Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Vakar prasidėjęs Tarptautinis Kauno kino festivalis jau šį savaitgalį kviečia ne tik į filmus, bet ir į renginius ir susitikimus su kino kūrėjais. Šiandien Kaune – animatoriaus Iljos Bereznicko dirbtuvės, susitikimas su filmo „Tinklelis nuo uodų“ režisieriumi Agusti Vila. Rytoj lankytojų lauks susitikimas su filmo „Mėlyniesiems katilėliams aidint“ apie Kauno valstybinio lėlių teatro įkūrėją Stasį Ratkevičių režisiere Enrika Striogaite bei Algirdo Tarvydo parodos „Filmuojantis Robertas Verba“ atidarymas.

Šiandien 14.00 val. visi, mylintys animaciją, kviečiami  į galeriją “101”  (Laisvės al. 53, Kaunas). Joje vyks susitikimas su nepaprastu animatoriumi Ilja Bereznicku – garsiojo “Baubo” autoriumi. Pristatyme dailininkas papasakos apie animacijos kūrimo subtilybes, kruopštaus darbo pastangas ir pasiruošimus, kol sumanyti personažai atgyja, o animacinis filmas ima judėti ir virsta istorija. Kartu vyks kūrybinis seminaras, kurio metu entuziastai turės galimybę animatoriaus padedami išmėginti animacijos meną. Renginys nemokamas.

Šiandien 15.15 val. savo filmą „Tinklelis nuo uodų“, apdovanotą šių metų Čekijos Karlovy Varų tarptautinio kino festivalio didžiuoju prizu – „Krištoliniu gaubliu“, pristatys ispanų režisierius Agustí Vila. Jo sukurtoje tragikomedijoje apie miesčionių šeimą, įstrigusią savo mažuose pasaulėliuose, vaidina Charlie Chaplino duktė Geraldine Chaplin. A. Vila su žiūrovais susitiks ir filmo seanso metu pirmadienį.

Šiandien taip pat rodomas daugelio laukiamas Xaviero Dolano filmas „Įsivaizduojamos meilės” (17.30 val) – tai rafinuota, apgalvotai nufilmuota meilės istorija, stilistika ir forma primenanti Wong Kar Wai šedevrą “Meilės belaukiant”, o turiniu – B. Bertolucci erotiškus “Svajotojus”. Filmas buvo parodytas šių metų Kanų kino festivalio programoje „Ypatingas žvilgsnis“, o jo premjerą palydėjo ne tik ovacijos, bet ir „Jaunojo žvilgsnio“ prizas.

Rytoj 15 valandą galerijoje „101” dalyvaujant režisierei Enrikai Striogaitei bus pristatytas filmas apie Kauno valstybinio lėlių teatro įkūrėją Stasį Ratkevičių „Mėlyniesiems katilėliams aidint“. Taip pat ir poetė, rašytoja bei žurnalistė E. Striogaitė šiuo metu rašo romaną, kuriame įpintas ir legendinio Kauno menininko S. Ratkevičiaus gyvenimas.

Sekmadienį 18 val. galerijoje “101” sekmadienį 18 val. Algirdo Tarvydo fotografijų parodos “Filmuojantis Robertas Verba” atidarymas. Parodoje surinkta kolekcija nuotraukų, kurias Algirdas Tarvydas užfiksavo dirbdamas drauge su režisieriumis Robertu Verba – vienu iškiliausių lietuvių kino asmenybių, kurio sukurti dokumentiniai filmai "Senis ir žemė", "Šimtamečių godos", "Čiutyta rūta", "Šventėn" ir kiti laikomi lietuvių dokumentikos aukso fondu. A. Tarvydo nuotraukose šiandien galima pažvelgti į Roberto Verbos darbo procesą. A. Tarvydas dėmesingai užfiksavo kūriantį poetinės dokumentikos meistrą, atidų jo žvilgnį nukreiptą į herojus. Parodos atidaryme dalyvaus operatorius ir režisierius Aloyzas Jančoras, dvylika metų dirbęs kūrybinėje R.Verbos grupėje jaunesniuoju operatoriumi, ir pristatys Roberto Verbos filmą „Šventėn“(1970, 10 min.), kuriame yra ir jo paties filmuoti kadrai.

Taip pat sekmadienį vakarinėje programoje neabejotinai verta pamatyti Piotro Dumalos, lenkų animacijos klasiko, filmų retrospektyvą, kurią sudaro septyni rinktiniai įvairios trukmės filmai, persmelkti Franco Kafkos, Nikolajaus Gogolio dvasios – siurrealistiniai, tamsūs, bet kartu pilni šviesos. Kaip rašė M. Bulgakovas, be šešėlio nebūtų aišku, kas šviesa yra ir kur ji.

Pirmadienį (spalio 4 d.) į seminarą „Kinas bendruomenei: vieta ir tapatybė“, vyksiantį Vytauto Didžiojo universitete, kviečiami visi, norintys ne tik žiūrėti kiną, bet ir giliau suprasti jo vietą visuomenėje. Seminare dalyvaus filosofas, antropologas prof. Gintautas Mažeikis, filosofas Viktoras Bachmetjevas, architektė, architektūros teoretikė Julija Reklaitė, Duke of York kino teatro (Didžioji Britanija) vadovas Jon Barrenechea, Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė, kurie bandys rasti atsakymą, kiek kino teatras yra svarbus miesto gyventojams, ekonomikai, kaip pats kino teatro pastatas turi susigyventi su kitais miesto statiniais.  

Tai - alternatyvus kino kultūros apmąstymas: išėjus iš kino salės galime galvoti ne tik apie ką tik matytą filmą, tačiau ir apie tai, ką apie mūsų kasdienybę atskleidžia ėjimo į kino teatrą ritualas. Pasirinkti seminaro temą paskatino visiems žinoma liūdna kino teatrų situacija - per pastaruosius dešimtmečius Lietuvoje dauguma senųjų sunyko arba visai prapuolė. Tokia tamsi lemtis ištinka ir kitų šalių kino teatrus – knygos rašomos apie apleistas kino erdves Los Andžele, menininkai studijuoja uždarytus karinius kino teatrus Berlyno apylinkėse, tad seminaro dalyviai dalinsis patirtimi.

Ketvirtasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks spalio 1 – 17 dienomis Kaune ir Vilniuje, kino teatruose „Forum Cinemas“, „Pasaka“ ir „Skalvija“.


Tarptautinio Kauno kino festivalio informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1554
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt