mistika, taip atverdamas sudėtingus žmogaus sielos išgyvenimus. “Apie Meilę ir kitus demonus” – ne išimtis, tačiau poetiškoje juostoje žiūrovas galės mėgautis meilės galia ir stebėti įdomų pasakojimą apie galingos inkvizicijos darbus.

Naujajame “Ozo” Multikine – trileris “Druska” su Angelina Jolie. Kino teatruose sukasi ir latvių režisieriaus M. Martinsono “Amaya” – juosta apie meilės pažinimą ir rytų gyvenimo subtilumus.

O už lango – gražus auksinis ruduo. Gražios savaitės su kinu.  


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1561
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt