Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Šeštadienio vakarą su dokumentinio kino gerbėjais iki kitų metų atsisveikino 7-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF), šiemet kvietęs pamatyti per 50 kruopščiai atrinktų juostų ir susitikti su tokiais dokumentinio kino meistrais kaip prancūzas Nicolas Philibert‘as ir lenkų režisierius Pawełas Łozińskis.

Šiemet festivalyje trečią kartą buvo pristatyta konkursinė programa, kurioje varžėsi po 4 Estijos, Latvijos ir Lietuvos dokumentinius filmus. Tarptautinė žiuri geriausiu išrinko latvių režisieriaus Jaak Kilmi filmą “Disko ir atominis karas“ (Disko ja tuumasõda). Filmas pasakoja apie keistą informacinį karą, kuriame totalitarinio režimo atstovai susiduria akis į akį su populiariosios kultūros herojais ir turi pripažinti savo pralaimėjimą.

„Tokį įvertinimą filmas pelnė už puikų istorinių įvykių ir subjektyvaus matymo, humoro bei talentingos režisūros derinį“, - per festivalio uždarymą „Skalvijos“ kino centre sakė žiuri pirmininkas P. Łozińskis.

II-oji vieta atiteko Julijos ir Rimanto Gruodžių juostai „Upė“ už drąsą plaukti prieš srovę ir jautrų žmonių poreikių atvaizdavimą, o Estijos režisierė Aliona Suržikova buvo įvertinta III-ąja vieta už sugebėjimą parodyti kryžkelėje atsidūrusios moters likimą („Panelė Robinzonė”). Specialus žiuri paminėjimas teko latvių režisierei Lailai Pakalniņai už ironišką istoriją “Rubiko keliu” („Pa Rubika ceļu“). Konkursinės programos laureatai buvo apdovanoti Kazickų šeimos fondo įsteigtomis piniginėmis premijomis.

Po apdovanojimų VDFF žiūrovai išvydo naujausią Audriaus Stonio filmą „Aš perėjau ugnį, tu buvai su manim“. Festivalyje negalėjęs dalyvauti režisierius į žiūrovus kreipėsi iš ekrano ir sakė esąs laimingas savo pamėgtame dokumentikos festivalyje galėdamas pristatyti naujausią darbą.

Filme rodoma jauna daugiavaikė šeima, kurios namas sudegė. Kuriam laikui tuščiame kaimyno name prisiglaudusi šeima verčia pasvarstyti, kaip gyventi, kai viską tenka pradėti nuo pradžių.

Pasak VDFF organizatorių, 7-asis festivalis buvo išskirtinis jame apsilankiusiais svečiais ir rodytais filmais.

„Sulaukėme visame pasaulyje pripažintų dokumentinio kino kūrėjų, tokių kaip Nicolas Philibert‘as, Pawełas Łozińskis, nemažai kitų svečių, kurie nusprendė atvykti ir patys pristatyti savo filmus. Džiaugiuosi, kad šiemet festivalio žiūrovai turėjo daugiau galimybių klausti ir diskutuoti su ką tik matytų filmų autoriais“, - kalbėjo Vilma Levickaitė, „Skalvijos“ kino centro vadovė.

Pasak V. Levickaitės, VDFF žiūrovai galėjo pamatyti naujausias, šiemet išleistas dokumentines juostas, jau spėjusias pelnyti pripažinimą. Daug VDFF žiūrovų dėmesio sulaukė specialioji VDFF programa „Meno pavidalai“ ir joje rodyti filmai „Josifas Brodskis. Pokalbis su Dangaus gyventoju“, „Sąvartynas„ („Waste Land“) bei Londono grafičių dailininko Banksy filmas „Išėjimas per suvenyrų krautuvę“ („Exit Through the Gift Shop”).

Populiarūs buvo ir pagrindinėje VDFF programoje pristatyti filmai „Šoko doktrina“ (“The Shock Doctrine”) bei nuobodulį tyrinėjanti juosta “Sumauti pirmadieniai ir braškių pyragaičiai” (“Bloody Mondays and Strawberry Pies”). Festivalio žiūrovai taip pat domėjosi lietuvių poetinės dokumentikos pradininko Roberto Verbos filmais.


"Skalvijos" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1409
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt