Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Kino centras “Garsas” kviečia septynias rudens dienas praleisti su lietuvišku kinu. Lapkričio 19-25 d. lietuviško kino gerbėjai pamatys naujausių vaidybinių ir dokumentinių filmų programą „Lietuviško kino dienos“.

Šių metų vaidybinių filmų programoje puikuosis daug filmų, apdovanotų Sidabrinių gervių prizais. Drama, apdovanota už geriausio antro plano aktoriaus vaidmenį, „Stiklainis uogienės“ papasakos dažnai pasitaikančią gyvenimišką istoriją - apie išduotas žmonas ir abejojančius, nepasitikinčius savimi pusamžius vyrus, beviltiškai įsimylėjusius jaunas meilužes. Režisierė Ramunė Čekuolytė-Che stengiasi parodyti šią istoriją iš vidaus, kad žiūrovas pats galėtų herojus teisti arba išteisinti.

Geriausio 2010 m. trumpametražio filmo „Aš tave žinau“ pagrindinė veikėja Uršulė – penkiolikmetė mergina, kuriai darosi ankšta savo kambaryje, savo kieme, savo mokykloje, savyje. Ji įsimyli, nusivilia, praregi ir užduoda daug klausimų - kaip reikia gyventi? kaip elgtis? kas yra teisinga? kaip likti geram ir oriam? Kartais tiesiog reikia atsispirti ir šokti į vandenį.    

Filmo „Jau puiku, tik dar šiek tiek“ režisierė Lina Lužytė bandė su ironija pažvelgti į lietuvius, ir į save pačią, į tai, kaip išsilaisvinę iš Rusijos glėbio niekieno neverčiami puolėm į kitą – vakarų. Nors filmas vaizduoja senesnius laikus (1992 m.), iš tiesų jis kalba apie šią dieną. Filmas buvo apdovanotas už geriausią operatoriaus darbą.

Filmas ,,Ana geraširdė“ gilinasi į žmogų, negalintį pasipriešinti jį kontroliuojančiam ir išnaudojančiam. Į žmogų, kuris aukodamasis tariamai aukai pats ja tampa. Išnaudotojo manipuliacijos ir savininkiškumas vis labiau auga, o užguitasis vis nedrįsta pasakyti „ne, to jau pakaks“. Kokios tokių žmonių santykių perspektyvos ir pasekmės?

„Tėve mūsų“ buvo sukurtas remiantis „Austrijos monstro“ - Josefo Fritzlo, 24 metus savo dukteris kalinusio ir prievartavusio vyro, istorija, kuri 2008 m. sukrėtė visą pasaulį, bet taip pat greitai buvo pamiršta, kaip pamirštamos visos istorijos, vykstančios kažkur toli. Šis filmas yra apie visas iki šiol „rūsiuose gyvenančias šeimas“. Įspūdingą tėvo vaidmenį filme sukūrė aktorius Juozas Budraitis, kurio panašumas į tikrąjį Josefą Fritzlą yra neįtikėtinas.

Dokumentinių filmų programa pateiks daug spalvingų asmenybių portretų ir savitų žvilgsnių į  mūsų šalies istoriją. Režisieriai Julija ir Rimantas Gruodžiai pristatys du darbus - Sidabrinės gervės prizu apdovanotą filmą “Upė” ir išskirtinės asmenybės, savo rankomis pelkę pavertusios nuostabaus grožio kampeliu, Aldonos Jaronytės  portretą „Lieknas“.

Mykolo Vildžiūno filmas apie avangardistą Gliukų teatro įkūrėją Beną Šarką „Šarka2“ – jautrus, mąslus, kažką fundamentalaus išklibinantis mūsų vertybių, tarp jų ir meninių, hierarchijoje.  Petro Savickio „Meninykai“ pasakos apie žmones, įsimylėjusius savo profesiją - Algimantą Kunčių, Romualdą Rakauską bei Antaną Sutkų. Filmo pasakojimas remiasi fotografų įspūdžiais apie susitikimus, bendravimą, emocijas, kūrybos blyksnius ir susidūrimus su abejinga ar veidmainiška aplinka tais sudėtingais laikais, kai viena buvo galvojama, o kita sakoma.

Domanto Vildžiūno dokumentinis filmas „Tikras Garsas Valstybės Atgimimo 1989–1993“ perteiks praėjusio laiko audiovizualinį kvapelį. Žiūrovas ne tik pamatys, bet ir užuos, kaip prieš 20 metų Vilniuje žmonės rengėsi, šukavosi, kokius batus avėjo. Filmas „Paskutinis“ dalinsis atsiminimais apie vieną paskutiniųjų Lietuvos partizanų Antaną Kraujelį. V.V. Landsbergio filmas „Nuo pasaulio stogo“ perkels į Kinijos okupuotąjį Tibetą ir emigracijoje gyvenančių pabėgėlių bei jų lyderio – Jo Šventenybės Dalai Lamos gyvenimus.

Lapkričio 19 d. 17:30 val. įvyks susitikimas su filmų režisieriais: D.Šarutyte, L.Lužytė, M.Žukausku, J. ir R. Gruodžiais, A.Maceina ir filmų peržiūra. Žiūrovai su gėlėmis į susitikimą įleidžiami NEMOKAMAI! 

Bilietai – 6 Lt. Mokiniams studentams ir senjorams – 3 Lt. Abonementai - 12 Lt. Mokiniams studentams ir senjorams – 10 Lt.


Kino centro "Garsas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1410
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt