Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Daugelis sutiks, kad pastarosiomis savaitėmis realus pasaulis buvo įdomesnis ir labiau stebinantis nei fantastinis filmas: stebėjome, kaip iš gamyklos rezervuaro ištrūkusi nuodingų raudonų teršalų lavina šluoja Vengrijos miestelius, grasindama ekologine katastrofa antrai pagal dydį Europos upei Dunojui,  kaip Baltijos jūroje liepsnoja didelis keltas – jo keleiviai per plauką išvengė “Titaniko” keleivių lemties, pagaliau prieš mūsų akis po dviejų mėnesių, praleistų po žeme, į dienos šviesą iškeliami trisdešimt trys Čilės angliakasiai. Nereiktų nustebti, jei ši istorija greitai pasirodytų ir kino ekranuose – juk du mėnesiai, laukiant išvadavimo, leidžia gimti įdomiausioms istorijoms, o požeminiuose tuneliuose įkalintų žmonių dvasiniai išgyvenimai atskleidžia visą žmogiškų emocijų gamą.

O Lietuvoje spalis baigia iš medžių atimti visus lapus. Su rytinėmis šalnomis ir žvarbiu vėju padeda kovoti šiltojo sezono rūbai ir įjungtas šildymas. Tačiau ir tai kelia nerimą – kas bus, kai ateis sąskaitos? Ir taip visada: nespėję pasidžiaugti vienu, jau jaudinamės dėl kito. Ar galima pabėgti iš uždaro rato? Kino filmas padės ne pabėgti, o pajusti laikinumą: jei pirmąsias dešimt filmo minučių juokiamės, finale galbūt verksime, ir atvirkščiai. Filmuose gyvenimas sutrumpinamas, tačiau jokiu būdų nesuprastinamas – ten irgi galima rasti visko, kas mus supa kasdienybėje. Tik mažesnėmis dozėmis. Todėl primygtinai rekomenduojame atidžiai išsirinkti filmą ir pažiūrėti, kaip kinta ne tik mūsų realus pasaulis, bet ir tai, ką matome ekrane. Gal tai atneš optimizmo, o su optimizmu ateina ir gera savijauta. To rudenį ir linkime.

Ieškantiems ne saldžios romantikos patiks juosta “Valgyk, melskis, mylėk”. Julios Roberts herojė primins tradicinę šiuolaikinę moterį: ji mano, Kad turi viską, tačiau ar tai – amžina? Netikėtai praradusi tai, ką iki tol labiausiai vertino – darbą, pomėgius, mylimąjį, ji drąsiai kuria savo naują gyvenimą. Tokį, koks jai labiausiai patinka. Ir čia nebelieko jokio aplinkinių spaudimo, kaip ir ką reiktų daryti, nebėra karjeros ir bandymo būti geresnei už kitus. Ieškant savęs geriausia yra pažinti save. Pažįstant save reikia mokėti mėgautis pasauliu. Todėl reikia valgyti – itališkos virtuvės gardumynus, makaronus, lazanijas, traškią duoną, viską, kas leidžia pajusti gyvenimo skonį. Ir, žinoma, laiku pajausti saiką, kad liktų laiko melstis. Malda  - beveik pamirštas ritualas mūsų visuomenėje, ritualas, į kurį daugelis žiūri su šypsena. Tačiau jos būtinumas ieškant dvasinio stabilumo – neginčijamas. Galbūt tada, jau harmoningai pajaustas pasaulis skambės ir viduje, ir išorėje, ateis meilė – tai, ko labiausiai ir ieškojo tiek filmo veikėjai, tiek ir žiūrovai. Receptas tikrai paprastas. Teoriškai. O kaip tai įgyvendinama praktiškai – pamatysite filme “Valgyk, melskis, mylėk”. Beliks išbandyti patiems. 

Animacinio kino mėgėjams – dar vienas filmukas apie tai, kaip gėris nugali blogį. Animacinėje juostoje “Bjaurusis aš”, kurioje veikėjai kalba lietuviškai, blogis yra ganėtinai simpatiškas ir žmogiškas, primenantis kažkada “Keistuolių teatro” spektaklyje “Aukštyn kojom” matytą Blogą dėdę, kuris nenori bendrauti su niekuo. Gru, “Bjaurusis aš” blogiukas, bendrauja tik su savo pakalikais – keistais geltonais padarėliais, su kurių pagalba ruošiasi įvykdyti didžiausią niekšybę ir pagrobti mėnulį. Reikia pripažinti, kad šis siekis neatrodo nei labai realus, nei labai niekšiškas. Tačiau jį įgyvendinti sutrukdo trys žavios sesutės, netikėtai atsidūrusios prie Gru durų ir įžvelgusios jame ne nedorėlį blogietį, o tėtį. Ar Gru tiktai gali tokiu būti? Filmas primins visiems, koks svarbus yra vaikų ir tėvų ryšys. Ir dar – kad vaikai ne tik ima meilę, bet ir dalinasi ją su kitais. O tai – stebuklas, kuris blogiukus paverčia gerais žmonėmis.

Detektyvinių istorijų mėgėjams – filmas “Miestas”. Tai jau antrasis Beno Afflecko režisūrinis darbas, kritikų įvertintas labai palankiai. Ir pati juosta prikausto prie ekrano, neleisdama nė akimirkos atsitraukti nuo ten vykstančios dramos. Geras filmas geram vakarui.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1123
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt